Kako dobiti Google Music Beta pozivnicu?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Jul 30, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije to vazno,je li yahoo,hotmail ili sta vec,kako sam onda dobio pozivnicu za Google +??
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moze se poslati poziv na bilo koju adresu, ali za google music account, treba gmail adresa :D
    btw, aNaToMiC ! poslao sam ja invajt :)
    EDIT: jos jedan ostao, pa ako kome treba, np :)
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam ja nekakav google account sa kojim sam i na google +-u i na youtube-u jer i za ova dva treba GA(google account),posaljite vi samo,moze ono ;)

    EDIT:Dobio pozivnicu od kolinsa :DD veliko hvala ;)
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jel moze mala pomoc?,kad mi ga otvori mozzila pise mi ispod neke trazilice your collection is currently empty...,kako da dodam pjesme ili sta vec bas se ne snalazim :roll:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Trebas skinuti Music Manager i odrediti folder u kojem ti je muzika. Upload je poprilicno spor, ali radi u trayu i ne zauzima puno resursa.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Skinuo sam Manager ali gdje da biram pjesme koje cu skidati,odabrao sam i folder :roll:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ti ocito nisi shvatio koncept. Google Music je cloud servis koji ti omogućava da uploadujes svoju muziku na web, i da je slusas kroz web browser. Nije do download servis pa da skidas pjesme.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze li android app na eclairu?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E vala im je koncept bas dobar :lol: ,al nema veze vazno je da je + bas dobar :smt004
     
  10. Esprit

    Esprit Aktivista

    I ja sam ocito fulio koncept, ali mi i nije jasno u cemu je kvaka da je uploadujem muziku sa racunara ili mobitela na internet da bi je mogao slusati preko web browsera, pa to je "moja" muzika i zar je nije lakse slusati bez prethodnog uploada.
    Mogu li slusati muziku od drugih korisnika koji su uploadovali svoju muziku, ako moze onda je to vec drugo.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas pristup svojoj muzici gdje god da se nalazis, sve dok imas internet. Dakle na svakom racunaru na svijetu se mozes logovati i pusiti sebi svoj album od Hakale. Osim računara, imas pristup i mobitelom itd, pa je stvar poprilicno prakticna. Bonus na to sve je sto uvijek imas automatski backup svoje kolekcije.
     
  12. Esprit

    Esprit Aktivista

    Pa dobro sminka je sve to, ali nazalost nama sa ovim upload brzinama i nije bas prakticno...
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Upload je poprilicno spor bez obzira na brzinu veze. Kod mene za 3 dana tek uploadovano oko 2k pjesama.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako stoje stvari sa autorskim pravima ? Cisto informativno, davno sam nesto propratio da je jedino.. jel' ono Applov sistem, kupio sve "licence", ili kakao vec, pa nema potrebe za uploadom muzike kao na Sonyjevom i Amazon servisu. No, sta je sa googlovim ? Nisam procitao da moramo "posjedovati" muziku koju uploadujemomo.. ??

    Da ne bude zabuden, meni i ne koristi. Slusam kuci ili u hodu/mobitel.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nije upload spor samo zbog Google servera, vec i zbog cinjenice da vecina providera ne nudi upload brzi od 512 kbit, a svi zele prebaciti silne GB :) Bez obzira na to, u citavoj lokalnoj prici nije sporan upload, vec cinjenica da je mobilni Internet veoma, veoma skup, a sto je u sustini osnovna ideja koristenja.

    Na servis se mogu prebaciti pjesme u par formata, koje ne mogu biti zasticene DRM-om, a Google tek treba da objavi cijene za koristenje. Vjerovatno ce biti i neka besplatna varijanta, ali se iskreno ne bih zamarao prebacivanjem velikih kolekcija ako nisam raspolozen placati pretplatu kasnije.
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    Ako moze invite na extibo[at]gmail[dot]com. Cekam od jula, no jos uvijek invite nije dosao.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Poslano, jos 3 imaju.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    NAILS sve obrazlozio,koji ce mi vrag kad imam mobitel,projekat i nije nesto ...
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Hvala, dobio sam.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Neka bliza buducnost bi bila da bi se (prvenstveno mobilni) uredjaji "furali" sa jako malo interne memorije te bespotrebno koristenje mem. kartica. Zasto.. zasto sto ces imati hosting servise, popularni kao "oblaci", gdje ces imati pristup fajl-kolekciji sa vise uredjaj. Naravno, tu dolazi i poveziovanje sa drustvenim mrezama te neka buduca razmjena sadržaja.

    No, ja se i dalje u tome ne vidim. Memori kartice koje postaju sve veceg kapaciteta i sve jeftinij, pruzaju prostor koji je veci nego od realne potrebe (od korisnika do korisnika). Postavlaj se pitanje zasto i dalje koristiti slican serviss.. opet ce sigurno nekome koristiti ko ima vise od jednog računara na vise od jedne lokacije. Kolekcija ce biti dostupna bez obzira gdje se nalazio.

    U realnoj upotrebi, mislim da to ne ide tako (opet, od korisnika do korisnika). takodjer, tu su i televizori koj ice sigrno bit ispojeni online te ces svoju kolekciju imati na istom bez zezanja sa računaro. I dalje, meni PC i kabl zgodniji.

    Sve u svemu, rezultate tek treba ocekivati. Naravno, tu je i OS u oblacima te gejming u oblacima koji je poceo jaaako davno ali veze nemama sta je sada s njim.

    Sorry na off.