Koji AMD proc uzeti ??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Jan 21, 2011.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Zaboravih da imas mogucnost probavanja proca prije kupnje. Uzmi Phenoma II X2 i pokusaj ga otkljucati. Ako ga uspijes otkljucati onda ga trebas detaljno istestirati da vidis da li stabilno radi sa otkljucanim jezgrama. Inace idi na Athlona II x4.
     
  2. MK516

    MK516 Novi član

    OK, tako će i biti. Kod testiranja procesora šta da koristim od programa? Trebao bih to nekako pokušati obaviti prije 24 sata iako većina programa traži minimum 24 sata rada da bi se dokazala stabilnost?
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za testiranje stablnosti samog procesora (jer ovdje se ne radi o overkloku FSB-a ili RAM-a) neka koristi Prime95 Small FFT test..

    Za taj test procesor ne izlazi na FSB/BLK po podatke niti koristi RAM jer cijeli problem size je smjesten u cache memoriji procesora..

    Pozz..
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. k0ST

    k0ST Aktivista

    Za testiranje apsolutne stabilnosti AMD AM3 procesora ovo je ubjedljivo najbolja aplikacija. Problem je sto je moras uspjesno vrtiti makar mjesec dana :lol:
     
  6. MK516

    MK516 Novi član

    Hvala super ekipi na odgovorima. ;)
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mislim da nije baš previše star post, volio bi se uključiti, jer je pored naslova teme bilo govora o iskustvima sa matičnim pločama. Istražujem malo ranija iskustva sa "starim" i novodolazećim procesorima Intel/AMD i dostupnim pločama.

    kolinsb

    Možda ti to znaš, ali nisi to napisao, da li si pokušao čuvati dugme on/off (a na nekim komp.reset tipku) 10 i više sekundi da se komp sam ugasi ...mislim da je to "bezbjednije" nego to što si ti radio.

    Drugo što sam probao i fino rješi problem je bios/tools/enter os timer ..sa 10 na 15 sec naštimaš i pokušaš tako pokretat računar u budućnosti, ako ti nije mrsko čekat još 5 sec duže :) ...

    I ja sam imao slićan problem sa q8200 + Asus P5KPL/1600, ovo sa on/off tipkom radi savršeno kada po drugi put pokrećem računar sačekam još najmanje 10 sekundi...

    Kad sam imao laptop Asus A6R, pročitao sam (ovo s čuvanjem tipke) u uputama za upotrebu. Drugo sam pročitao da se lapotop prije gašenja treba staviti na ravan položaj i kada se ugasi sačekati još 10 sekundi da se "zaštita igle HDD" naštima u zaštitni položaj...

    Generalno za RAM utore i ostale komponente, može pomoći otpuhivanje i usisavanje prašine iz desktop računara, čak i kada je mi ne vidimo golim okom. Evo imao sam problem sa svojim kompom, uplalim PC sve se odradi super i vidim desktop, ali lampica (zelena na crveno) na kućištu koja pokazuje rad HDD bude crvena i ne treperi nego bude crveno i jednolično (kao da je HDD "zaglavio") ...kompresor i usisivač = evo mjesec dana nema problema.

    To me navodi da posumnjam prije na prašinu, potom na HDD uređaj (posebno jer je HDD otvoren s donje strane) nego na MB ...
     
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    I ja samima istih problema sa MSI KA-790GX, pa zatim istih problema sa Gigabytom GA-MA790XT-UDP-4, i kad sam se zezao jedan mjesec i pol dana promijenio sve živo, od rama do ploče i procesora onda sam se na kraju sjetio da zamijenim i napojnu. Na kraju sam shvatio da je bilo do nje, riknula napojna, ali ne skroz nego jednostavno neki od elektronskih sklopova više ne može da izbaci pravilan napon pri paljenju i onda mora na guranje (reset i power tipke ne rade), nakon brzog isključivanja on/off prekidača sve se vraća u normalu, mislim računar se upali normalno. Kad se jednom upali više nema nikakvih problema.
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    So what's the catch???
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  12. veki81

    veki81 Aktivista

  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Buraz ili ces biti prevaren ili si najsretniji lik na svijetu..

    Jer taj deal nema logike,taj AMD PII X4 975 sam vrijedi vise nego tvoja konfa..
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    e prevaren tesko mislim da mi se isplati licno to obaviti :)
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ponesi kakav pajser ili utoku kad bude transakcija zlu ne trebalo :D

    Neka je sa srećom!
     
  16. veki81

    veki81 Aktivista

    Odoh za vikend u Tuzlu i konacno 4 jezgre :smt003
    sad sam pricao sa coekom fin neki chikica
    Thx
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Malo mi cudno prvo ti davao cpu za to sve tvoje i onda ti da jos i maticnu i 2GB rama kad si spomenuo da imas napojnu kinezer?
     
  18. veki81

    veki81 Aktivista

    i meni sad sam pricao preko tel. treba mu napojna ima vec neku konfu pazarit ali nema napojnu za nju a ta napojna koju ima moze gurat moju konfu i ima vec musteriju za moju konfu i stavit ce na nju 8800gt
    P.S. I kakav je to ram g skill na 2200mhz ustvari mali sporiji ali eto skoro 2200
     
  19. veki81

    veki81 Aktivista

    forza vidim online si na piku :) jes mi bgm poznat tvoj golf ja vjerujem da se znamo :smt003
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Off topic, dajte malo ozbiljnosti.