Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odlucim se konacno da na S6 flasham custom rom, a onda kad je bal... flasham i custom kernel, te jos neke stvari.

    Custom rom je Odexlite, totalno debloatan pa cak i od Googleovih aplikacija. Kernel je Aldeon.

    Antutu umjesto 62k sad 82k. Wow.[​IMG]

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sad ga duplo brze vadis iz dzepa kad zazvoni :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Raja, napravio sam Back up na xperiji, i sad hocu to da svucem na LG G3, kako to da odradim? nikad nisam radio backupe, pogotovo ne u ovom slucaju da mi treba s jednog telefona na drugi.

    Barem da slike vratim.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Google photos, ili manualno preko kompa copy paste?
    Imas mislim i offical alate za to od LG i Sony, ali sve preko kompa.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imaju i Android aplikacije, ja tako prebacivao call logs i slicno, sto nigdje ne bude backupovano. A imas i NFC za sync.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam mislio da ce raditi restore ono kad ispocetka podesavas telefon, medjutim takav restore (barem na G3) trazi telefon uz blizini, jer nije odmah htio sa clouda da povuce.

    ne znam zapravo ni gdje je otisao ovaj backup, odradio sam preko postavki (backup dio), lijepo oznacio sve sto mi treba, i puknuo start, i pisalo fino da je uspio backup.

    a na gdrive gledam uopste nema nicega.

    a mislio sam da ce restore raditi odmah kad budem palio telefon i ono prvo podesavanje gdje trazi restore, da na taj nacim vratim stare podatke.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je taj backup koji si napravio negdje na Sony cloudu, ako vec nema na tom mobitelu.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    idiotizam, čini se da mogu samo vratiti podatke samo preko xperije

    ja sam mislio da će ovo po defaultu ići na google drive, jer sam radio backup na gmail account
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mana androida je sto je sve fragmentovano pa tako i taj backup.. praktično ne možeš odraditi backup/restore na dva različita proizvođača... Uvijek me to nerviralo

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam prebacivao stvari nedavno sa Sony na Samsung, i obratno, ako hocu podatke sa Sony na Samsunga, koristio Samsund SideSync, a ako hocu obrnuto Sony Xperia transfer mobile. I fakat je radilo. Jedino sto nije moglo sync-at same aplikacije, jer se radi o razlicitim verzijama Androida.

    Mada sve najvaznije ionako ide na Google Cloud.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Microsoft je odlicno rijesio backup na telefonima,na windows mobile...kada odradis factory reset,odmah te pita za restore,mada i tu ima budalastina,moras poslati na mail kod,pa ako nemas pri ruci drugi telefon ili komp,neces moci doci do koda sa maila a koji treba da se uradi restore
    ali to je sitnica...sto se restorea tice,vrati sve zivo ,cak i poredane ikone po pocetnom ekranu,sve kako je bilo i prije
    meni je taj googleov backup uvijek bio smijesan,jer nikada nisam znao ni nasao kako da vratim nesto,dok sam koristio android telefon i tablet
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da sam znao da ce ispasti ovako onda bih i ja tako napravio, ali ja sam mislio da ce barem povuci osnovne stvari kad pokrenem telefon iznova, ono kontam idem na restore i da svuce sta treba.

    belaj imam nekih slika vezanih za faks, a kad je bas belaj ni profesori ne odgovaraju na email.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Plus Windwos uredno vrati i sve SMS-ove...
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Nije to ništa novo niti specijalno, iOS vrti cloud backup i restore od 2011-te (iOS 5), vrati sve bukvalno i volume levele i gdje je pjesma pauzirana.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni na nexusisima uvijek vrati sve, od aplikacija do folders da home screenu.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste ali hajde sad kad predjes sa Nexusa na LG G6 recimo, odradi taj restore... ili sa SGS7 na HTC U11... lupam.. nece da moze :)
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je do njih, može se lako napraviti da te pita da prenese sve sa zadnjeg telefona kojeg si koristio.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moze se svasta nesto...
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija