Gigabyte EP45-Extreme @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Aug 22, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    * Uvod i layout
    * BIOS, DES i EasyTune 6
    * Testiranje i overclocking
    * Zaključak
     
  2. GW

    GW Moderator

    Šta je "virtualna 12-fazna naponska jedinica"?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Gigabyteov termin koji se koristi u situacijama kada se reklamira da ima vise faza nego sto jeste, pa je fizicki 6 u ovom slucaju.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    prejak marketing tim.... po toj logici ja imam virtualni quad heheheh
    ;)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po meni je DQ6 bolja od ove ploce.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Hajd' nam objasni to misljenje...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1) bolja opremljenost: 10xSATA vs. 6xSATA kod Extreme verzije, 4xLAN vs. 2x kod Extreme, 4xeSATA vs. 2xeSATA kod Extreme
    2) bolji layout: dva PCI slota potpuno iskoristiva, osim ako se ima CF, kod Extreme ploce je iskoristiv samo jedan
    3) bolje (normalnije) hladjenje, hladjenje na extreme ploci je cista glupost i izdrkavanje, pogotovo kad se uzme u obzir da je P45 'ladan k'o spricer
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Prva stavka je po mom misljenju potpuno nebitna. 4x LAN? Hehe, znamo da su chipovi jeftini.
    Druga stavka ponovo poprilicno nebitna. PCI anyone?
    Treca stavka irelevantna:] iz prostog razloga sto Silent Hybrid-Pipe mozes i da ne koristis.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A gle, mozda neke od tih stvari nekom nisu bitne (eto tebi nisu :p), ali uzet Extreme plocu zbog upitno bolje overklokabilnosti...

    Kazem upitno bolje jer ne vjerujem da ide bolje od DQ6 ili neke druge slicne ploce.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Cijena Extreme i DQ6 verzija je identicna, s tim sto po mojim testiranjima Extreme ima bolji overclocking potencijal te dosta sitnica koje pomazu overclockerima. Po mom misljenju, DQ6 je ploca nakrcana opcijama dodacima koje niko ne koristi.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je vise stvar BIOS-a i optimizacija proizvodjaca nego posljedica kvalitetnije ploce. :D

    Ja znam da ionako nikad ne bih uzeo điđibajt. :mrgreen:
     
  12. Esh

    Esh HWB

    BIOS je vecini Gigabyte P45 ploca identican, a optimizacije se ogledaju na hardverskom nivou uz dodatak testiranja prije slanja u prodajni kanal.

    Ta razmisljanja tipa "nikad ne bih kupio XY ili XYZ forever" su suplja prica.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Inovatino rjesenje, ali ne cini mi se kao nesto efikasno.
    Boje ploce su naravno fuj, ali znamo da su decki sa dalekog istoka ludi za tim, kao i za kic aplikacijama za overclocking.

    Sto je sta? (predzadnja stranica-testiranje i overclocking, zadnji paragraf)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Hvala, editovao sam - predstavlja jako dobar rezultat na zraku :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    svejedno ni dq6 ni extreme neće daleko od garancije :)
     
  16. GW

    GW Moderator

    Gigabyte(tm) - Rent a motherboard! :mrgreen:
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Bezveze vam je ta prica. Po toj logici, ja ne bih morao nista ni testirati :x
     
  18. GW

    GW Moderator

    Šalim se. :D Dobar je Gigabyte, dok radi. :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daj ba Enise, kakve veze ima velik broj kvarova Gigabyte ploca i tvoji testovi? :D Ti svoj dio odradis posteno. :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    pa test je oke, ne znam zašto si sad ljut odma :cry:

    kažem samo da sve te drk-drk gigabytice (a i velika većina ostalih "entuzijast" ploča) ne dožive duboku starost.