HAF ili...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by LoLo, Apr 6, 2009.

  1. LoLo

    LoLo Novi član

    Razmisljam o kupovini novog casea, i za oko mi je zapeo CM HAF, al se dvoumim izmedju njega i Antec 1200.

    E sad ne znam ima li u Sa uopce kupit 1200 i kolika mu je cijena, jeli puno skuplji od HAF-a i gdje se HAF u Sa moze nac.

    Oba su ljepa na svoj nacin, HAF-u je plus sto je siri, duzi a i malo nizi, hlade oba odlicno HAF malo bolje i malo je tisi ima lagan pristup za backplate cpu hladnjaka, zatim ledice na prednjem ventu ne bacaju svjetlo po sobi vec samo osvjetljuju vent, bolji hdd cage i jos po nesto. Antec ima plus po naj vise zbog filtera za prasinu, a mozda i zbog kvalitetnije prednje maske (procitao sam da u HAF-a ima puno plastike)

    Eto, pomozite mi da se odlucim izmedju ova dva. :smt006
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Tezak izbor. Antec bi trebao imati TriCool ventilatore koji imaju 3 brzine, na najmanjoj ne smeta buka a ima dovoljan protok zraka. Filteri su (za mene) ogromna prednost. HAF bi trebao da ima bolji protok zraka a sto se tice prasine uvijek mozes staviti mrezice ispred ventilatora i rijesiti problem.

    Antec mozes naruciti u Imtecu ili u bilo kojoj radnji koja nabavlja opremu u Kimtecu. HAF pogledaj da ti nabave u Uni-expertu.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    HAF ima u UE tamo sam ga ja kupio i nisam se pokajao sekunde, plastika je samo naprijed i to dosta tvrda i debela a filteri se srede za pola sata (kupis filter za napu i izrezes za pet godina filtera) ili usisas svakih par mjeseci i gotova stvar.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Antec je bolje kuciste ali ne vrijedi razlike koja ce biti skoro 100KM. Za istu cijenu bih odabrao twelve hundred. Jedino sto je lose kod 1200 su ventilatori koji imaju samo molex pa se ne moze regulisati preko ploce nego moras nesto budziti.
    Ja nisam pravio filtere a i ne trebaju mi. Cisti sobu redovno i neces imati problema. :D Sto se tice protoka, kada su svi ventovi na max ima sigurno bolje hladjenje nego haf. Jos jedna mana anteca je montiranje diskova, pa ako ih cesto mijenjas bice smor.
     
  5. LoLo

    LoLo Novi član

    Da, jako tezak izbor, po meni je HAF u svemu bolji osim tih prokletih filtera za prasinu i prednje maske a ako je uz to jeftiniji oko 100KM hm. Osobito mi se svidja mogucnost instalacije hladnjaka bez vadjenja maticne i to sto je nizi a siri i duzi, zatim otvor za psu na dnu sto Antec nema pa se okrene gore gdje prasina lako upada, hdd kako je rjesen, zatim molexi za ventove, uf ne znam ni sam oba su mi odlicna. :smt003 :roll:

    A ti filteri za prasinu kad se naprave (od filtera za kuhinjsku napu), ne znam koliko bi to bilo prakticno postavit i cistit? I ako jos neko moze malo poblize o maskama ta dva, ima li u Anteca plastike. Gledao sam review-e na netu i mnogi se dvoume bas izmedju ta dva case-a, recimo uz odredjenu prednost HAF-a.

    A HAF hladi bolje i tisi je iako je sve to tu negdje. http://www.tomshardware.com/reviews/full-tower-case,2105-10.html
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Gdje ce bolje hladiti nego HAF koji ima 3x 230mm + 140mm nazad ja ih drzim na pola brzine i sve su mi temperature popadale 5-6 stepeni u odnosu na sharkoon-a kojeg sam imao ranije, antec twelve je neozbiljan pored HAF-a poredio sam i nije mi pao Antec napamet u ovoj kombinaciji.
     
  7. LoLo

    LoLo Novi član

    Da al neko je odgovorio da bolje hladi Antec, iako su blizu. (Antec ima vise ventova, iako su manji)
     
  8. LoLo

    LoLo Novi član

    Nego daj mi molim te poblize za te filtere, kako si ih uspio uglavit?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sta ako ima? Ti, za pocetak, nisi vidio anteca cim mozes da kazes da izgleda neozbiljno pored haf-a. Ti ventilatori jesu u precniku 230mm ali su krilca 190mm tako da su to u sustini 200mm ventilatori. Druga stvar je sto je maximalni broj obrtaja 800 + el otpor i izadje negdje oko 780. To ni blizu ne moze pogurati vazduha kao tricool na 2000 obrtaja. Kad smo vec kod 'guranja', veci ventilator ima manji air pressure. To sto si ti zadivljen brojkama je jedna stvar a realnost druga. Jedina prednost vecih ventilatora je sto mogu da postignu slican protok uz dosta manje buke i tu haf nema premca. Odnos buka/hladjenje - tu je najbolji. Ovo pricam o 'default-u' jer ne treba zaboraviti da se na stranicu mogu nakaciti 4 12ke, odozdo 2 12ke i na vrhu 3. To je sada vec u domenu teoretisanja i zahtijeva dodatni trosak. Samo da dodam da sam u antec 900 imao manje temperature za pojedine komponente ali sa nepodnosljivom bukom.

    @LoLo To sto je napajanje okrenuto prema dole i nije neka prednost jer postoje dvije resetke koje blokiraju vazduh i u zavisnosti od napajanja prije ce ti se desiti da se pregrije (ako je u pitanju neko silent koje trpi temp u cilju sprecavanja buke)
     
  10. LoLo

    LoLo Novi član

    A ne znam vise ni sam, da ima HAF filtere, i masku vise na Antec sto se materijala tice (uzeo bih ga bez obzira na cijenu) A i ovo veliki ventovi ako se shebu tesko (nemoguce) je nac zamjenu.

    A napojna mi je Corsair 520 HX pa bih ga htio fino udomit bez prasine. :smt001
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cek, ti mislis da ti prasina nece ulaziti zato sto je ventilator dole? Pa prije je na skoro svakom kucistu napajanje bilo gore postavljeno i tako okrenuto pa je opet bivalo puno prasine. E nasao si pravi link, toms... :smt003 Po njemu je twelve hundred tisi u loadu sto je vise zalosno nego smijesno. Pogledaj ambient temp, to ti je najvaznije. To sto je on dobio vise temp, samo je njemu jasno kako ali ako je ambient temp niza, sigurno se moze prekonfigurisati cpu cooler pa da se postigne niza temp. Evo iz kucne radinosti, sve isto, na lijevoj strani je antec 900 a desno je haf. Nivo buke: nebo i zemlja.
    [​IMG]
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Antec dvaneska je extra kuciste i moglo bi se nazvati raznim imenima, ali ime neozbiljno, definitivno nije zasluzilo.
    igor.g, reci im svoja iskustva.
     
  13. LoLo

    LoLo Novi član

    Pa hoce, al se fino kupi filter za prasinu. Prasina ulazi svugdje osim ako nije hermeticki zatvoreno, samo me zanima bolja opcija, jer kao sto rekoh oba kucista imaju svoje prednosti i oba mi se svidjaju pa se nikako ne mogu odlucit!

    samo da dodam, nije toliko stvar sto je okrenuto prema gore, ali je iznad njega veliki otvor od venta, i sa strane velikia kao mrezica, tako da bi tu sigurno upadalo po dosta prasine.

    I da, uzimat ce hladan zrak iz vana a ne zrak odmah ispod grafe, tako da je i to jedan plus.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja imam kuciste i kazem ti da nije plus. Pa ti kako hoces. Ja sam morao razmontirati 'resetku' koja sluzi za postolje napojne jer mi se hx620 zagrijavao.
     
  15. LoLo

    LoLo Novi član

    Ono gore su OGROMNE razlike u temperaturi, to mi je nekako u naj manju ruku cudno.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta je tu ogromno? 2C razlike. Ako si mislio na cpu, nemoj gledati tu temp, nego core 0 i core 1. A napon je malo veci, tako da sto se tice procesora, situacija je jednaka. Ambient temp je 1C razlike, sto se moze podvesti pod gresku pri mjerenju. HDD ce uvijek biti hladniji u antecu jer je drugacije osmisljeno hladjenje istih. Samo da ponovim, razlika u akustici je velika. I antec 900 je imao jedan dodatni vent 12ku sa strane koja ne dolazi uz njega. Tako da nije bas fer al et. :D
    Jedino sto je ogromno je HAF-ov potencijal koji sam naveo negdje gore iznad. Devet 12ki, i jedna 14 bi teoretski napravila ogroman propuh u kucistu. Posto je haf sav supalj, pozitivni pritisak mu ne bi smetao.
     
  17. LoLo

    LoLo Novi član

    Kako nije ogromno, to za dva kucista koja kostaju problizno, HAF vise 4 stupnja razlike core 1 cini mi se i ostalo po dva nije malo, jos kad uzmemo u obzir da je to 900. Pa nemas ni 8-10 stupnjeva razlike sad da uzmemo Codegen, tako da 4 stupnja i ostalo nije ni malo. Ali dobro, sutra odoh u Imtec da se raspitam za 1200, posto vidim imaju samo 900, pa kad cujem za cijenu, znat cu vise.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nemoj sad da te slika zbuni. U tom trenutku je procesor nesto radio. Zato je temp skocila. Kako sam vec rekao, napon je nesto veci i temp mora biti veca.
     
  19. LoLo

    LoLo Novi član

    Da i HAF je skuplji cini mi se 50KM od 900 (a ne moze tako usporedjivat, temp proca pri razlicitoj voltazi i onda to nudit kao vjerodostojno). Ali dobro temp, nije to jedino, mene zanima i prasina i kvaliteta prednje maske vs dimenzije HAF-a, hdd cage od hafa, backplate... Ti filteri kako ih ugurat (od nape)... Je li citava maska kod HAF-a od plastike...
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Rekao sam za 900 da je neozbiljno i jeste, bilo mi je u kuci par dana i hvala lijepo, a nisam nikakvim brojkama zadivljen i nesljivim testove ni pet para samo vjerujem ono sto probam a to je da mi sad ventilatori rade na 400 obrtaja i razcunar je jako tih a mogu pive hladiti u njemu.