Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. black

    black Komšija

    Gdje to ima 3930k za 300 eura?

    Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eeee, ma prodavao jedan lik iz Srbije. On je neka glavesina u Intelu, ali propalo jer nisam imao nikoga da mi to kupi.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala, ako zapne i ne dođe s novim biosom, posudit cu od nekoga samo da flasham.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto bi uopce kupio Z68 plocu? :D
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kontam da ce pojeftiniti kad izađu Z77 ploce.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Volio bih i ja, ali sumnjam da ce se to desiti.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma cini se da ce na kraju biti P67 ploca, jer su najjeftinije, nasao sam Maximus Extreme IV za 520KM, dok je Z izvedba znatno skuplja.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    LoL pa sto ce ti ME IV uopste?

    Nista ne bih pogledao pored P8Z68-V/ Gen3 koja kosta oko 400KM max..

    Ako te ne zanima PCIE 3.0 onda obicna Asus P8Z68-V ili jos isplativije P8P67-PRO (3.1 rev) za 280 - 300KM..

    Sve ostalo je samo bacanje para..

    Za te pare (520KM) moze se uzeti beton X79 ploca, i dodas koju stoju vise za SB-E procesor i imas pravi upgrade u odnosu na tvoju sadasnju konfu..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Fazon je sto kod onoga nema vise i7 3930K za 300 eura, ima i7 3960X za 500 eura i postoji opcija da u radnji kupim i7 3930K za oko 550 eura, a ne dam valaj za proc milju da mi pjeva ovde, dalje, ogromne oscilacije postoje u overclockabilnosti SB-E procesora, ima ih sto mogu 5.0, a ima ih sto ne mogu ni 4.3-4.4, dalje, SB-E se strasno griju, znaci ozbiljiniji OC tesko ide bez vode, a i njihov TJ MAX je smanjen na 91C, u usporedbi sa 101C kod Gulftowna, a sto se ploce tice, a i kad bi me potrefio neki srednji primjerak SB-E ne bih dobio nista, imao bih 10-15% bolje perfomanse u vrh glave, jedino kad bih znao da je provjeren primjerak, e onda bih uzeo SB-E, a ovako nista, necu da rizikujem. A sto se ploce tice, MIV je iz cistog razloga sto mi treba ploca na koju mogu stati dvije HD 7950 DC2 kartice.
    Edit: evo mogu ipak na tu tvoju stati ove dvije DC2 kartice, ali daleko je taj uprade jos.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa na Pik-u ima za 3930K za 720KM..

    Uzmes kakvu X79 plocu do 550KM i eto zvjerke,to je pravi upgrade za tebe..

    Sto se tice tih famoznih Asus HD7950 DC2 mogu dvije stati i na Asus P8P67 PRO (3.1 rev) jer ploca ima isti layout kao P8Z68-V ploca..

    I daj ba 3930K nije dobar kloker,pa i da ga OCas na 4.5GHz (sto je prosjek za ove procesore) opet ce da oduva npr 2600K na 5GHz ili IB 3770K,ipak ima 4 thread-a vise..
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe, znam da duva i nisam rekao da je los clocker nego da je lutrija, jedino ako je to C2 stepping, jer kod njih je nesh manji rizik, raspitivao sam se ja puno za SB-E na mnogo foruma i sa podosta ljudi, a a i taj kod didi nema gare, ali eto nije me pretjerano vazna gara za proc, ali eto 550KM ploca+720KM proc + nekih 250-300KM mema, hmm, ne znam, odlucit cu kad izađe Ivy-Bridge, necu da se zaletim.
    Koliko je para ta P67 Pro?.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    280-300 :D
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Danke.
    Nego jos jedno pitanje, jeli treba poseban mounting za socket 1155 za ovaj NH-D14?
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mislim da u paketu ti dodju ti svi dijelovi sto ti trebaju za montiranje na raznim socketima :D

    Ja aBd kontam ovo svoje rasprodati i uzet Ci5 3570k, kakvu plocu sa P67 chipsetom i dva sticka King. HyperX Blue meme i sve divno :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne,imas sve sto ti je potrebno jer je isti raspon sarafa na 1156 i 1155 socket-u..

    Kao sto rece Stevo, ne treba ti nista pored toga sto sada imas,neces osjetiti nikakvu promjenu na bolje..
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest vala imas hexa core procesor, beton maticnu, cijela konfiguracija top, kud ces dalje. Drugo je da si ko ja presao sa dualca na SB pa da osjets razliku. :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam i ja hexa core procesor. :D
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest samo sto njegov udara guzove. :D
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Bit ce ovo burna godina :)

    Opet pogledajte mnozioc kod 3770K sto je King postao : 16 / 35 x 100 Mhz + turbo sa 3.5 na 3.9 Ghz...nemam rijeci.

    Onaj "nas" Hasan na LGA 1150 :?

    King, onaj Kingston Blue D3/1600 je cudo, ma radi imam osjecaj sa svakom plocom i procesorom :) (Cool man :D )

    Nesto sam rjesio privremeno, ostaje mi maticna i procesor.

    Nasao sam MSI, Gigabyte ... ali haman ni glasa od Asus Z77 ili slicno ?