Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. bojler

    bojler Aktivista

    Izgleda da sada kućište malo, a i bježi ovaj okvir za hladnjak, ili se ovo možda stavlja bez njeg, ali opet ovi kablovi gore u kućištu smetaju i ne mogu se pomjeriti
    https://imgur.com/a/JIQWXKe

    Izgleda da ga moram staviti na gornju stranu kucista, ali ima samo jedan otvor za ventilator.
     
    Last edited: Jan 5, 2024
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne da ti se sklopit tu konfu nikako :)
     
  3. bojler

    bojler Aktivista

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jbg, glupo ti kuciste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    bojler likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Pa sta ces sada i na kuciste se uvaljivati i kupovati ? NZXT i kompitabilnost,nidje veze.Ja sam i zaboravio na tu temu da smo pisali za H510 i nekompitabilnost AC Freezer 280 :(
     
    bojler likes this.
  6. bojler

    bojler Aktivista

    Ništa, pokušat ću ga danas staviti na gornju stranu, i tražiti novo kućište. Možete mi dati preporuku za kućište?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko hljeb ona dole pregrada za napajanje ide previse blizu prednjem panelu. Jel mogu ventilatori ispred radijatora?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Do koliko love ? Ovo ti je 255km u imelu.

     
    bojler likes this.
  9. bojler

    bojler Aktivista

    Ma nebitno, samo da je tiho i da može ovo hlađenje stati. Znači baš volim da je tišina i da gore na kućištu ima 1 izlaz za usb i da je tu paljenje. Mininalistički dizajn, nalik ovom h510, ovo h510 je meni najljepše kućište i baš mi evo žao što ga se moram riješiti. Žalost, tuga, shebah me ove komponente na max.
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ovo je malo skuplje 334km,ali ne vjerujem da nudi sta vise od tog cougar osim sto je malo prostranije tj. vece i sire.

     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel maticna matx ili atx? Ako je matx, idi na Asus AP201, bas spominjano na drugoj temi.
     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    Matična je z790 msi tomahawk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    https://olx.ba/artikal/51698258#

    Mozda ovakvo nesto.

    Ima da stane 280mm AIO naprijed, i jos mozes cijevi postavit dole:
    [​IMG]
    Ne znam samo koliki ti je GPU, al ako nije neka zvijer, stat ce bez problema.
     
  14. bojler

    bojler Aktivista

    Zvijer je, Asus Strix rtx3080
    E fractal kućišta su mi prelijepa, baš bi tqj volio koji si preporučio, ali pričekat ću još dq budem 100% siguran
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda isto bequiet Pure Base 500DX, oko 250KM https://olx.ba/artikal/51933735#

    [​IMG]

    Al u sva ova kucista ti mora vodeno naprijed. A onda dobro vidi hoce li stat GPU.

    EDIT: ja kako sam vidio max 331mm GPU u ovom 500DX ukoliko imas 38mm debeo radijator, a imas.
     
    Last edited: Jan 5, 2024
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ima moj prijatelj to 500DX bijelo i naprijed je postavio corsair capellix.Fino je kuciste,ali ja bih ipak preporucio nesto vece da ne razbija svaki put glavu da li ce zafaliti cenat ili 2.
     
    Last edited: Jan 5, 2024
  17. bojler

    bojler Aktivista

    Trenutna situacija je ta da sam uhebo ovo nzxt kućište raznim rezanjima lima i opet hlađenie ne može stat, zahebo sam malo i ovo hladjenje jer sam pokušao okrenuti strane ventilatora na njemu i ove kablove sam shebo. Frustriran na max
     
  18. bojler

    bojler Aktivista

    E jebajiga da ste mi rekli i na vrijeme da neće moći u kućište jučer bi odmah i njega uzeo, ovako sam samo raznim pokušajima uništio kućište koje imam, a i ovo arctic sam baš zeznuo sa ovim ventilatorima, užas koju sam havariju napravio. Trebao sam više sam istraživati da li će stati, a ovako sam se previše oslonuo na druge i nisam nimalo razmišljao, jbg baš mi žao šta sam napravio. Propalo
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mislis nisi trebao pokusavati prepravljati kuciste kada ne znas :D
    Sto ne upita ibricu kako je on rijesio..
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sto kaze kolega @mobsterc nisi trebao to raditi,ako nisi bio siguran u to sto radis.Zaboravio sam na onaj post jer je star 3 i pol godine,a sto ti ne bih rekao da sam se sjetio :( iskreno mi je zao zbog sranja kroz koje prolazis umjesto da uzivas u novom buildu.
     
    bojler likes this.