Igre 2017

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jan 26, 2017.

  1. black

    black Komšija

    Izasla narodna verzija AC:Origins, skinuo neki repack 30GB, instalirao se za 25min na SSDu.
    Igram na Ultra High bez problema, prosjek preko 50fps.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    igra izgleda bezveze, texture nisu detaljne, glupi fxaa sve mutno.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa kojim grafikama igrate. Koliko sam gledao svi su hvalili grafiku, najviše od svega.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma igra izgleda odlicno, pusti dmr-a, on kad nesto kaze, odma znas da je kontra od toga.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa igra mozda izgleda ok za konzole, problem je sto nikakvog pomaka nema na PCu, a najvise ubija glupi fxaa. Poslije grw na PCu sve igre izgledaju smijesno :)
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Na stranu performanse gdje framerate varira i do 15fps, upravu je za FXAA.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam primijetio da ima problema sa performansama, kod mene ide preko 80 fpsa.
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Ne znam do čega je, ali je tako kod mene.
    Doduše grafička nije nešto specijalno (RX480), a preporučena R9 290x :rolleyes:
     
  9. xman

    xman Komšija

    Ovde je u pravu:D Daleko od toga da je grafika losa,danas sve igre izgledaju lijepo,ali jos dalje da je ono na sta se naviklo od AC serijala kada je grafika u pitanju. FXAA je vjerovatno u pitanju jer blur kao i motion blur je nesto sto je na konzoli ok,ako uzmeno u obzir da na tome igras i naviko si,ali na PC je stvarno lose,efekat vazelina na ekranu. A ne popravlja stvar kada iskljucis AA nesto posebno jer texture nisu ni blizu nekim igrama na trzistu.
    Par puta sam se vracao u meni igre da provjerim jesam li "sve ukljucio".
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma igra u početku ne izgleda nešto, kad dođete u dio sa piramidama, paf.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Ne sumnjam da se estetika u globalu digne na nivo vise kasnije ali generalno blur i slicno je ipak nesto sto je tu cijelu igru a smeta... Ja licno imam 100+ fps konstantno,toliki fps nemam ni u jednoj OW igri i grafika je ocito glavni razlog. Ubisoftova optimizacija nije garant:D Npr Ghost recon wildlands izgleda PUNO bolje ali se to vidi itekako i na fps.
     
  12. black

    black Komšija

    Dobro je sto su ubacili dynamic resolution, to bi trebali na svakoj igri ubaciti, da ga lockas na 60fps. Jos samo da mi stigne nova napojna, igram na nekoj staroj Chieftec 400W, morao sam zalemiti 2*6pin kabl :) Svakih sat vremena BSOD zbog slabe napojne.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jebo grafiku, valja li igra.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne valja, al meni ne valja nijedan AC do sad tako da nisam relevantan :D
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited: Feb 11, 2018
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako li bi 8 core ovaj amd FX ovo vrtio

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko vam igra zauzma prostora? Mogu li je na 80gb instalirati, traži 100, ali cesto ne treba toliko.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa u videu lockano na 60fps, zato i pada GPU usage cim je scena laksa pogotovo pri kraju. Igra je imala sigurno 10tak patcheva gdje su donekle sredili optimizaciju. Ovo u klipu je release day 1.0 verzija
    Igra zauzima nekih 55-60GB
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke, evo i ja ću probati na i5 i 1060 3gb pa da vidimo, mada sumnjam de će mi se igra svidjeti.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj pas vidjet :)

    EDIT: Evo video od neki dan, sa i5 6400@4,6GHz i pada na 40 fpsa, cpu non stop na 100% i ne moze izgurat gtx980 na 100% u alexandriji. Sa hyperthreadingom igra ide tecnije ali ne pomaze previse u ovoj igri, daje jedno 5-10 fpsa vise. Probo sam iskljuciti HT i samo 5-10 fpsa manje u alexandriji, znaci umjesto 55 ide na 45 fpsa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Feb 11, 2018