Istovremeni rad integrisane i diskretne grafičke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by exchanged life, Nov 30, 2011.

  1. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pošto imam integrisanu grafiku, zanima me da li bih je ikako mogao upariti da radi zajedno sa diskretnom grafičkom karticom?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    moze za physx, ako je nvidia :)
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ništa onda, pošto nije Nvidia. Hvala na odgovoru.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koja je integrisana i koja je diskretna?
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako moze da ne otvaram novu temu, moze li pomoc ovdje jer imam isto ili slicno pitanje.

    OS Win 7 (32 bitni).

    MB Gigabyte 945 GZM S2 rev 6.6, F2 bios.

    Ista MB (navodno, vjerovatno ...) ima integrisanu grafiku Intel GMA 950 i ima VGA izlaz na sebi, a imam i instaliranu diskretnu karticu GA GTS 450 1 GB.

    Kada sam prikljucio VGA kabal monitora direktno na VGA izlaz maticne, monitor nije imao nikakav odziv-nema slike (standby mode).

    Imam namjeru prodati ovaj racunar, a ostaviti GTS 450 -ku sebi.

    Zanima moze li ova ploca raditi (reproducirati slku, sadrzaj...) sa integrisanom grafikom i moze li raditi paralelno sa diskretnom karticom (bilo kojom, ne samo GTSA 450 -kom ) ?
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Integrisana ti naravno moze raditi sama. Ali u kombinaciji sa drugim karticama ona se gasi na toj ploci (zbog chipseta). Imas od AMD(ATI) Hybrid Crossfire tehnologiju koja ti dozvoljava da uparis integrisanu grafu sa nekom diskretnom iz iste serije ali ti to daje samo nekih 30-40% poboljšanja (opet zavisi i od int. i od diskretne koliko ce to biti) vise na linku:
    http://en.wikipedia.org/wiki/ATI_Hybrid_Graphics
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Hvala Tyger, jako dobra pomoc. Istrazit cu tvoj link, trebalo mi malo "vjetra u njedra" i snadjem se.

    Bio mi problem i kako, ali snasao sam se. Za one slicne meni, ako budu citali ovu temu :

    -Advanced bios ( kod nekog je na Integrated peripherals ) = On-chip VGA = enabled.
    -Kabal monitora a VGA izlaz od MB.
    -Pokrenuti normalno Windows (O.S).
    -Windows 7 - XP vec ima driver i cim se OS podigne, OS prepoznaje novi hardware. Ali, nakon instalacije ja sam instalirao driver koji sam "skinuo" od Intel-a : http://downloadcenter.intel.com/