KIS i Ad aware

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by bharthas, Mar 27, 2009.

  1. bharthas

    bharthas Novi član

    Samo da pitam da li mogu koristiti kaspersky internet security 2009 i ad aware u isto vrijeme. Da li smeta kasperskom ako u isto vrijeme rade jer sam cuo da kaspersky 2009 nepodrzava. I ako moze da li imam potrebe za tim.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nisam siguran 100%, ali mislim da vecina ovih novih (mislim na verzije) antivirusa (NOD32, kaspersky, Norton...) pored antivirusa i firewall-a imaju i neki antispyware i antimalware u sebi. neka me neko ispravi ako grjesim. adaware ce ti u tom slucaju biti visak, i moze ti samo usporiti sistem, pa cak i zakociti
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ad Aware je svakako prevazidjen.
     
  4. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Da bezveze ne otvaram novu temu, pitat cu u ovoj, ima li se igdje u BiH kupiti KIS 2009 licencirani, ili po vama neki dobar AV, da se zastitim ko covjek vec jednom:D
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ako ti ne znaš gdje treba klikati, neće te zaštititi nijedan antivirus. Znanje je pola zaštite. Ako nemaš znanja, onda ti je svejedno koji antivirus imaš jer ćeš biti zaražen. Ako imaš znanja, onda ti je opet svejedno koji antivirus imaš jer znaš gdje treba klikati a gdje ne. :wink:
     
  6. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    GW ja sam citav zivot cekao da mi to neko kaze, treba mi AV jer puno USB stickova stekam u comp, tj. stick koji moj stari koristi na poslu a na poslu moje znanje je beskorisno jer ja tam ne radim:D
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Avira. Skini s njihove stranice testnu verziju Avire Premium i dobices licencu za, nisam siguran, 90 dana. Ako nadjes gdje da kupis, svakako to ucini, jer je po meni veoma dobar AV. Drugi savjet je da snimis ubuntu i stekaj stickova koliko hoces, ili da vrtis preko CD-a Live distribuciju, a kad se ucita mountas particiju i stick i sve sto trebas prenijeti, uradis bas kao u Windowsima.
     
  8. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    To za Linux ok, imam Ubuntu LIVE CD pa cu probat al malo mi je zahmetli jer ripujem muziku pa onda moram pokretat LIVE CD i to sve, al hvala na savjetu probam tu Aviru :D
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ima i free verzija Avire koju ja koristim
    Prezadovoljan sam