Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za par mjeseci ti izlazi S9, sad bas i nije vrijeme za kupovinu S8/Note 8. Ali ako dobijes dobar deal, bas te briga, uredjaji su odlicni a nova generacija ce garant bit jos skuplja.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije to više ni slično kao kad si imao S4. Bolje sačekaj S9, ako ništa fingerprint reader će biti bolje pozicioniran.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma nije da mi gori negdje tako da definitivno mogu jos koji mjesec sacekati... samo eto ne znam kakvi su operateri u HR po pitanju novih mobitela u ponudi, tj. nakon koliko nove modele uvrste u ponudu.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jarane od prvog dana sigurno.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    S9 je kod nas april/mart, sačekaj pa uzmi. stvarno se ne isplati kupovati flagship mjesec dana prije predstavljanja.

    A što se tiće S serije, od šestice je kvalitet izrade na nivou iPhonea, a imam S7 evo skoro dvije godine, nije ni jednom restartovan na fabričke postavke, nema rušenja aplikacija niti usporavanja. Kao sa kompjuterom, pripaziš šta instaliraš i nema problema.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ko god mi kaze da samsung nema lag nakon barem mjesec dana ili je slijep, ili ima bas niska ocekivanja od telefona ili laze. :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Daj baaa...

    Niko te ne tjera da gotivis neki brand al davat takve izjave je nebuloza.

    Imao sam Note3 i taj je znao zaglaviti. Poslije S6 i S7 i nikad nijedan nije zaglavio nijednom.

    Mozda uspore low end telefoni. Al S klasa ne.




    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 22, 2018
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imam S7 Edge i jedini restart koji sam morao uraditi je zbog update. Nikad nije usporio za ovih godinu dana niti je radjen factory reset, cak mi je jedno vrijeme interna memorija bila skoro citava popunjena pa nisam uocio nikakvo usporenje u radu. Bude u pozadini dosta aplikacija, jer cesto zaboravim da ih pogasim, i jedini negativan efekat je sto brze se potrosi baterija.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije to moje misljenje, to je opste poznata cinjenica. Ne kazem da vam ne vjerujem, ali vi ste sigurno u manjini.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je isto vjerovanje kao i da se AMD procesori griju i da opeli dizeli ne pale po zimi.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma pusti se te price.
    Ne kazem da su drugi telefoni imuni, ali je samsung tu prvi jer ima najtezi skin i gomilu nepotrebnih gluposti.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke, koji telefon koristiš? Predstavljam da nije s7 ili 8.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samusgov skin je bio tezak dual core procesoru i 1 gigi rama. Od S6 pa na ovamo sve radi ko sat. Toliko su danasnji flagship telefoni jaki da uopste nisam osjetio upgrade sa S6 na S7. Toliko ima viska snage da je smjesno da ga "teski" skin uspori za mjesec.

    Imam jedva gigu slobodne interne memorije a telefon radi kao i kad je bio nov.

    Uostalom probaj pa pricaj iz prve ruke. Tvrdnje rekla kazala su bezveze.

    Jos da napomenem da je stock rom i da regularno dolaze update svako 2-3 mjeseca. A i to je caka od strane samsunga da refresha OS svako malo.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nikada nisam volio samsung ali sada igrom slucaja,doslo mi je pod ruku puno ovih novijih modela...s8,s8 note,j7,c5,c7pro,c9 (ovi su za azijsko trziste,mada rade isto kao i svaki drugi telefon i kod nas)...pa s7 edge,s8 edge...telefoni su perverzija,sto se dizajna tice,sto displaya,android leti na njima
    davati ovakve izjave sada gdje su u telefonu procesori sa 8-10 jezgri,od kojih cetiri rade na 2,3-2,5 Ghz je smijesno i sve je to jos pdoebljano sa 4-6 GB rama :D
    pa kod mene do prije godinu dana,racunar imao 4 GB rama i dual core procesor :D
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm dobro jbg onda svi ti recenzenti izgleda mrze Samsung.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mrzim ga i ja, ali ove zadnje generacije rade dobro. Da ima gluposti, ima, ali s obzirom na broj prodanih uredjaja nije ni cudo.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene galaxy Note 4 evo ga 1x godina prezadovoljan.
    Neki dan uzeo bateriju koja izvlaci 4-4.5 sata SOT.

    Ovamo imam i iphone 6 pa kad poredim otvaranje aplikacija sa Noteom 4 ne mogu da vjerujem koliko su iphone 6 usporili.

    Nekad se nabrijem da uzmem noviji samsung model al kad pogledam specifikacije npr S7 i Note 4 ne vidim neke drasticne razlike.

    Al da se nadovežem kako lag-a i slicno toga zaista nema kod mene, da ima rijesio bih se mobitela kroz 2-3 dana a ovako milina je koristiti stari Note 4 :D

    Edit:
    Malo doduše šmekam Huawei P10/Pro modele oni su mi zapali za oko pa cu sacekati koji mjesec da vidim cijenovno i opcenito kako se drže.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam P10+ i lagao bi kad bi rekao da mi nije par puta zabagovao... Pogotovo poslije windowsa me je bas nervirao sa tim nekim sitnicama...

    Ali 98% slučajeva sam stvarno zadovoljan.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Cekamo onda taj strasni S9 :cool:
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    S9 će biti unaprijeđena verzija s8 sa 30%većom cijenom.