Jel OK konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sule, Jan 9, 2006.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Ma sta pricas, majke ti. Koje to testirao nf3 cipset i rekao da ne valja daj mi jedan link, odma sada odma. Mislim na NF3 250GB veziju cipseta. Ljudi hoce kupiti komp koji je duplo slabiji od mojega ja im prodajem svoj za iste pare i ti uskaces sa neosnovanim nebulozama i samo nabijas bez ikakvih dokaza broj postova koji su u krajnju ruku debilni. Kakve veze ima limarija i djevojke sa nf3 cipsetom. Auta ima na 1000 modela, djevojaka na 3 milijarde i sve je stvar ukusa i subjektivnog dojma, a jedan je nf3 250GB cipset i ja nigdje nisam procitao da je nestabilan, da ne valja ili da je rekao neko da mu se subjektivno ne svidja bez ikakvoh osnova ali za sve postoji prvi put.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma pusti... navikli smo.
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    svi nForce chipseti su stabilni, ali ako neko kupuje novi kompjuter onda mu preporucujem nForce4 i socket 939 da kasnije moze ubosti proc sa dvije jezgre, treba misliti na buducnost kad kupujes komp :wink:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    dobro došao na forum!

    ma te future-proof fore su bullshit... kad si prodavao samo procesor i mijenjao za drugi, a da pritom nisi promijenio 50 ili više % ostatka konfiguracije?

    da ne kažem kako prosječan korisnik ne profitira ni od duple jezgre, ni od 64-bitnog sistema i da dalje ne nebarajam sve ostale fore koje izgledaju odlično... na papiru :wink:
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    hvala :D

    ako nista bolje je uzeti nForce4 zbog PCI Expressa, jel tako
     
  6. -aMiR-

    -aMiR- Novi član

    dajte ljudi covjek pita za savjet a vi razvukli temu na dva kontinenta :lol:

    mislim da je odmah na pocetku sve receno
    ima sasvim dovoljno pravih savjeta

    toliko od mene vozdra
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Pa kad smo kod nf4 cipseta, sad izazi M2 sck sa 940 pinova, najvjerovatnije i novi nf cipset ce biti zajedno sa novim sck, ako cemo po tome gledati, znaci i nf4 sa sck je zastario. Ostalo se sa syss-om slazem.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Jeste, jos da vidimo kako ce DDRII memorija odgovarat AMD-ovim procesorima.

    Kako se DDR II do sada pokazao M2 ce biti marketinski bullshit.
     
  9. postal dude

    postal dude Aktivista

    heh nevjerujem da ce se proslaviti al valja sacekat pa vidjet
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma to onda povlači i novu grafičku... rekao sam 5 puta, reći ću (bar) još jednom - nf7 2.0 ili dfi infinity + mobilni barton + grafička koliko dopušta budžet i ja sretan :wink: