HTC Wildfire ili Hero??

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by slobo2712, Jun 12, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Valjda 256MB. Slazem se da je tanko, ali prije preci preko toga nego rezolucije.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Na sta onda obratiti vecu paznju, na takt procesora ili RAM?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Podjednako su bitni, ali ako imas 800MHz+ procesor, bolje gledaj kolicinu rama.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Da ti budem iskren, i jedan i drugi su losi kad isprobas nesto bolje. Koji god da uzmes sluzit ce te, ali da ces se usreciti...i neces bas :)
    Uzmi koji bude jeftiniji i to je to.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Slažem se da neće imati imati telefon kao Desire, GalaxyS i slične,
    ali za 250KM nema ništa bolje. Sa custom romom I5700 se natjera na solidan telefon.

    Iako wildfire ima nesto vise RAMa, prosto nebih mogao preci preko te smijesne rezolucije,
    na toj velicini ekrana. Isprobaj Wildfire i I5700, pa vidi kako taj ekran izgleda. Ne kupuj napamet.

    [​IMG][​IMG]
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Wildfire ima stvarno zrnat ekran.

    Bolje onda uzeti Galaxy Mini recimo. Ima slicnu dijagonalu a puno jeftiniji. Jos dodje sa Froyom iz kutije.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala svima na preporukama, vidjet cu kakav cu biti sa parama poslje mora pa mozda da idem i na Samsung Galaxy ACE. 410KM u radnji nov.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo da ne otvaram novu temu, imam nekih 400km na raspolaganju za kupovinu. Sad za sad samo imam u glavi Samsung Galaxy Ace za te pare. Sta mi predlazete i vrijedi li ovaj fon 400km nov?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da za 400KM stvarno nema bolji nov telefon.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    S tim sto vjerujem da bi se za 400 KM mogao naci i dobro ocuvan Galaxy S, samo se treba malo potruditi pa da ne dobijes izgreban i sl.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    SGS je uglavnom 500KM, ponegdje i 450KM. Ispod cisto sumnjam. :) Jos ako trazi da je u ekstra stanju, jos gore.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam hocete li me pogresno shvatiti ali 4.0 inca mi je preveliko. Prijatelj ima SGS i imo sam ga priliku koristiti i ne znam da li bi se mogo navici na njegovu glomaznost. Koje su uglavnom prednosti SGS u odnosu na ACE?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Super AMOLED ekran, 4", brzi procesor, veca rezolucija, veca kolicina memorije, to je od bitnijih stvari.

    Ali ako ti je 4" preveliko, to je druga stvar. :) Ace je visa srednja klasa, da tako kazemo.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Komsija ima Ace, fino lezi u ruci, ona tekstura iza je ugodna i djeluje sigurno u ruci radi toga. Inace je telefon jako odazivan, vecinom sve uredno radi, mada mi se display cini malko zrnast. On je kupio preko telekoma, Froyo.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    odmah moze uraditi update na GingerBread bez problema, tel se moze otkljucati bez problema ako je uzet u bhtelecom (garancija se sigurno gubi)

    baterija traje preko 2 dana uz koristenje i ako se dosta raje zali na bateriju kod mene traje bez problema 2 dana uz min 4 sata wifi, poziva, poruka, igrica 2-3 sata, internet preko bhtelecom i tu sigurno 2-3 sata se skupi (kako sam citao potrosnja baterije na froyo je dosta veca nego sa ginger, ja ne bi znao reci posto sam odmah prvi dan flesovo na GingerBread 2.3.4)

    jedina velika mana po meni je sto nema drugu kameru
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala momci, nema sta ici cu na njega. Ti nedostatci koje spominjete meni nista ne znace jer nisam zahtjevan korisnik a nesto mi se ne daje 500 km za polovan telefon (SGS).
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mah jedno 95% korisnika nikad ni ne zatreba front facing kameru, kamoli da je koristi na dnevnoj bazi za nesto korisno. Sto se tice updatea na Gingerbread, da li to kvari garanciju i moze li se uraditi sa nekim oficijalnim alatom? Komsija nije bas nesto zahtjevan, ali opet bilo fino kad bi se to nekako moglo rootati, radi ociglednih razloga :)
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    update ide preko ODIN, moze se i rootati (moj je vec rootovan), otkljucan za druge kartice itd itd
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Danas odem da kupim Galaxy ACE dole na Grbavicu u Shoping Centru ali nema ga na stanju niti onaj momak zna kada ce ga biti. :(

    U gradu bezobrazno skup, nov oko 500 KM tako da ne znam ni sam sta sad da gledam ili trazim. Ima li ko kakvu alternativu?
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I5700 nesto slabiji od ace-a, na grbavici nov 250KM.