K: Cooler za graficku 8800gt

Discussion in 'Računari i komponente' started by Gogeta, Jul 4, 2014.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Pozdrav,

    Pokvario mi se ventilator na grafickoj gainward 8800gt 512mb, pa ako neko ima slucajno viska ili citav cooler sa heatsinkom.
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Imam hladnjak i cooler od XFX 8800 dal pase
     
  3. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Mozes li uslikati, pa da vidim?
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    moze li accelero x1 ili tako nesto
     
  5. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ne znam, koliko vidim ovi aftermarket cooleri ne pokrivaju vrm chipove, pa nisam siguran moze li.
    Koja je cijena ?
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    8 km :)
     
  7. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    A uzeo bih ga ali ne znam odgovara li... :)
    Jos malo cu prosurfati pa ti javim.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Imam ja još uvijek tu istu pokvarenu Gainward grafiku sa kulerom pa ako hoces free of charge javi.
     
  9. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Poslao sam ti PP.
     
  10. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Zahvaljujem se kolegi nFare na poklonjenom cooleru.

    Radi sve ali idle temperatura oko 70C :/
     
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Jesil stavio ponoovo pastu na gpu ako si skidao hladnjak
     
  12. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Jesam.
     
  13. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    A koliko je prije bilo idle temp ako se sjecas
     
  14. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ne sjecam se, nisam odavno gledao. Jedino da stavim neki ventilator da puse u graficku...
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Provjeri dali je hladnjak dobro nalegao na graficku i na koliko se RPM-a vent vrti. Skini Speedfan program i podesi brzinu obrtaja kulera na grafickoj. Imam HD3650 na drugom racunaru a kuler joj se sporo vrti pa sam podesio hladjenje preko speedfan-a i sa 60 spustio na 40 u idle.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Te se grafe griju puno, idu i do 100C. Ja sam svoju poslije morao hladiti sa S1.

    Gogeta 8800GT ne moze da kontrolise brzinu ventilatora pa stoji ako se dobro sjecam na 30%. Moras napraviti profil preko MSI aftera da ide do 100% ili koliko ti vec odgovara, a da u idle ide nesto brze.

    Skini HWMonitor i provjeri do koliko se vrti ventilator kada je u loadu a na koliko kada je u idle, na tih 70C.
     
  17. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ja sam je isto imao i skido onaj plasticni oklop i montiro na hladnjaj jedan cooler 90mm, znala se ugrijati dobro
     
  18. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Radi na 30% (3420RPM) u idle, a i prije je bilo isto otprilike sto se tice buke, tako da mozda nije ni prije bila puno hladnija.
    Testirao sam sinoc malo GRID3 i ide do 85C, pa sam mislio da ostavim ovako kako je, eventualno da stavim taj neki ventilator. Jos jedino da povecam na 40% u idle ako mogne, ne bih vise zbog buke.

    Je li ti sta pomogao taj ventilator?
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    To je to, nažalost fabrički kuleri su jako slabi za tu grafiku, ja sam štimao preko riva tunera, smanjivao taktove (mada to puno ne pomaže) u dva 2D brzina venta na oko 30-35% i temp je bila oko 60c, dok sam za full load štimao vent do nekih 50% uglavnom da ne prelazi 90c.

    Ovdje imas tutorijal za Riva tuner:
    http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=296813/
     
  20. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Davno bilo al mislim da je razlika bila neznatna od tad promjenio tri grafe