Koju napojnu?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Chem, May 23, 2006.

  1. Chem

    Chem Komšija

    hvala :D idem sutra ako Bog da u plus da uzmem ,a ako neko zna da ima jeftinije ,nek mi javi,Sarajevo naravno
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    po meni - bolje jedna poštena karta nego dvije zaqrac u marketing modu :wink:

    380 i 430 je ~30km razlike, tako da ne bi baš previše razmišljao :wink:
     
  3. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Fakat, SLI je samo za levate 8)
    Ko god konta da ubaci SLI setup, obavezno pogledaj dual rail amper rating, voltazu i snagu napojne. Ja sam za napojnu izdvojio $150 da se ne bih o tim stvarima brinuo. Stotine tinejdzera su razbijali glave pokusavajuci da otkriju zasto im se sistemi ruse i mrznu. Danasnje grafe zhtjevaju dobre (skupe) napojne...
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Tagan, anyone?
     
  5. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista


    Me. Why?
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ja sam ostao zaljubljen kad sam vidio onu gumu preko prekidaca (isto kao na mješalici za beton da ne diraš mokrim rukama) :lol:
     
  7. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista


    to mozda na black ili i-xeye seriji....na 2force nema te gume

    nista od mjesalice :lol:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je tocno, ali ruku na srce SLI je sve bolje podrzan. Bit ce onda 430W. Taj od 430W je jeftiniji nego Tagan te snage :)
    Je li dosao ijedan Seasonic na reklamaciju otkad si u Linksu? :p
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    ja uzeh drugovi,LC 550 W,nego me sad interesuje jel ona sad trosi fakat 550W ili ima taj kapacitet ako zatreba,hvala na preporukama tiha je fakat


    OT,lvani pada kisa ja nemam vode u kuci,drama
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je potencijalna snaga. To potencijanla pod navodnicima, jer toliko moze isporuciti samo na trenutke. Trosi koliko ti komp trosi u prosjeku. To ti je negdje izmedju 250-300w. Nadji topic "malo o napajanjima" i tamo imas otprilike koliko koja komponenta trosi, pa izracunaj sebi.
     
  11. Chem

    Chem Komšija

    tnx :D :D
     
  12. Ante

    Ante Aktivista

    imas ovdje kalkulator kakva ti napojna treba
     
  13. Chem

    Chem Komšija

    svaka ti cast za ovaj link,pravo je koristan bas ti hvala
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    koliko ja znam jedan - kojeg sam ja spalio.

    dobar je tagan isto, ali eto nakon što sam se nagledao svega toga opet bi seasonica odabrao.