Internet pristup

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Feb 10, 2013.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav,

    Drug, stranac dosao iz inostranstva i trazi internet pristup na Ilidzi.
    Sve osim BHTelecom dolazi u obzir jer traze 300 KM depozita za stranog drzavljanina. Treba mu samo internet bez TVa. Telemach, HS ili ima neki Plus internet il vako nesto?
    Ne znam tacno koji jos provajderi imaju ?
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    bila je i zona.ba, plus line, ne znam koliko ga sad izadje oprema,
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Mobilni internet dolazi u obzir? Eronet ima dobre flat pakete koji nisu previse skupi s obzirom da se radi o mobilnom internetu.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Jer ima laptop mislim da bi mu bilo presporo preko mobilnog interneta/sticka.
    Zovnut cu sutra plus line i zonu.
    Hvala
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mislim da će mu Zona odgovarati najviše, te je i vrijeme čekanja priključka svedeno na minimum.
     
  6. pac

    pac Komšija

  7. wragg

    wragg Aktivista

    Pa i nebi bas. Kod mene kad imam 3G mrezu povuce i do 8mbita.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    @JaLa

    Jeli ti taj drug odsjeda u nekom stanu ili šta...ako je tako onda se obrati operateru koji pokriva taj dio mahale i vidi sa njima.Ja sam skoro tako isto radio.Ako je privatni stan ima telefonsku liniju uvedi mu ADSL, minimalno mora biti internet aktivan 3 mjeseca.Uvedi ga na ima vlasnika stana pogotovo ako će čovjek ostajati duže u BiH, kakvih crnih 300KM depozita za strance i sl.
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Jest fkt 300 KM za strance ako ide na njihovo ime. Ako ide na drzavljane BiH onda je prikljucak 50 KM (min. 3 mjeseca) a na ime vlasnika 10 KM (min. 3 mjeseca). Raspitat cu se jos sa njim pa cemo skontati nesto.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa zato ti govorim da uvedeš internet na ima vlasnika stana ili na svoje ime ,mislim davati 300KM glupost,jedino da baš baš mora pa hajde.
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    ma ja, znam sta si htio reci ;)
    Hvala ti, moram se sa njim cuti sutra
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu, treba mi brzinski odgovor, student sam i sad sam se uselio u nedzaricima, interesuje me koji provider nudi vise za manju cijenu, odnosno treba mi samo net + tv, fiksni mi ne treba nikako.

    trenutno trosim posljednje megabajte na ovom mobilnom internetu, a i signal mi je los

    dakle hs ili telemach.

    najbitniji mi je net prije svega, dok tv tu i tamo da se nekad upali odnosno da imam sport klub kanal.


    dankesn
     
  13. black

    black Komšija

    HS ako hoces brz i jeftin internet. Telemach ako hoces sport klub. Trenutno se spajaju ove dvije kablovske ali jos niko ne zna kad tacno ce to biti gotovo.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    telemach onda, nego ciji je pozivni 144?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ako mislis na +144 onda vjerovatno USA.