Instalacija Windows XP - molim vasu pomoc

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Deniken, Aug 20, 2012.

  1. Deniken

    Deniken Aktivista

    Na laptopu Fujitsu Siemens Lifebook E8110 bio je instaliran Windows XP Profesional sa SP2 koji je super radio. Posto mi je bio potreban SP3 za instaliranje nekih drajvera za mobilni aparat, bio je neophodan SP3. Skinuo sam exe file SP3 i instalirao ga ali kada je to zavrsio, sada radi bootloop i nece da podigne Win. Nece ni u safemode ni nista, salmo bootloop pravi...
    Sad bi najvise volio instalirati Win XP SP3 na novo koji imam ali kada sam i to pokusao, nakon kopiranja onih fajlova sa CD-a i odabira svjeze instalacije izbacio mi je ovu poruku:
    [​IMG]
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izgleda da trebaš instalirati sata driver za HDD. Imaš na http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowFiles.asp
    Intel Matrix Storage Manager SATA RAID F6 driverdisk 32 Bit Kit 8476.

    Mada bi ja radije nabavio neki drugi svježiji XP sa SP3 koji to već ima integirsano u instalaciji.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebas na oficijelnoj stranici laptopa skinuti drivere za hard disk i pomocu Nlite programa ih integrisati u instalacioni disk windowsa i to je to. Postoji i opcija da pomocu flopy diska ubacis te drivere u toku instaliranja kad te upita nesto da pritisnes F6 ne sjecam se tacno sta,nisam instalirao XP 3-4 godine :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma samo prebaci u biosu hdd sa ahci na ide
     
  5. Deniken

    Deniken Aktivista

    Probat cu sutra, posto nije sada ovdje uz mene. Inace, da li bi to morao raditi da npr probam instalirati Win 7?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne.
     
  7. Deniken

    Deniken Aktivista

    Znaci samo instalirati i to je to? Super! To cu i uraditi. Jedino ce mi mozda zadati problem mrezna kartica, da li cu imati drivere za Win 7. Na suport stranici imaju samo za Vistu.
    Hvala vam svima na pomoci.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Driveri od Viste bi trebali raditi na sedmici.
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    Upropasi mi noć... :(
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    O cemu ti? :D
     
  11. Deniken

    Deniken Aktivista

    :) ma o nekompatibilnosti Viste drajvera i Win7 sto si mi rekao...
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Opet si pusio nesto jebeno :lol:

    Selvin ti rece da vistini driveri rade na sedmici.Barem u 90% slucajeva.
     
  13. GW

    GW Moderator

    A moguće je i da će sedmica sama prepoznati mrežnu i instalirati drivere.
     
  14. Deniken

    Deniken Aktivista

    A sto me nasmija :)
    Izvini Selvine, zurba jbg... :)

    EDIT: Uspio sam tako sto sam instalirao Win7 i upotrijebio drajvere sa oficielne stranice za Vistu. Sve radi za 10. Hvala puno svima.
    Ovo je za administratora:
    Neznam sad da li treba ovu temu lock ili ne...
     
  15. Ziks

    Ziks Aktivista

    Da neotvaram novu temu :roll:

    Pokusavam da instaliram xp sp3 na nekoj starijoj masini ( amd duron 1.2 , gygabite ga-7ixe4 socket A , 768 MB SDRAM , ati radeon 9250 256 MB , 2 HDD po 40 GB ) .

    I kad pokrene boot instalaciju i ocita potrebne fileove za instalaciju izbaci " raidsrc.sys not found ..." i prekid instalacije.
    Sa istim xp cd-om sam kako treba instalirao na drugi racunar i sve radi normalno . I da , na ovaj racunar ikma vec instaliran xp sp2 i radi normalno.

    Kako je moguce rijesiti ovaj problem i sta je u pitanju ? :?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    instaliraj samo sp3, ako zbog toga zelis novu instalaciju :) A vjerovatno ti ne cita dobro cd/dvd rom na tom kompu.

    EDIT: Da li uradis format c particije prije instalacije?
     
  17. Ziks

    Ziks Aktivista

    Problem je sto nemoze ni doci do dijela da se formatira :/

    Taman kad treba da pokrene xp setup za odredjivanje particije/formatiranje izbaci to ...
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj sa drugim cd/dvd rom-om.
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    jeli ti normalna verzija xpa ili light neka, mislim da fale neki driveri pa nemoze dalje.
     
  20. wragg

    wragg Aktivista

    Izvadi RAM module, ispusi utore i ocisti kontakte na modulima gumicom, pa probaj opet. Ako opet ne bude islo, izvrti memtest, par pass-ova.