HOMM 5

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, May 15, 2006.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Ljudi igra je savrsena, ne moze se porediti ni sa jednim naslovom iz 3DO-a do sad, iako je ovo UBISOFTOVO djelo! Grafika, prica, 3D svijet, artifakti, asembliranje artifakta, questovi.... ali gradovi su nesto posebno svaki put kad udjete u grad kamera kruzi za 360 stepeni spiralno oko grada (od dna prema vrhu) dok ne dodje do vrha grada odnosno kule gdje sunce obasjava siljak na kojem se viori vasa zastava. To treba pogledat, rijeci su suvisne za opisat ovu igru. Heroj kao nikad do sad ucestvuje u bitki ali na nacin da moze sa bilo kojeg mjesta na terenu udariti protivnika u rush-u bez mogucnosti retalieta sa popracenom animacijom. Cudovista i nove creature su odradjeni sa takvim mogucnostima da mozete ostati bez teksta kad zoomirate usred bitke cudovista protiv kojih se borite. Najobicniji Pixies su odradjeni tako da kad ih zoomirate vidite mnostvo leptira koje leti oko njihovih tjela za vrijeme bitke, muhe lete oko zombia, vatra gori na tjelima demona, vitezovi prilikom napada prvo naprave bash sa stitom (odgurnu mac protivnika ili njegovo oruzje da bi ga takvog bez zastite sasjekli sa macem), kamera prati archere prilikom gadjanja sa strijelama tako da vidite strijelu kao metak koji ide prema protivniku i zabia mu se u tijelu kao u filmu Robin Hood kad kamera prati strijelu koja se zabija u cilj na drvetu! Rudnici koje zauzimate tokom igre odradjeni su savrseno i tako realno da se javlja osjecaj da svijet koji igrate je stvaran! Jednostavno svaki potez, svaki segment igre ostavlja bez teksta. Muzika i gameplay su savrseni, kratice su ostale iste na tastaturi kao kod HOMM 3 i 4 sto je vise nego odlicno od UBISOFTA. Pogled na svijet i heroja pa cak i na bitku mozete mjenjati po vasoj zelji 360 stepeni vertikalne i 180 stepeni oko horizontalne osi! Nema tog screen shota ili trailera koji moze docarati osjecaj kad vi upravljate svjetom heroja! Jednom rjecju SAVRSENA IGRA!
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Ubisoft je samo izdavac. Igru je napravila ruska firma Nival.

    U četvorci je heroj bio glavni akter bitke

    A igra je stvarno nesto fenomenalno. Nisam nikako mogao ni pomisliti da ce se 3d uklopiti u ovu igru, ali to je odlicno odradjeno. Za ovih par dana igre nisam nasao nijednu razliku od trice da je vrijedna pomena, sto je naravno odlicno :p

    Nisam vjerovao da ce moci biti bolja od trice, ali...
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    super. kada ce biti na newsu ?! preso sam svaki dio dosad osim 1. :mrgreen:
     
  4. GV

    GV Komšija

    Kako se kači na te news-e?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @GV
    OT, koristi search
    bilo je vec vise puta
     
  6. Miko

    Miko Aktivista

    Ali koliko ja znam ti si mogao igrati samo Demo do sada posto je oficijelni izlazak zakazan za 19.05.2006 god. I u njemu ce biti jos promjena i takođe moras paziti koji si Demo igrao jer onaj iz januara ja pravo popljuvan od strane beta testera i ljudi su odlucili da neke stvari promjene dosta.

    Pozdrav
    P.S: I ja jedva cekam da oficijelno izade pa da je nabavim jer sam prekucao do sada Heroje 3, 4 i Nastavak za 4-orku, a igrao sam i Heroes 2 i malo igrao Armagedons Blade(Heroes 3).
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Da si ti meni ziv i zdrav, ja je kupio na Siranu u subotu ujutru. Prvi u BIH koji ju je uzeo :D Dosao do 10 etape!!!!
    Da heroj je bio glavni akter u cetvorci ali ovde je uradjen jedan kopromis izmedju heroja u trici i heroja u cetvorci. Naime sa herojem mozes igrati kao u cetvorci ali kao u trici heroj ne moze biti ubijen zato sam rekao na jedan nov nacin je heroj prikazan. Ne znam vise gdje je DVD pola komsiluka ga ragrabilo :D Trebao sma naplacivati :D
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Zao mi je sto te moram razocarati, ali ja sam ipak prvi. Dobio u petak uvece, mrsko mi bilo pocinjat pa poceo u subotu ujutro :p
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ma oticu na sirano sad :mrgreen: valja cekat upload na newse :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Preradena HOMM3.

    Grafika do bola a sve ista kao i HOMM3.

    Zanimljivo. :smt002
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Eh, sad :D :wink:
     
  12. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Ja samo igro 4 i nije mi se svidjela
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Raja kako napreduje igranje, ja sam bio zapeo totalno na misiji u Inferno Campaign gdje se mora ubiti onaj vođa elfića Gilraen.

    Igra je općenito dobro izbalansirana, jedino što su zeznuli jeste da ima misija koje su ekstremno teške, a druge opet ekstra lahke.

    I još nešto, ne mogu da vjerujem da mi ova igra trza na mojoj konfiguraciji, 1024x768, ali na low postavkama. Jeste da je dobra grafika, ali bi ovaj morao da je jede. da li je do samog engina igre, ili neki efekti poput lightninga koje ova 6600 LE ne može da svari :?: :?: :?:
     
  14. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ja sam gledao svojim ocima kako igra ide na medium u rezoluciji 1024x768
    A komp je AMB Sempron 2400+
    512MB Ram
    Ati radeon 9600Pro 256MB

    Kompjuter dosta slabiji nego tvoj
    Kod tebe nesto drugo nije uredu
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Igrao sam na 1680*1050 wide format sa 4AA+8AF na 6600GT kartici, pa sma nastavio na mojoj GTX. Nije stopalo na 6600GT. Vidi da nemas kakvih crvica sa neta ili proces koji ti si vrti u backgroundu a jede ti memoriju.
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Što se virusa , crvića, trojanaca i sl. tiče u to sam 99% siguran da nemam, koristim S&S SD, Lavasoft Ad-Aware, Zone Alarm Norton. Redovno ažuriram i čistim i slabo da kad šta nađe, i ako nađe to su one "non critical" stvarčice.

    Eh jedino procesi u pozadini. Uzeo sam od Dog-Father-a link za onaj site o pojašnjenjima svih procesa u pozadini, za šta koji služi, pa ću vidjeti da poukidam one koji nisu baš bitni.

    TNX
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Skini skirn task menagera pa da vidimo sta imas.