Help!!?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Nucky, Nov 16, 2008.

  1. Nucky

    Nucky Novi član

    Imam jedan problem.Rodjaku mi se pokvario PC.
    Problem je u tome sto ne moze da se upali,odnosno upali se iz 30-og pokusaja.Kada ga upalim na dugme :smt003 na monitoru se nista ne pojavljuje a centralna kao "radi".Pokusavali smo stavljati novi ram ali nista s nije promjenilo.Ja sam skidao cooler sa procesora da vidim dali je sve OK.Na procesoru ima i paste za hladjenje i ja sam ga otvorio prvi put nakon sto je kupljen(da ga cackam).Mijenjali smo i napojnu ali nista se nije mijenjalo_On kaze da kad pomjeri onu zakacku sto drzi ono cudo za hladjenje na procesoru,upali iz 3 pokusaja(otprilike).
    Ta zakacka je ono cudo sto drzi cooler i onaj metal na procesoru.
    Kada ga nekim cudom upalimo,radi normalno ali cim pokrenemo neki program koji on koristi za konvertovanje muzike zablokira.I onda tako ponovo moramo ga paliti 30x da bi se on opet smilovao.
    U cemu je problem?
    Neki mu je "haker stari" reko da je do WINDOWSA ali ja mislim da to nema nikakve veze sa njim vec da je do hardwera,ali nisam sigura u cemu je problem.Dali je moguce da procesor ostecen ili nesto slicno?
    Ko god misli da moze pomoci bujrum,jer fakat ne nam sta bi moglo biti.
    Ako iate jos nekih pitanja u vezi ovoga napisite rado cu odgovorit :mrgreen:
    Hvala unaprijed?
    PEACE :smt006
     
  2. PROOF

    PROOF Aktivista

    Jesi li ti ozbiljan il je ovo za skrivene kamere!?!? :smt038 :smt038 :smt041 :smt041 :smt023 :smt023 :smt098 :smt098 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Provjeri kondenzatore na matičnoj, a pogotovo one oko procesora.
    Moguce da se koji napuhao.

    Teško da je procesor crkao ili da je hlađenje loše, jer kako ti rece, nekad upali normalno.

    ovo za "starog hakera" je za roflmao :smt003

    A i forum si pobrkao :roll:
     
  4. Nucky

    Nucky Novi član

    Ozbiljan sam zvuci glupo ali tako je!
    Ako ko moze pomoci bujrum,ako je neka zafrkancija neka radije sjedi smirom.Nemojte se sta ljutiti ali probi mi glavu "De mi popravi kompjuter,de mi popravi kompjuter...!!!"
    Hvala jos jednom a sto se tice kondenzatora svi su normala.
    A ima jedna novost 3x zaredom je upalio :smt005 :smt005 :smt005 i zablokirao naravno!! :evil:
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Izgleda da neki od pinova na procu gubi kontakt sa socketom. Izvadi cpu ocisti alkoholom pinove pa ubaci par puta i izvadi iz socketa, pa probaj onda.
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ne znam, veoma malo inputa za procesuiranje bilo kakvog odgovora :D
    No, pokušajmo (nagađanja) ;)
    1. Ovo mi sve smrdi na loše nalegnut CPU hladnjak. A to se kod LGA stock hladnjaka zna vrlo lahko desiti, Dakle 4 metalna kraka i kroz njih bijele plastike sa crnim dugmadima. Ako ste skidali hladnjak i niste vratili dugmad (okretanjem suprotno od znaka strelice) na prvobitno stanje, može biti da iskaču držači hladnjaka. Dešava se brzo pregrijavanje jezgre i računar seprotektivno gasi i ne da se upaliti jedno vrijeme.

    2. Jesu li memorija i njen slot čisti ili se nakupilo prašine? Ako ima prašine, izvadite memoriju, očistite slot četkicom ili usisajte. Očistite memoriju i kontakte (po mogućnosti gumicom).

    To mi sada pada na pamet... nadam se da si pokušao gore navedene opcije od kolega.
     
  7. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    vadenje procesora iz lezista nije bas preporucivo. lahko se oni pinovi iskrive i nekad nemoguce centrirati i time maticna bude izgubljena. da nije u okolini procesora razdrmao elektrolit i sada jedna nozica ima povremeni kontakt.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    :lol:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    jel to ne može centrirati ko vidoviti milan na konzoli? :D