High-end konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by m.gaming, Nov 8, 2013.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da a HDD je bas ono bucan da treba naglabati o njemu cijelu stranicu. :smt005
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno da je bucan. Kod mene trenutno najglasnija komponenta.
     
  3. jakuza

    jakuza Aktivista

    Ako misliš konfu koristiti večinski za gaming, ja sam pogriješio uzevši 4770k,jer imam i 4670k koji ima iste frameove u igrama ,bar meni.
    Netko če ti reči da je razlika nebeska,a ja ti kažem razlika je u 1-2 framea.Tako ako si za 4670k,imam ga javi se ,nov je cpu ,račun i gara 36 mjeseci.
     
  4. m.gaming

    m.gaming Novi član

    ovo sam do sada sastavio:

    i7-4770
    Noctua NH-U14S
    16GB DDR3 (2x8) - Kingston HyperX Beast 16GB (2x8) DDR3 1866MHz

    Asus nVidia GeForce GTX760 2GB

    1 TB Black WD Caviar
    Kingston SSD drive, HyperX 3K 240GB, (3,5" Kit) (samsung nisam mogao pronaci)

    GIGABYTE MB GA-Z87X-D3H, LGA 1150, Intel Z87

    Coolermaster Silencio 650 ili Corsair Carbide Series 330R
    Cooler Master Vanguard 700W (gdje pronaci Seasonic X ili Platinum ?)

    nalazim se u Bosni, tako da imate u vidu

    opet hvala
     
  5. jakuza

    jakuza Aktivista

    Nisam odmah niti vidjeo da vam gaming nije prioritet. Vi čete sa ovim što ste do sada sastavili biti i više nego zadovoljni i sigurni narednih 2 godine. :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jako dobra konfiguracija, s tim da bih uzeo Corsair kuciste, Seagate HDD i ako finansije dozvoljavaju GTX770.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    GTX 770 je preskupa, tj R9 280X (identicna je HD7970 ) je kod nas najbolji izbor sto se tice performansi i cijena, jer za 560KM se moze kupiti Sapphire R9 280X DualX kartica, dok Asusovi DC2 ili Gigabyte Windforce modeli su skuplji (oko 630KM).

    Takodje dobar izbor je Asus HD7970 DC2 TOP koji kosta 600KM : https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=5&t=31227&p=415121#p415121
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rekao je da mu treba Nvidia, ali ako i AMD dolazi u obzir onda obavezno 280X.
     
  9. m.gaming

    m.gaming Novi član

    ati mi ne odgovara radi nekih drugih razloga
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    A koji su to konkretno razlozi?
     
  11. m.gaming

    m.gaming Novi član

    zato sto nema nVidia cuda cores
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    A za sta ti trebaju Cuda cores ako nije tajna?
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    U nekom istom cijenovnom rangu ha kupio AMD ha kupio nVidia sa Cuda Cores = isto. To sto nema Cuda Cores AMD jednostavno nadoknadi drugim stvarima.
     
  14. m.gaming

    m.gaming Novi član

    da ih gledam :)
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hoce covjek Nvidiu i tacka, nemojte ga sad peglat :D
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa nema CUDA ali ima APP što je ista stvar u biti.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo to ces samo i moci da radis jer Cuda cores nisu vise nikakva prednost.

    Primjer je folding ili mining gdje jedna HD7970 ima bolje rezultate od GTX Titan.

    Sretno. :)
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zato sad treba izbjegavati kupovati polovne ati grafe koje su derale kroz mining.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako ima garancije (minimum 18mj.) i ako je cijena dobra onda bi mogle proci, al realno rijetko se ko time bavi ozbiljno (12 - 24h dnevno rudarenja).

    Licno sam probao veoma malo , vidim da se ne isplati bar meni.

    Veca je opasnost kupiti repariranu HD7950/70 sa pika koje su jeftine u Srbiji (300 - 400KM) i imaju 12mj garancije.
     
  20. m.gaming

    m.gaming Novi član

    btw.. zaboravih da pitam, da li dizanje takta RAM memorije na 2400 MHz ima stetne posljedice ?