J-22 Orao model by RaP

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by RaP, May 19, 2010.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Evo nesto sto sam modelirao vec duze vrijeme krnem stanem i sve tako cilj je bio napraviti model sa pokretljivim trapovima i krilcima zatim napraviti animaciju ali kako to biva ponestalo mi je zanimanja da to uradim pa sam odlucio od test rendera da napravim barem nesto :) Puna realna animaciaj bi ukljucivala
    relne oblake ( volumetric )
    realno osvjetljenje, sunce
    sjene
    podrucija sa sumom i raznim drvecem
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Wallpepr
    [​IMG]

    Video

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. pac

    pac Komšija

    Dobro je ispalo, podsjeca na AceCombat :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    hahah, jak natpis na raketi :)) Ubaci brzu muziku, i generalno malo ubrzaj akciju, izgledat ce jos atraktivnije :)
    al svaka cast na trudu, evo pun forum Quadova, ti napucaj to a mi ima da ti to izrendamo za dan :D
    Ja bi dodao jos detalja na vrhu aviona, izgleda mi malo low-poly, i tu texturu preko njega stavi ostriju (vece reze) i bluring u Material Editoru joj stavi na 0.1. Takodjer dodaj kakvog bumpa malo.

    [​IMG]

    I kao sto kaze zakon o prirodi, svaki materijal ima kakvu-takvu refleksiju, pa dodaj je i ti malo tom avioncicu :)

    I dobar fazon bi bio da dodas Motion Blur, al ne avionima vec oblacima, pa da se dobije osjecaj brzine al fokus kamere ipak na samom avionu.

    Ja sam u svojim ranim 3D danima radio WW2 avioncice, sjecanja naviru :D

    Btw, ne znam jesi li Vray korisnik, al sa VrayScatterom bi mogao napravit komplet shumu u 3 klika, i zamisli da ti avioncic leti iznad ovog:

    [​IMG]

    :D
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    heh jesi vidio rakete :) pa trebao sam uraditi sa v-ray scaterom sumu to mi je bio cilj na kraju mozda uradim neki lagani prelet nanovo ali neda mi se sad valjda ti razumjes kako je nafuram se par dana radim samo na tome i onda jednostavno izgubm interesovanje, po poslje par mjeseci opet se vratim pa opet gulim par dana i sve tako, samo mogu reci da je model bilo jeb...o modelirati nema nekih detaljnih blueprintova a nema ni nekih gotovih mdela niti nekih dobrih slika, da je barem bilo igracka neka :)

    Sto se tice blura vidis mogao sam dodati na oblake ali ionako sam ih mislio mjenjati ubaciti malo bolje ovi su samo pravljeni pomocu fog sa noise i edge na maksimumu pa izgledaju tako.
    Dodavao sam bumpa na avion ali onda nekako izgleda cudni pravo nema one ljepe glatke povrsine trenutno ima bumpa ali minimalno, skin je cisto da se izrenda test render
    Ali eto inace jedno otkrice afterburn neradi sa v-rayom, ali ovaj vray scater izgleda impresivno stvarno evo ganjam link za "trial" verziju :)
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Odlicno, respekt.

    Uradi nešto tako za MFSX ili Flaming Cliffs :D
    Da se svi pomalo provozamo.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. Esh

    Esh HWB

    Moze li se importovati u neku od avio simulacija?
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    heheh sto me prozva radili fumefx pod v-rayom posto su od iste kompanije

    Hvala ReNNo,
    Mislim da ima konvektor za onaj microsoft simulator ali opet nisam siguran
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    radi, licno ga krostim za vatru na svijecama :)
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    kako afterburn neradi onda ? eto vidis sad i to moram traziti "trial" :wink:
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  12. RaP

    RaP Komšija

    hm provjero sam ali bio nda morao animinirati zadnje stajnetrapove ( sto nisam uradio ali jesam prednji )
    Vedo
    Kako mi u ovome scateru gubi texture kada importujem model ?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ovako ces:

    ubacis zeljeni model drveta npr. u scenu (File-Merge).
    Un-groupujes drvo (ako se sastoji od par objekata pa je defaultno grupovano). Izaberes jedan objekat drveta, npr. stablo, i ides na Attach i attachiras komplet sve druge dijelove drveta, tako da dobijes da je komplet drvo jedan objekt.
    otvoris material editor, ides na PICK MATERIAL FROM OBJECT (iconica kao u Photoshopu) i kliknes na drvo da bi dobio tu komplet texturu drveta u Material Editoru
    Sada desni klik na drvo -> Convert to VrayProxy (odaberi da ga konvertuje kao jedan objekt)
    Selektujes sada svoje planine, pa ides na Create->Vray->VrayScatter
    Kliknes negdje na prazno u viewportu da ti se pojavi VrayScatter objekt
    Odaberes VrayScatter objekt i ides gore na Modify, tamo ima da pokazes mu path do tvog VrayProxy objekta. Pokazes mu i sad cicas one parametre (stavis ono random rotate, X=5, Y=5, Z=360, scale stavis npr. min =80, max=120 itd, da dobije random shumu)
    Znaci dok ti je selektovan VrayScatter objekt, otvoris material editor i aplajas mu texturu koju si dobio kada si na pocetku isao na "Pick Material from object".
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    I stavis na krilca ljiljane umjesto ove nove zastave :wink:
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    E hvala vedo ode da probam a sto se tice zastave ma neka i ove mada imam i sa ljiljanima :) evo na jednom drugom forumu kaze lik nema orlova sa ovom zastavom neko samo sa zastavom RS-a :shock: kontam se nek odjebe stavljam ja sta hocu na moj model, cime se ljudi zamaraju jos uvjek

    Edit:
    Joj sto je ovaj fumefx dobar puno jednostavniji od afterburnera
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Super! Svaka cast :D
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobar :D

    Imadoh i ja 3d-askog talenta, bar mi Vedo rece - ali sam izgubio svu zelju kada sam vidio interface 3dsmaxa :(
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Hvala momci inace kada malo upoznas 3ds-max prijatan je samo sto "upoznavanje" traje malkice duze :) i opet neznas sve do kraja
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    mislim da ni sami kreatori 3ds maxa ne znaju svaku funkciju u njemu :eek:

    Hajde RaP, kani se BFa, daj nam jedan screen sa Fume-FXom i VrayScatterom, da parimo oci :D

    @Hurma - onaj Antec sto si radio u SketchUpu je beton bio, ja bi ga sa ponosom pokazivao :)
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    heh istina desava mi se ako nesto nekoristim ( neki alat ili modifier ) treba mi 5 minuta da iscackam gdje je, evo cackam ovaj scater i trazim odgovarajuce drvo :) sto se tice terena to bi trebalo lako biti sa displace uraditi, ali fume je pravo dobar odavno nism vidio zahvaliniji plugin