Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Od sada sva pitanja oko izbora optičkog uređaja postavljati u ovom threadu.

    Svako zasebno otvaranje se briše.
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Mogao bi se i napraviti thread o monitorima, jer malo malo pa nova tema "koji monitor od 450-550km'':S
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napravit ce se. Bahamut ce srediti to ovih par dana.
     
  4. azzaro

    azzaro Aktivista

    Jedno moralno pitanje :mrgreen: vezano za kupovinu DVD-RW

    Imali smisla iskesat duplo vise para za Plextora recimo od Pioneer-a?

    npr:
    DVD RW PIONEER 111DBK black Dual layer 16X cijena 73 KM
    DVD RW PLEXTOR PX-760A 18X, BULK................cijena 216 KM

    Mozda nisu iz iste klase ali opet razlika je preogromna u cijeni.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IMHO nema. pogotovo ako ces przit na neke Ritek medije (Traxdata DVD-R npr.)

    Pioneer ih obozava :D
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Ako mene pitaš - uvijek. Znam ljude (pirate) koji imaju "od početka" Plextor-e i jedino ih oni nisu "izdali", a nema šta nisu uzimali i na kakvim medijima pržili. Sve ostalo dolazi i prolazi, ali Plextor ostaje. :)
    Lično imam cd pržače Plextor koji su pojedinačno spržili preko 10000 diskova (bijah pirat nekada) i još rade kao novi. Doduše, mehanika vrata im je slaba tačka, ali to je sankcionisano bez posljedica. :p



    Dobro rečeno. :)
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ako si u mogucnosti, ima!
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Ako ces prziti mora i oceane :) dvd-ova onda ima, ali ako mislis snimati mjesecno 50-tak dvdova(sto je opet podosta), IMO nema.
     
  9. nomad

    nomad Novi član

    azzaro, ako mozes jos malo sacekati (naravno ako imas lovu) uzmi PLEXTOR PX-810SA (SATA) ...nema dalje 8)
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Nec poslije 2.5 godine lagano odlazi u Valhallu... sretno mu :lol:

    Današnji natjecatelji su:

    Asus 1814BL - Prženje i čitanje superička, slovi kao jedan od najtiših. U genelecu imaju samo IDE koliko vidim na siteu, trebam zovnuti i vidit' šta kažu za BLT (SATA), već 2 nova firmwarea izašla dok LG neće vidit ni F od firmwarea... Kako već nemam nativnu podršku za IDE na ploči, veliki izbacuju podršku za isti pitanje je koliko je pametno sad uzeti IDE pržu.

    LG H66N - Brz, čita sve moguće, problemi sa prženjem CDa na brzinama većim od 16X (naravno koristi se jedino kad treba p0rn sprzit kolegi...) ostalo ok, naravno s kojim problemima je kupim ti ostaju zbog LG tzv. supporta (čitaj ispravljanje grešaka na postojećem modelu = izbaci novi model).

    Pioneer - 112D-BK/115D-BK - čini se da ovi imaju običaj da krepaju, pa bi lagano zaobišao ovu seriju :lol:
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Imam ti tog Asusa skroz korektan snimac, tih, kvalitetni snimci, ali imam i Samsung SH-S203B koji je jos kvalitetni, bolje przi i cita.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto god uzmes, ne uzimaj Asusa. Moj glas za LG.

    BTW Ako mozes doc do Samsunga 203N, uzmi njega. :D
     
  13. [tota]

    [tota] Aktivista

    Asusa hvale, a i ja sam malo skeptičan što se njihovih optikanera tiče.

    LG H66N ili da nekoga nađem da mi u HG Spotu uzme 203N :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po onome sto cujem, Samsung 203N je vrlo brz, ali neki se zale da je glasan. LG ima manu da ima veliki broj C2 gresaka pri snimanju CD-a na brzinama vecim od 16x, ali sve ostalo je top-notch. :D

    Glede Asusa, vec se puno pricalo na tu temu. Hoce krepat.
     
  15. [tota]

    [tota] Aktivista

    Onda ću najvjerovatnije u pon. otići u Genelec i uzeti H66. Na 20 DVDova spržim 2 CD, stoga problem sa prženjem CD-a na većim brzinima osobno i nije neki problem.
    Zna se: audio 8X, ostalo zavisi kome ide i šta se prži :lol:
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    E jebi ga kad ovaj nije krepao nece nijedan, ja sam sprzio do sada na njemu oko 1000 DVDova, Pioneer voli krepati, NEC isto tako a bogami koliko cujem zadnje vrijeme i LG ima tendenciju krepavanja.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    da se razumijemo sve krepava i nema nekih pretjeranih favorita... nec se ističe kao generalno ne-kompletniji proizvod, liteon je odličan ako izuzmemo ženski dio publike kojoj smeta glasnoća prilikom čitanja.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koji god danas uzmeš noviji DVD-RW radit ce ti bez problema....
    Zato ganjaj najjeftiniji.

    Evo ja imam jefitni NEC sa SATA sučeljem, najjeftiniji ali sve prži bez problema...sve žive medije.

    Usavršena je ova tehnologija tako da neces pogrjesiti.
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ne treba gledati na glasnocu optike, nego na kvalitet :)
    hebo glasnocu, ako optika obavlja svoj posao besprijekorno. Moj Benko grmi kada radi, ali zato zdere sve zivo sto mu se ubaci...i to vise od 2 godine :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne spominji mi Benq, nikad necu prezalit sto ne kupih bar dva ova 1655 kad su bili 70KM. :D Danas-dan nema bolje prze.