1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Znaci ide instalacija plugina. Ok nasao sam i radi. Hvala.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Jel neko imao slican problem. Naime, u Operi stranica izgleda kako treba, to jest ovako:

    [​IMG]

    Eh ..tako isto je izgledalo i u FF. Medjutim od sinoc kako je stranica online, u operi je ok a u FF izgleda ovako:

    [​IMG]

    Znam da ne izgleda uvjek u operi, FF i ostalim browserima isto, ali mene cudi sto je offline izgledalo sve ok a sada kada je online FF zeza. A i na IE starom 6 isto preklapanje. Mozel se kojim slucajnem ovo rjesiti sa rasporedom "artikala" ili da brisem ove zanimljivosti ?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Evo rjesio sam nekako. Birao druge artikle dok mi se nije poklopilo da izgleda kao u operi. Jedino moram paziti da sirina slike ne prelazi 260 i stalno resize radit jer opet belaj i zavlacenje iza modela. Al dobro je i ovako.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Joomlasi, da ne otvaram ko zna koju temu o Joomli, treba mi mala pomoc. Naime napravio sam www.edelex.ba jaranu medjutim ne kontam npr. kako da pozovem u nekom clanku Phoca Galery koji sam instalirao, tako da recimo imam clanak a ispod galeriju slika kao ovdje npr. http://www.tuzla-x.com/web/foto/59-tuzl ... ajevi.html citao sam neka uputsva ali nisam uspio napraviti jbg.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    http://www.phoca.cz/phocagallery
    Koristis plugin, a ne component. Ako na to mislis :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Nisam siguran ali.. Phoca Galery sta ? Ima ih vise, slideshow, image modul, random image modul itd itd.. vidi dal imas odgovarajuci Phoca Galery dodatak gdje bi mogao unosit tekst zajedno sa albumima.

    EDIŽT: Mislim da me selvin, prtekao.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    I jos nesto. Vidim meni ti se ispisuje i gore i s lijeve strane. Meni je licno smetalo da mi budu dva ista menija pa ako i tebi, izaberi samo za poziciju menija/modula jednu od onih koje skin nece prikazivati, recimo "advert2" i ostat ce ti samo grornji meni. Tako da u rubrikama mozes nesto drugo staviti sa lijeve strane ..neki drugi modul i slicno. Ili ovo "proizvodi" da dodje gore na vrh a ne da stoji ispod duplog menija.

    I dobra ova "apdejt" stranica.. puno korisnih stvari.. hehhe.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Bravo Selvin, ali morat cu jos malo izvorni kod promjeniti, ali mislim da sam skontao kak cu to uraditi, nakratko sam rijesio sa simple image galery. thnx

    @ NAILS, Dva ista menia i jesu poenta da imam top i left neka ih samo sto ce ovaj left ici na dno a let ce samo proizvodi ostati., samo jos proizvodi dole, i onda sjednem sa njima par sati da im objasnim rad u Administraciji i sretno.

    Hvala svima na pomoci.

    EDIT: a "apdejt" ce biti dok uhvatim vremana i kupim domenu, sada ne mogu stici a vec imam podosta materijala pripremljeno i razradjenu ideju tak da mi samo treba dvije tri sedmice bez previse obaveza ...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Evo guglam organizacija artikala ali nista konkretno. Postojil neki nacin da se ovo nekako reorganizira? Sad radim na jednoj rubrici gdje samo za nju postoji poseban meni. Ako tako sredim svaku rubriku artikala, necu znat gdje se sta nalazi. Nepregledno mi nako nabacano pa imal neki nacin smjestanaj po nekim folderima?

    Imaju ove slekcije, smjestanje po njima ali nisam skontao kako dodati novu kategoriju pa da sve to podjelim. Evo guglam ali nista.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Jomla je to tako jednostavno rijesila NPR.

    sekcija - Desktop, kategorije - IBM, HP, DELL, ACER i sl
    sekcija - Notebook, kategorije - Toshiba, HP, DELL, ACER, MSI
    sekcija - printeri, kategorije Laseri, Ink, MF i sl.

    eventualno stavis jos neke zasebne ak ti trebaju

    sekcija - Home, kategorije - Home
    sekcija - Kontakt, kategorije - Kontakt

    i onda samo biras gdje sta smjestas, organizacija ne moze biti laksa i preglednija.

    Nadam se da si me skontao.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Nisam gledao CP kako treba pa nisam vidio ka ose prave sekcije/kategorije. Sada je vec lakse.

    Hvala.
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Evo da i ja postavim stranicu sto sam odradio pomocu joomle......

    http://www.kupi-dres.com

    ...imam odraditi jos dosta stvari ali to je sve stvar estetike,naravno ima greskica i gresaka :D...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Fino i jednostavno izgleda. Recimo primjetio sam da "Cjenovnik" vodi ka control p. i one banere/linkove stavi da se otvaraju u novom tabu. Barem bi a tako.

    Inace jel vama joomla bagovita kada se unosi sadrzaj u artikal ? Mene toliko nervira i gnjavi da radim dupli posao. Udarim enter izmedju teksta on meni tekst spusta sa vrha, kursor crtica ode groe. Sliku u sredini teksta hocu da izravnam ..on meni tu istu sliku baci na dno ispod tesksta. Kada obiljezavam neki tekst on sve obiljezi plavo pa ne znam sta je obiljezeno. Markirano je kao da je sve selektovano ali ipak prepravlja ono sto sam htjeo da selektujem. itd itd.. probao sam raditi u FF ali isto ...ne znam jel potpuno isto al imalo bacih pogled u FF, vidio da lsicne probleme pravi i vratim se na Operu.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Pa radi u DW i Copy/Paste ili direktno u HTML kodu

    EDIT:
    a de ba ima na hrvatskom joomla forumu uputstvo u .pdf bas za pocetnike i sva pitanja koja si postavio su jako ljepo objasnjena, meni je uveliko pomoglo da pocnem i kasnije sam skontam kako je najlakse raditi.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Modza skinem pa prelistam taj pdf.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Javlja mi ovu grešku prilikum uploada bilo temp. ili plugin-a:

    [​IMG]

    Offline mogu odradit uploada. Na istoj stranici koja je online ovo javlja..
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    Mozda nisi postavio permissions?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Joomla (meni pitanje)

    "Putevi" za instalaciju pogrešno išli.. tako nesto. Nisam siguran uglavnom kolega mi rješio.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Joomla (meni pitanje)

    vidim da se spominju neki artikli ovdje :) ako hocete online trgovinu, za to postoji extra dobra komponenta, koja se zove virtue mart :)
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Joomla (meni pitanje)

    ejjjj kolinsb dobra ti ova

    http://virtuemart.net/