Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. heroic

    heroic Komšija

    http://wccftech.com/intel-ivy-bridge-e- ... -cost-990/

    Eto extreme procesora u septembru, a niko ne najavljuje nove maticne, asus samo izbacio bios update. Isto kao SB-e serija, neznatno bolje performanse, plus pcie 3.0 i vise usb3.0/sata6 konektora ako se neko smiluje i izbaci novu plocu.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja kovao nesto i uspio fino iskovati, malo balansirao ram, latencije i bla bla, i dosao do 4.8 GHz, nego me jebe temo jedne jezgre sumnjam da mi se cllp poremetio između ihs-a i silicija, pa kad se nakanim ispitat cu to, i zbog nje dobivam whea errore na 8k testu, ali anyway sustav je stabilan za rad i igranje bilo cega, voda pokazuje snagu, nazalosz ne tako impresivno kao na grafama ali opet solidno, ipak fali jos jedan 240mm radiator, noctua nh-d14 ni u snu u ovo nije mogla drzati.

    [​IMG]
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Heh kod mene na 4.7GHz i 1.42V jezgre ne prelaze 70C u Prime95 na zraku :p

    [​IMG]
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1.39V kod IB-a je puno vece nego 1.42V kod SB-a, ocito ni CLLP ne pomaze kad se znacajno digne napon IB-u.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima li smisla naci FSB omjer npr 105 pa vidi temperature jezgri kad dodas multi ?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Poredis kruske i jabuke, volio bih vidjeti tvoju noctu na ib na 1.39V load napon(iako ploca lagi malo, pravi load je predo 1.4V, provjereno sa multimetrom).

    Sto se tice pionra, probam sa ici sa 101 x 47 da bih dobio 4750 MHz, glad za naponom je ista tako da nista od toga.

    A i 105 fsb je vec tesko izvuci bez diranja sekundarnih napona, a onda se samo pogubis u svemu.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sto se tice ib i cijele price oko temp ovo je to, vodeno napregnuto do kraja skoro(sinoc dodan 240mm radiator jos, tako da je sada 360+240+120) i evo stanje temp nakon jednog sata prime95 avx builda sa 1600MB(ista je temp kad sam i 6144MB stavljao).

    To je to, ne moze ni pasta ni nista, to je buducnost gdje ni solderi nece pomogati, gustina tranzistora je ogromna, i pocinjem da vjerujem clanku koji sam davno citao da je 22nm zapravo pocetak smrti overclockinga. Sve se poklapa, citao sam intelov white paper, sredisnja jezgra je najvruca radi najvece koncetracije tranzistora na tom doticnom mjestu, primjetite na die shootovima kako je taman dio gdje je sredisnja jezgra.

    Evo screen, napon u loadu 1.365V. Upravo gledam wattmetter i potrosnja cijelog sustava je oko 250-270W, grafe su u low 2d modu, ali ulps je iskljucen tako da su obje aktivne.
    Pored toga je jos 9 ventova, pumpa, przac i dvije neonke.

    Nema whea errora.

    [​IMG]
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Zna li se hoce li dolaziti X89 ploce za 2011 socket i Ivy Bridge E? Ove trenutne X79 su mi katastrofa sa sata portovima i USB3 podrskom :D
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sena nakači cpuz od procesora da vidim voltažu i frekvenciju.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    1.36V load cpuid prijavljuje, ali pravi napon je 1.365V.

    LLC na 75%. Napon u biosu je 1.385V.
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Moze li neko napisati ukratko koja je razlika u generacijama intel procesora?
     
  13. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ukratko - velika ...
    ... osim zadnje 3 generacije: SB, IB socket1155, haswell socket 1150 ostalo skoro pa isto
     
  14. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Hvala na odgovoru.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    E :!: kako nemam grafike, osim ove integruse :D , pokusam ja pokrenuti neku igru, hajd rekoh da vidim i to cudo :lol:

    Kliknem na "neku" igru, kad izbaci poruku :
    Koliko se sjecam Virtu MVP je predstavljen sa Z77 plocama i Ivy Bridge procesorima, pa HD 4000 podrzava DX11 dok je HD 3000 DirectX 10.1.

    Nekako razmisljam da nije ni cudo sto prvi ja nisam osjetio cari ovog programa, a znam da su neki pokusali sa Z68 plocama ili Sandy Bridge procesorima i imali (raznih) problema ili nedostatak performansi ...
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    U pravu si, integrisana je DX11 kopatibilna. U tebe je drugi problem - graficka ti nije kompaktibilna :)
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja se nagradih i7-com, nazalost bezze primjerak, ali haj magicno je hladniji od mog bivseg i5 de-lidanog, treba mu hrpa napona.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čestitam. Ajde sad malo testiraj pa javi koliko ide max temperature detaljno itd. Jesi li uzeo 3770K?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx forza, da 3770K, evo testiram upravo pa okacim screen.

    Evo screen:
    [​IMG]
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cestitke i od mene :wink: