K: grafičku kartu

Discussion in 'Računari i komponente' started by Aldiin, Dec 1, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    apsolutno da update biosa moze popraviti razne probleme na grafama, ali ovdje je bilo price oko kompatibilnosti sa maticnom a to popravlja bios maticne a ne bios graficke :)
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, mnogo vjerovatniji je slijedeci scenarij:

    Prodavac otrcao do kuce, na brzaka rastavio grafiku, uzeo heatgun i reflow-ao PCB, zatim je sastavio, testirao, odnio nazad do Aldina i prodao. :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sjeti se davno asrock ploce dualsata2 tako se nekako zvala imali je i ja i ti i da bi na njoj radila 8800gt trebalo je flashat grafu nekim biosom a ne maticnu.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znam da smo imali tu plocu al nisam ja imo na njoj 8800gt vec 8800gts i radilo sve ok. A sta je taj bios radio, mozda prebacivo grafu u 4x rezim ili PCIe 1.0? Ipak je ta ploca bila specificna i ogranicena po mnogo cemu, pa se moralo svasta nesto prilagodit njoj, ovdje to nije slucaj.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kao što kaže KingT, sigurno je bio takav scenario. Ne stvarno šalu na stranu, momak je ponovo došao jer ja nisam mogao sutra odnosno danas zbog obaveza a on je druga smjena na poslu to znam provjereno, jer smo se već dogovarali ranije za taj dan. Uglavnom, na momku se vidi da je pošten i da je to uradio vjerovatno bi do sad kartica crkla, jer sam ju bukvalno testirao čitav dan. Nekih 10 puta benchmark na valleyu, onda ostavio onako da radi čisto nekih sat vremena, zatim 3 sata igranja Far Cry 4 na ultra, occt test od pola sata. Grafička ima neke idle temp od 35c, ali sutra ću uzeti novu pastu te očistit grafu do kraja, te usput promjeni pastu i na cpu i gpu naravno. Malo jeste bučnija iako je twin frozrd, ali to nije do moje kartice, takvi su modeli, to me upozorio već neko od članova portala.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako je rađen reflow, nemoj ocekivati da ti kartica traje....

    Bolje da si od mene uzeo r290x. :mrgreen:
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    To je normalna idle temp za tu kartu, bezveze ces skidati hladnjak i mjenjati pastu.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ovdje ide lock? Kupljeno je ako sam dobro upratio.
     
Thread Status:
Not open for further replies.