Jos jedna 1060 ili nesto bolje?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by donjapa, Jan 25, 2019.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav,

    Razmisljam da li da upgradeam sadasnju grafu ili da ganjam jos jednu istu pa da je bacim u SLI?

    Mislim da mogu za oko 150-200e kupiti polovnu ili za 300e novu istu kao sto imam.

    Imam MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB

    Sta mislite, da li ima potrebe, da li cu primjetiti razliku i sl?

    Sta se igra?

    Trenutno se najvise puca PUBG ali kad god izadje novi naslov vrijedan igranja odigra se. Ponekad rad u illustrator i photoshop ali nista pretjerano, ponekad koji projekat.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemas od SLI-a nista, slaba podrska u igrama. Ovisno na kojoj rezoluciji igras, do 1080p je GTX 1060 dovoljna. Sve preko GTX 1070 ili 1080. Ja bih prodao tu i dodao novca za polovnu GTX 1080.
     
    Last edited: Jan 25, 2019
    donjapa likes this.
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ja bih isao na to da tu zamjenis sa boljom, SLI jeste bolja investicija jer za manje novca dobijes vise snage, ali ti onda zavisi od igre da li dobro skaliraju performanse u SLI.
     
    donjapa likes this.
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Iskreno mislim da nemam potrebe nadogradjivati, nego bas kao sto @heroic rece idem na to da za malo para dobije vise. Ali ako nece igrati veliku ulogu onda nebi ni nagradjivao. Cijene za 1080 su ipak vece nego sto sam mislio ulagati, tako da mislim da cu pauzirati sa grafama dok ne bude "pravo" vrijeme 1060 mijenjati.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako igras na 1080p, nemas potrebe dirati ista. Kad izadju nove konzole, onda zamijenis, jer ce skociti zahtjevi pofino.
     
    donjapa likes this.
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    Dilema ne postoji u tvom slucaju jer 1060 ne podrzaje SLI odnosno nema fizickog konektora.
    Ja bih prodao tu sto imas i uzeo polovnu 1080 ili novu 2070 rtx kad im spadne cijena.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I na tom linku GN ne preporucuju dvije gtx 1060 u jednom sistemu, tako da bolje je da ides na nesto drugo.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Nemoj lock neka teme :D

    Generalno sto se SLI-a tice, moje misljenje je da je to rjesenje samo za high end sisteme, znaci kad je vec najjaca graficka u racunaru, mozes samo dodati jos jednu takvu, tu je dobitak u odnosu na ulozeno ionako mali, kod svih komponenti (npr sa i3 na i5 dobijes nesto performansi, a sa i5 na i5 isto toliko dobijes, ali platis duplo vise razliku). Kod ovih mid range komponenti mislim da nije isplativo, jer se tu za manje pare dobije veci performance boost nego kod high end sistema.