Iphone 3g 16GB !?!?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ghostbusters, Dec 17, 2008.

  1. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Pls. Neka me neko uputi na nekog provjerenoga dealera za iphone 3g u Sarajevu. gdje? ili broj telefona...

    Hvala
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    uzeo danas 3G 16GB, sad pitanje jedno: firmware je 2.2, spojim ga na PC, ok ide prebacivanje slika & muzike itd, medjutim kad ga tek spojim on ga 'autosynca' i krene da na njeg instalira Super Monkey Ball, Motorcross i jos desetine nekih igrica i programa valjda, i onda na kraju procesa kaze:
    [​IMG]
    Jel' se ovo prvo mora kupiti/platiti? n00b sam sto se tice Apple stvari :oops:

    U gornjem desnom uglu (kraj znaka mreze) mi je konstantno upaljeno slovo "E", to je valjda EDGE, kako ga ugasiti?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Pa "E" ti samo oznacava da imas GPRS/EDGE signal, ne i da ga aktivno koristis (moras posebno unijeti parametre za mrezu koju koristis).

    Sto se tice aplikacija, ako si pokusavao neke Appleove koje ili nisu besplatne ili idu na 'hackovan' iPhone, valjda je ocekivano da ne rade jednostavnim dodavanjem, no eto sigurno ce ti se javiti neko ko trenutno ima taj telefon da potvrdi.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, hvala ti. Samo jos jedno pitanje: postoji li mogucnost da na iphoneu koristim svoj ELOB internet kad je iphone spojen preko USBa?
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    jest da nije ovog:
    The iphone:
    You must have OpenSSH installed on the iphone


    Eh sad, kako njeg instalirat kad ne mogu pristupit netu xD
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Mislim da moras obezbjediti neki wireless pristup da to zavrsis.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, ma nista, sutra svratit do kakvog kafica sa hot-spotom i ovo odradit.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ili žrtvuj pare na GPRS.... :(
    Sarajevo je puno hot spotova...dovoljno se prošetat malo vecom ulicom :D
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Moj topli prijedlog, kupi kakav polovan wireless router. Ja sam uzeo TrendNet-ov u PLusu, takodjer sam na ELOB-u. Vazda ti treba i vjeruj mi kad je iPhone u pitanju, wireless je nezamjenjiv. Ja ga na poslu spajam preko AdHoc Wireless konekcije na laptop-u (iznajmljena linija) i fura ko lud. USB ti je nepotreban.

    Ako si vec zapeo za HotSpot onda ti preporucujem onaj u Haciendi, prilicno je brz.

    Sto se aplikacija tice to su IPA file-ovi koji su dodani u iTunes, medjutim kao sto Enis rece iPhone ti nije "pripremljen" da ih sinhronizujes.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx! pripremljeno i sredjeno je sad sve, evo nabacio 40 igrica i aplikacija na njeg, ma luda je ova stvarcica skroz :D
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam ja jedno pitanje - kako najjednostavnije spasiti kontake iz iPhone-a i opet ih vratiti natrag po potrebi?
     
  13. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Neka je sa srecom.
    Nego pls hint gdje ga kupi i koliko para, moze i na PM.

    Hvala
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hmmm.
    Meni je to iTunes uredno uradio.
    Sve sto je potrebno je da se prije napravi backup.

    Ili koristiti neke programe za kopiranje kontakta na karticu, pa kasnije da importujes sa kartice ponovo.
    Ovo je radilo sa ranijim verzijama...u zadnje vrijeme kada sam tražio za 2.2 firmware nisam nista nasao.
    Progooglaj malo, možda sada i ima neko rjesenje.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko sam skuzio, iTunes sinhronizuje kontakte sa Outlook Expressom ili Address Bookom sto mi ne odgovara. Treba mi nesto u stilu Nokia PC Suitea, gdje ce se sve strpati u jedan fajl (nbu u PCS-u), kojeg cu kasnije importovati na iPhone.
    Ovo samo malo cackam, jer mi ipak sam telefon ne odgovara, pa cu ga vratiti i uzeti iPod Touch i koristiti u kombinaciji sa 6120c.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    U mome slucaju, svi kontakti sa iPhona su mi se kopirali u "Address Book" i nakon toga sam ih jednostavnim restore-om uspio povratiti.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja i na pc suite radim backup imenika u adress book, jer mi je nekako najjednostavnije. vide ga svi telefoni, koristim jos od 6600 :D nokia-e
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    spojim veceras mobitel, kad iTunes mi javi da ima nova verzija firmwarea, skinem ja nju i updateam ga. Medjutim sada na iphonu mogu obavljati samo emergancy pozive a iTunes javlja The Sim card inserted in this iphone does not appear to be supported. Zakljuca ga ja, ha? :lol: Moze li se kako vratiti prethodni firmware?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    2.2.1 blokira yellowsnow. Probaj preko itunesa drzati shift, pa kliknuti na restore, i onda izabrati 2.2 ipsw. Kada/ako se proces zavrsi, onda opet instaliraj yellowsnow kada odradis jailbreak. Sreca tvoja pa 2.2.1 ne dira baseband fw.
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Pisalo ti je Vedo u prethodnim post-ovima da ne radis update nikad preko iTunes-a. Posebno ne kada tek izadje novi firmware, jer obicno pawnage slijedi tek nekoliko dana, pa cak i sedmicu-dvije poslije izlaska novog firmware-a.

    "If you care about unlocking your iPhone 3g do not update to 2.2.1 unless you are updating custom firmware with the baseband update removed. QuickPwn can not create this custom firmware. Currently PwnageTool 2.2.5 (on OS X) is the only way to make this custom 2.2.1 .ispw with the baseband update removed. Upgrading to 2.2.1 via iTunes and then jailbreaking via QuickPwn will result in no unlock for you!
    iPhone 2g owners you are safe to upgrade to 2.2.1, jailbreak with QuickPwn and unlock no problems."

    http://www.modmyi.com/index.php?pageid=home&news_page=2

    Na ovoj stranici mozes pratiti posljednja desavanja oko iPhone-a.