HT:NET Adsl Flat

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Bumbe, Sep 2, 2009.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Da obavjestim sve vas da je "cijenjeni" ISP odlucio u promet pustiti nove pakete odnosno FLAT pakete,vise informacija na ovom linku.
    http://www.ht.ba/hr/Privatni/Internet/HT-ADSL-FLAT-paketi-internet-bez-barijera/FLAT-plus

    Jednostavno mi se gadi vise na ove "ljude" jer nerazumijem kako paket u jednoj BiH moze kostati 35€ + pdv i neogranicenim prometom ali sa brzinom od 512kb downloada u usporedi sa susjednom Hrvatskom,Slovenijom.Ruku na srce,shvatam da je monopol ogroman i da jednostavno ovako je kako oni zele ali nerazumijem zasto moraju mizernu brzinu davati a placamo ovoliko novca za jadne pakete :S.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nadat se da ce bit povoljan (povoljniji od ovog sigurno) ovaj novi tripleplay sto ce Bihnet na skoru uvest. (mada je nezahvalno od njih se nadat icem al et :D)
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ma lako je vama :D...Jedini ja u Federaciji moram ove idiote iz HT Mostara da placam i korisitm :D
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma nema interneta dok se ne odradi "fiber to the home" :)

    Bruka da nijedan ISP nema 10 Mbit/s za cijenu od nekih 50-60 KM, ovako placam 52 KM za 4 Mbit/s. Da hoce kakav svabo ili slovenac doc pa ponudit konkretne usluge da vidim sta ce ovi ublehasi odgovoriti na to :D
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    sta je OTO ???
     
  6. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Da to nije ona MOJA TV ? internet telefon televizija 3 in 1 :D
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Stay tuned. Zasad je sve rekla kazala, al eto ima nekih insajderskih informacija da ce bit na skoru, oprema se uveliko ubacuje.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    i opet bi ista prica bila,kao sto je sada u hrvata!mi se lozimo na hrvate,hrvati na slovence,slovenci na svabe,ovi na svedjane,a svedjani na japance.eh jedino se japanci loze na sebe :lol:
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Ovo je cisto vrijedjanje inteligencije nas korisnika. 512Kbits nije dovoljno ni za normalno gledajne Youtube videa nit iceg slicnog. A cijena je takva kakva jeste. Barem su ponudili flat rate. Sad se jedino mozemo nadati da ce ubuce cijena ici dolje a brzine gore. Za ovih 80KM koliko sa PDV-om ispadne 0.5Mbits bi bilo fer da po toj cijeni daju ovaj nabrzi paket od 2mbits.

    Iskoristio sam prosla 2 mjeseca akciju da dobijem oba mjeseca flat, al opet sam jedva uspio 50-tak GB prometa po mjesecu napraviti.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    e svaka ti cast jarane za mene je ovo post decenije sto si ti napiso
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ne znam je li iko od vas primjetio onu nemalu zvjezdicu i fair use priču. Dakle nije flat nego 50 GB mjesečno pri maloj brzini. Dakle mazanje očiju.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Definisi mi pojam fair use
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Obicno je teoretski tesko skinuti toliko da se predje fair use, a kamoli prakticno :D
     
  14. GW

    GW Moderator

    Fair use ≠ flat.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Vecina flat paketa ima fair use, tako da je to kao sastavni dio postao, barem kod nas :D

    GW, ja kako skonta otprilike je 80GB, a ne 50. Dakle sa tom brzinom je flat :D
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam malouman. Nego odakle 50 giga?
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    0,5Mb/s = 0,064MB/s.
    3600 * 0,064 = 230MB za sat
    24 * 230 = 5520MB za dan
    30 * 5530 = 165600 MB za mjesec

    Ako je 50% "fair use", onda ti je limit 82,8GB mjesecno.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Greška. Nisam računao nego "slobodno procjenio". :D
    Ne govorim da je to loše. 80 GB je dovoljno za svakoga. Moja poenta je da je zahvaljujući ovoj non-broadband (512) brzini opterećenje njihove mreže zanemarivo veće nego sa ovim tipičnim paketima. Činjenica je da internet ide naprijed i da se sa takvom brzinom ne može pogledati ni 1 minutni youtube klip bez trzanja. Ono što bi bilo pristojno je neka 4mbit-a i 40-50 GB saobraćaja za 30 km.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Poštujem.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    potvrđujem ovo... već se radi na instalaciji opreme.