Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Ili a1 xiaomi mozda
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Redmi 5 plus je prepakovani redmi note 4, sa 18:9 omjerom, i eventualno redmi 5 ima malcice losiju kameru.

    Inace ko trazi telefon oko 400 kermi

    Mi a1 je way to go, uz otkljucavanje bootloadera i root, ukljuci se camera2 api s kojim instaliras onda google camera hdr+ i dobijes na kraju bolju kameru.

    Xiaomi je los sa algoritmima, i sa ovim gore jos dobijes i bolji zvuk na videu.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  3. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Ima ga kod nas za 500 km
     
  4. kio

    kio Komšija

    Da li ima u Sarajevu radnja, gdje se moze na rate uzeti xiaomi a1 a da je pouzadana :)
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Platit ces vise pitu nego tepsiju tako. Xaomi pogotovo.
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Prodajem ja Redmi Pro ako si zainteresiran...

    Sent from my SM-J730F using Tapatalk
     
  7. kio

    kio Komšija

    A hvala raja :) , srediti cu postojeci "hard reset" lumie 640 xl :D Opasno me bio iznervirao.
    Xiaomi je dobar brend, ali svako 1-2 mjeseca novi model izbace :D
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam i ja da narucim sebi xiaomi samo nisam siguran jos koji, baterija mi je no1. Mislim uzeti ovaj redmi 4 samo ne znam ima li koristi dati 30 eur vise za 4gb umjesto 3gb? Gdje je najjeftinije trenutno?
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    samo za gigu rama vise ja ne bi dao 60 KM...mislim da u radu neces osjetiti nista...potpuno nebitno
    mislim da android sada odlicno radi i sa 2 GB rama ...mada je uvijek bolje vise,ne treba toliko preplacivati
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne izbacuju isti model, vec razlicite, sad je redmi note 5 midrange na redu, pa onda ide flagship mi7

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. kio

    kio Komšija

    Pa nisam ni napisao da izbacuje iste :)
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa šta ima onda veze što izbacuju nove modele? neće tvoj odjednom prestati raditi, nije to apple :D
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    4GB obavezno


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nasao sam za 149 eur ovaj 64gb model preko ebaya u Francuskoj nema dakle carine al moram cekat minimalno sedmicu. Ima jedan prodaje blizu mene 3 dana star za 140 eur al supak nece da spusti radije cu glajnc nov uzet ovo je budzasto. A svakako sad imam 3gb fon tako da mozda bolje uzet 4gb kad je nobrainer za ove pare. Bit ce bolji nego sad mi p8 huawei al koliko vidim kamera im je srot al sta bi za te pare :D
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sto se tice ram-a neces osjetiti razliku 3 vs 4, ali 64 gb rom svakako dobro dodje. Kamera je prosjecna, nije bas totalni odron. Sa normalnim osvjetljenjem pravi solidne slike, a podbacuje u low light uslovima.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sad gledam sa gearbesta da narucim ali nemam pojma ako narucim sa eu lagera hoceli me u Njemackoj opalit carina i pdv? Po nekoj logici ne bi smio platiti jer je roba vec u EU.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad ja nisam platio carinu u bih sa eu gearbest lagera neces ni tu Njemackoj.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel ti se to posrecilo ili inace nema carine i pdv kada se narucuje preko njih?
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma prije da me posrecilo. Narucio malo bolji android tv box sa GB i izaberem EU skladiste da prije dodje. Nekih $70 je bio racun i trebalo je biti carinjeno al na paketu nije bilo cijene a ni u paketu nije bilo fakture a box izgleda onako bezveze tako da nije izgkedalo kao nesto vrijedno. Platio 3.5km pregled i to je to.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk