Kako vidjet drugi komp?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by PC majstor, Jul 3, 2008.

  1. Emx

    Emx Aktivista

    Sto bi se igrao sa udaljenog racunara kad mozes na svom? :S
     
  2. Stryker

    Stryker Komšija

    Pa npr neko nema dovoljno jak kompjuter.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ti ne citas Teen? Nisi uber-kewl :smt005

    Ocigledno nisi shvatio svrhu remote konekcije, sto sigurno nije igranje "igrica" i pokretanje aplikacija s kojim mozes raditi i na svom komp.

    :smt005 :smt005

    Stryker, otvori remote internet club.. :wink:
     
  4. Stryker

    Stryker Komšija

    Shvatio sam ja to. Što se ne bi neko malo zezao s tim, da vidi može li.

    Ne treba mi takav internet klub, a ni obični.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa ako nemaš jak kompjuter skupiš pare i kupiš.
    A vjerovatno će i računari imati puno vecu propustnost nego i internet koji bude aktuelan u to doba.

    Tako da od toga nema ništa.

    Naravno ako ne kontaš ostati na toj krntiji koju sad imaš...ali to će tada biti u muzejima.
     
  6. Emx

    Emx Aktivista

    Pa nema veze, nema niko tako jaku konekciju da je u mogucnosti IGRATI SE remotely.
     
  7. Stryker

    Stryker Komšija


    Nije meni sada ovo krntija. A nije ni lahko pare skupiti. Ne rastu pare na grani. Da je tako, sada bih imao svoje šume.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Odosmo u OT.
    Jednostavno...za sada o tome možeš samo sanjat a i u buducnosti ne vidim razloga za upotrebu toga.
     
  9. Stryker

    Stryker Komšija


    Ne vidim ni ja. Nemojmo više spamati.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ajde ;)
     
  11. Stryker

    Stryker Komšija

    Dragi moji forumaši. Prošle godine ste mi se na ovoj temi smijali kada sam upitao da li je moguće s TeamViewer-om igrati igrice na drugom kompjuteru ili nešto slično uraditi.

    Došao je dan kada vam donosim jednu radosnu vijest:

    OnLive

    Prvi game-on-demand servis za koji vam treba bilo kakvo računalo i internet veza. Bez downloada i bez skupog hardwarea.

    Čini se kako nam bliska budućnost nosi značajne promjene u svijetu video igara i načinu na koji danas igramo te igre. Ako je vjerovati vrlo realnom i potpuno novom servisu OnLive, u skorije nam vrijeme uopće neće trebati snažno računalo, konzola niti kupovanje i skidanje igara.

    Predstavljen jučer na GDC-u, OnLive je game-on-demand servis koji korisicima u biti pruža mogućnost igranja svih igara koristeći snažne servere na kojima se igre vrte.
    Ovaj servis radi na gotovo svakom Windows ili Mac računalu, a radi se o tome da igrač upravljanjem putem kontrolera (gamepad, miš i tipkovnica) šalje signal u server koji izvršava naredbe tj. igra igru na serveru i odmah putem interneta vraća sliku tj. vaš gameplay video na monitor ili TV.

    Po tom princip nije vam potreban niti download igara, cijeli je sustav implementiran i u njihovu OnLive MicroConsole kontrolnu konzolu tako da igre možete direktno igrati i na televiziji pa čak i na starijim modelima.
    Vjerujemo IGN -u koji je isprobao nekoliko novih igara poput Crysisa i Burnouta i sve se vrti izuzetno dobro i u rangu od 60 fps-a.

    Najbolje od svega je da stvar šljaka i ne treba vam nikakva sumanuta brzina interneta. Sadašnja OnLive tehnologija proces enkodiranja videa završava sa tek jednom milisekundom zadrške (lag) tako da će vam trebati brzina od 1.5 mbps za prijenos SD videa (480p) ili oko 5 mbps za HD prikaz na 720p.

    Osim gamera, OnLive će odlično doći izdavačima koji će na tom servisu posluživati svoje igre i nudeći razne pogodnosti poput starijih igara, posebnih kompleta i akcija, a korisnici će servis plaćati putem pretplate, slično kao Xbox LIVE iako cijene pretplate i tipovi pretplate još nisu definirani.

    Novi gaming servis OnLive doista zaslužuje pažnju, posebo jer se radi o tehnologiji koja šljaka, a cijela bi priča mogla imati i ogroman udar na piratske igre kao i na način opće ditribucije igara koja bi mogla ostati bez izdavanja igara na mediju.


    Preuzeto sa: http://www.gaming.hr

    Intervju možete pogledati na:

    http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=47080

    Posjetite i:

    http://pc.ign.com/articles/965/965535p1.html

    http://pc.ign.com/dor/articles/965599/o ... 32309.html

    Da li su mi "ukrali" patent ? XD
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kod nas ovo nije buducnost.
    Barem u skorijoj buducnosti.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovdje ce biti opet povelik download, u principu to je prenos nekog vida video podataka, i tesko da ce se moci porediti u bilo kojem segmentu sa igranjem na licnim high-end masinama.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Je li neko probao igrati igre na monitoru koji ima input lag veci od 50ms? Za ovo je potrebno da imate ping ispod 30ms i da imate jako jako puno propusnosti na net konekciji. Ajd nije toliki problem imati veliku propusnost, ali ping je tu faktor numero uno od cega zavisi da li ovo radi ili ne.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    sve je to super samo nisu napisali koliki će biti potreban uplink, pošto je to rak rana na našim prostorima.