Igre 2023

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 27, 2023.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    I ja igram igre koje su po nekoliko godina "stare". Krenuo sam prije dvije-tri godine da igram propušteno gradivo od 2010. pa lagano godinu po godinu.
    Imam kompletan spisak po kojem igram, samo što sad biram šta ću na osnovu toga kako se osjećam, a ne release date-a :D

    Naravno, TLOU, Uncharted, GoW, RDR2 stoje na wishlist, ali mi se ne žuri jer fkt imam stotine igara koje želim barem probati, a imam sigurno 50ak koje želim sjesti i s merakom preći.
    Nisam imao problema sa optimizacijama u igrama, uglavnom jer igram par godina poslije hype-a. Hem niža cijena, hem bolje ispeglano patchevima :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    O čemu ti. Samo par iz ove godine iz svih žanrova.[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igrao Uncharted 4 i Lost Legacy kad sam uradio upgrade PC, GoW igrao na staroj masini sa 3770K i R9 290, 1440p FSR balanced, lock na 40fps, uglavnom igrivo jer mi monitor ima Freesync od 40fps. RDR2 igrao na One X, 4k30.

    Vec par mjeseci pomalo igram TOTK (oteglo se jer igram 2h u sedmici :D), al kad zavrsim igracu TLOU. Hocu i da probam novi Super Mario Wonder.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas tako, ne moze se stici, samo sam ToTK sa te liste poceo, a gdje Spiderman 2, Mario Wonder itd
     
    Haker likes this.
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja sam radi SM2 sve na internetu izblokirao gdje se spominje spider, spiderman, spider-man, peter, peterparker, peter parker, parker, miles morales, milesmorales, morales, gwenstacy, gwen stacy, spidergwen itd.itd. da izbjegnem spoilere i OPET jebeni youtube malo-malo izbaci video sa spoilerima u naslovu i thumbnailu!
    Jebo ih algoritam, do sad sam sigurno jedno 200 puta kliknuo ono not interested, i don't like this video. Ali ono opet i opet -.-

    A valja izdurati jos dvije godine do PC izdanja :(
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad ti se vec toliko igra (mene bas briga kad ce izac PC verzija, imam Moralesa odigrat), kupi PS5 i odigraj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sta je za tebe kvalitetan naslov? Random slika sa par igara, nije apsolutno argument.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čuj random lista a čovjek ti stavio listu top igara iz ove godine, koja je izuzetno raznovrsna. Još slika nije potpuna, može se tu još dosta naslova dodati.

    Šta je zapravo za tebe kvalitetan naslov? Navedi nam nekoliko primjera u zadnje tri godine pa da vidimo.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lista je prva sa google sercha, naravno da fali još jako puno igara.
    Dredge, hifi rush, dead space, re4 sam odigrao samo sa te liste, top igre.

    Aldin je mlad dečko, pretpostavljam da je konzola njegovog djetinstva ps3 tako da ne znam kad se stiglo razviti tako kritično oko :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni je Cyberpunk bas legao posebno sad i Phantom Liberty kako je izasao :)
    A GTA VI kad izadje izadje :)
    Skoro sam igrao i Horizon Zero Dawn i Spiderman, PS4 od kolegice bio kod mene mjesec dana, a moj Xbox One S kod nje :D
    Jos kako kontroler od PS4 i Xbox One rade savrseno na PC, nemam ni potrebe za konzolom, cak na Linuxu PS4 kontroler onaj touch dio mogu koristiti ko mis :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Neka bolan ne daji mi ideje :D
    Ja sam PC guy totalno, sve konzole koje sam imao brzo sam i prodao/poklonio, jednostavno mi nisu potrebne.
    A na osnovu prethodnog posta možeš zaključiti da mi čekanje nije nikakav problem :)
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Volim što imam taj mladalački izgled, doći će dobro kasnije :D

    PS1 je konzola moje generacije, a realno slabo da neko razvija novitet u svijetu igara..
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    sta ovo postade cod jbt
     
    NeTRa1der likes this.
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    2025
     
    Aldiin and Vedo like this.
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Konzole feb/mart 2025, PC najvjerovatnije 2026 :D. Double-triple dip klasika.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izgleda stvarno fenomenalno, čini se da je grad pun aktivnosti na sve strane.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    GTA je uvijek bio satira, još dok je svijet bio normalan svaka igra koja je izašla je bila kontroverzna, kako će ovaj proći u ovom društvu boga pitaj, materijala za sprdnju imaju to je jedino sigurno. Osim ako ne izbace woke naslov, to bi tek bilo ironija.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Konacno da grafika lici na nesto
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    RDR 2 koji je izašao prije pet godina izgleda bolji nego 99% trenutnih igara. U ovom traileru impresivnije mi je broj NPCova na određenom mjestu, onaj dio sa plaže ne samo broj koji je već i svaki ima određeno aktivnost i nose drukčiju odjeću. Negdje sam našao da je R* navodno i patentirao neku NPC-related thnologiju. U GTA VI mislim da će otići gotovo milijardu $ budžeta znajući da je u RDR2 potrošeno preko 500 mil.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je GTA5, osim story, bio prilicno dosadan. Pokusao vise puta igrati online dio, ali svaki put dosadi za po' sata.

    Uzeo sebi na BF sale Hades. Kako maestralna igra. Odavno nisam se ovoliko zabavio. Svaki novi run drugaciji build te zapadne.