Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Hajde bas fino.

    Inace, bilo istrazivanje pojedinih aplikacija gdje su develeperi napravili aplikaciju za pracenje ostalih aplikacija. Uglavnom, odredjeni broj aplikacija salje IMEI, lokaciju i broj telfona (oglašivacima). israzivanje je uradjeno na tridesetak najpopularnijih aplikacija i od njih 30, petnaest je slalo podatke.

    Ko zna koliko jos aplikacija ovo radi. Meni je inace iskljucena internet veza osim ako konkretno zelim da izadjem na internet ili apliakcija funkcionise preko neta.

    A tesko je naci apliikaciju koja se ne kaci na net zbog ovih ili onih razloga. Ko zeli da se "osiguran", preporuka za "Quick Settings" gdje izmedju ostaog, jednim klikom na "APN control on/off" palite/gasite internet vezu. Osim naravno wifi konekcije.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Ako neko nije upratio, Google pokrenuo novi servis na Goo.gl koji nudi opciju skracivanja linkova, te daje i barkod linkove za android (i druge telefone) sa opcijom skeniranja barkodova.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Pitanje vlasnicima Android fontela: Da li ste imali/imate problema sa android market-om? Ja NISTA ne uspijevam skinuti sa android market-a preko WLAN-a, dok preko mobilnog interneta (znaci onaj koji trosi kredit) skida/instalira bez ikakvih problema!
    Prije upgrade-a na 2.1, na starijem 1.6 sam takodjer imao slicnih problema, samo sto tamo nisam mogao NI PRISTUPITI samome marketu, google talk, gmail-u (nije uopste radio login sa gmail acc-om, samo bi izbacilo poruku:"Can't establish a reliable data connection to the server. This could be a temporary problem or your SIM card may not be provisioned for data services."), dok je surfanje, youtube i sl. radilo kao sto je i trenutno slucaj!

    Mislio sam da sam jedini baksuz sa ovim problemom, ali nakon duzeg surfanja i pregledavanja google help foruma, shvatio sam da je ovo zastrasujuce rasiren bug i jedan od najvecih problema Android-a trenutno:
    http://www.google.ru/support/forum/p/An ... e13c&hl=en - isti problem ima kao i ja (i polovina android korisnika)!

    PS. Jutros sam takodjer u BBI centru svjedocio istome problemu koji se pojavio kod jarana na SE X10(1.6-donut) koji takodjer nije uspio nista skinuti sa market-a dok je surfanje i sve ostalo radilo, i u slucajnom razgovoru sa nekim likovima za "komsijskim" stolom, saznao da se isto kod njih desava! WTF GOOGLE!? :x
    (info: Google nije dao APSOLUTNO NIKAKAV oficijelni "statement" u vezi ovoga problema, bez obzira na hiljade mail-ova i zalbi korisnika iz cijeloga svijeta!)

     
  5. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

    Ja sam citao da ima neke veze sa Google/GMail accountom te da uz neke promjene s tim da se nesto moze napraviti.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    To je rjesenje prvobitnog problema kojeg sam imao na 1.6 (gdje nisam uspio uopste uci u market), tj. prebacivanjem svoga account-a sa @gmail.com na @googlemail.com i/ili obrnuto i tako nekako proradi!
    Dok je ovo sasvim novi problem, jer ja UDJEM u Market bez problema, kao i u Google Talk, GMail, sve radi, samo download BILO CEGA sa android marketa nece da pocne! Samo pise "Starting Download"! Ovo se pojavljuje SAMO kada sam na net-u preko Wi-fi, dok preko "3G/EDGE" radi sve bez problema! Imam osjecaj da je ovo, u neku ruku, ON PURPOSE od strane Google-a, tj. preko wifi-a ti ne trosis dragocijeni kredit kada skidas/instaliras app-ove, dok je suprotan slucaj sa 3G/EDGE-om! A samo "ignoriranje" zalbi i generalno ovoga problema od strane Google-a sumnju jos samo povecava! NEŠTO SMRDI U DRZAVI DANSKOJ! :evil:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

    Problem ocito postoji, podrzao bih i teoriju zavjere, no ocito je tesko naci neki pattern jer nekom sve radi ok, nekom ne...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Mislim da ce to biti do uredjaja a ne androida jer vidim i ja da nekima radi na 2.1.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Lično nisam imao nikad takav problem. Probao sam 1.5, 1.6, 2.1, i sada 2.2. Nekada se dogodi da moraš malo pričekat da krene skidat ali da neće, nikad.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Mislim da sam otkrio problem; nije do mobitela/android-a, vec do samog "odasiljaca" signala, tj. Wi-Fi router-a! :smt003

    Uspio sam izvrsiti root telefona, i nabaciti app2sd pomocu kojeg sada imam, umjesto dosadasnjih "internih" 100MB memorije, na raspolaganju ogromnih 1024MB (1GB) na koje se instalira content sa marketa (apps+games) :smt002

    PS. LOVE ANDROID! :smt007
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Sada jednostavno možeš pravit particije na kartici i stzavljat gdje ti je šta ćeif.
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    KOliko sam ja skontao, ovu od 1GB sto je predviđena za aplikacije/igre, ne mogu dirati (prema uputstvu po kojem sam ja radio, navode da je 1GB max. moguce!?), dok ovo ostalo svakako mogu, a posto sam evo namjestio i wireless kod kuce, zalim vec za baterijom :mrgreen:
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Ja nisam to nikad radoo jer mi je njegova memorija bila dovoljna. Što se tiče wirelessa to je normalno, već mob štekni na punjač dok si konektovan.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. BoLa

    BoLa Aktivista

    Re: Google Android


    nemre meni kaze service unavailable garant se gomila papaka nakacila da skida game :mrgreen:
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Uspijem uci nekako na stranicu, ali dok odem na "download", izbaci isto: "...unavailable.Try again later!"
    Moram je sto prije skinuti da mogu podje**vati neke Iphone-ovce koji su je platili :mrgreen:
    Evo trenutno: 94781 downloads :shock:
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Google Android

    Nije puno dati dolar za onako prekul igru :) Ja sam tek na ovom prvom svijetu, a po nekoj mojoj racunici ima preko 200 nivoa.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Mustuluk, evo je i na marketu, v1.3.5! 8)
     
  20. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: Google Android

    ako moze na pm link ili slicno za postojecu


    i onako generalno pitanje za sve ko god hoce da odgovori
    znaci lg gw 620

    trebaju mi redom aplikacije

    za pregled pdf-ova
    za "im" sa podrskom za sto vise mreza (msn, google, yahoo...)
    za pregled videa (divx, xvid,.....)
    gps navigacija


    ne zamjerite na ovako globalnom pitanju. gdje god zagooglam izleti nesto tipa "ova je naaajbolja" a ond ana drugoj stranici ide "ma neeee, ova je najbolja"
    do prije par dana sam bio WM korisnik i o androidu ne znam puno, pa pokusavam da uhvatim voz. do sada ide dobro.
    hvala svima na eventualnim odgovorima