Koju podlogu za laser mishonju

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Alibegovic, Mar 17, 2010.

  1. becke

    becke Aktivista

    Ja sam prije dvije sedmice kupio QcK mini za 14.50 KM i za sada sam odusevljen. Mnogo bolja od prijasnje jeftine platnene podloge..
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koju bi podlogu preporucili od slijedecih:

    RAZER:

    1. Goliathus Control ALPHA - 35KM
    2. Goliathus Control OMEGA - 26KM
    3. Goliathus Control STANDARD - 32KM
    4. Goliathus Speed ALPHA - 35KM
    5. Goliathus Speed OMEGA - 26KM
    6. Goliathus Speed STANDARD - 31KM
    7. Sphex Team Dignitas SE - 28KM
    8. Fragged Speed OMEGA - 25KM


    ROCCAT:

    1. Sense Adrenaline BLUE - 32KM
    2. Sense Glacier BLUE - 36KM
    3. Taito Shiny Black - 28KM
    4. Sota Black/Blue - 38KM


    STEELSERIES:

    1. QCK Plus - 29KM
    2. 4HD - 39KM
    3. QCK LE Navi - 37KM
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja imam oznacenu,i super je kvaliteta i fino se mis na njoj ponasa!!!
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma glupost je preporucivati neku od 15 ponudjenih podloga kad su faktori po kojima su navedene dostupnost i cijena. Sve su navedene podloge kvalitetom ok. Pitanje je da li ti preferiras platnenu ili plasticnu podlogu (ili neki drugi materijal), preciznost ili brzinu, koliko prostora imas na stolu itd. Sve tri Goliathus Control podloge su iste, i razlikuju se samo u velicini. Isto vrijedi i za speed.
    -Fragged Speed je ustvari goliathus speed omega sa posebnim motivom
    -ock+ i ock le navi su iste podloge sa različitim motivima
    -4hd je podloga s plasticnom povrsinom (neko to voli a nekom opet smeta brzina)

    Da ne nabrajam dalje, odredi sebi prioritete i po tom kupuj podlogu, a ne tako da trazis podlogu od 25 do 40KM.
     
  5. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Koristio sam Roccat Sense Adrenaline Blue, a trenutno imam Taito. Nisam siguran da li bih mogao preporučiti Adrenaline s obzirom da se moja nakon mjesec dana normalnog korištenja počela savijati. Sigurno ima neke veze sa njenom debljinom jer je zaista super tanka.

    [​IMG]

    Taito-om sam i više nego zadovoljan, i služi me odlično već par mjeseci tako da ima moj glas.

    [​IMG]
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Definitivno bih volio brzu podlogu jer sam navikao na "hastal",stoga plasticne podloge bi bile OK..

    Takodjer bih volio sto vecu podlogu i naravno da je dobrog kvaliteta.. :wink:
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Scarab od Razera se cini finih dimenzija,ako mu je granulacija slicna Destructoru onda mogu tvrdit da je idealna!!!

    edit

    Ovo je mislim nasljednik Destructora http://store.razerzone.com/store/razeru ... d.35208900, ali ipak malo poskupo !!!
     
  8. becke

    becke Aktivista

    Drug koristi Roccat Sota vec par mjeseci i kaze da je prezadovoljan. Koliko sam ja vidio nema nekih tragova istrosenosti ili deformacija.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo danas dobih na poklon ovu podlogu, Steelseries QCK mass, Sudden Attack verzija. U plusu 29 KM, za sada sam prezadovoljan. Kolika razlika izmedju igranja samo na stolu i sa podlogom, da ne povjerujes :

    [​IMG]
     
  10. pac

    pac Komšija

    U cemu je tacno razlika npr u nekim ozbiljnijim programima, photoshop, autocad itd (ako ih koristis)? Vidim svi ovdje na forumu hvale nekakve zaj....e podgolge od + 30KM, pa me interesuje u cemu je konkretno ta razlika? Licno koristim nekakvu silikonsku speedlink od 6 KM i podlogao kao podloga sluzi svrsi...
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Razlika je u kurchenju. Nicemu vise.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Dali se bavis foto/dizajnerskim programima,gdje ti je jako bitan precizan mis i podloga na kojoj ce laser da pouzdano tracka svaki tvoj pokret????
    Pitaj Vedu koliko je potrebna dobra podloga a da nije za igre i *urcenja!!!
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bavim se izmedju ostalog Corelom i Photoshopom svakodnevno, na podlozi od cenera na kojoj vozam laser mish i sve je ok.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kur**nje nije kupiti podlogu od 50+km za podlogu ako je koristi pravi gejmer tj. treba mu za npr. accleration itd. ljepsi je osjecaj dok se igra neka igra,onima koji imaju dobar i skup mis treba da im se ne haba mis, da se ne osteti laser,nekome vise odgovara platnena a nekome i tvrda podloga(alu podloga ili sl.) nekome vise odgovara speed a nekome control podloga.ima jos puno stvari.. sto se tice gejminga a za te stvari kao AutoCAD,Photoshop,Photoscape,3DMax pa eto skoro da je i vise potrebna od gaminga jer npr. ako je losa podloga izgrebana ili sta vec preskoci mis,klikne na pogresnu alatku ili tako nesto i cijeli projekat s*ebe koji nije nimalo bezazlen ima jos tu puno stvar bas kao sto Juka rece Pitaj Vedu!
    Za Corel nisam cuo jer se nebavim time u Photoshopu sam radio moze koristiti za zezaciju ali i za ozbiljne stvari ali pogledaj malo sta se radi u 3D-u i zapitaj se malo,MAX je jedno 3 razine tezi za raditi od Photoshopa..
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Bol i agonija su sinonimi za tvoje postove, odnosno citanje istih.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma mislim za adobe/corel ne treba neka haj tek ako ti odgovara postojeca i ne pravi probleme. Problem su igre i to recmo FPS gdje je bitno da ti mis prvenstveno ne zapinje i da ne trza/da se ne zaljepi na momente. Pogotovo ako je wireless pa je teži zbog baterija. U igrama je bitnija preciznost radi brzine dok u windowsima nema tolike žurbe. Ja sam koristio svasta i nisam imao problema osim u fps igranju. Naravno, sve je stvar sta je ko navikao ali mislim da se svako moze naci u podlozi do 30KM da ne znam ti sta radi.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za Corel nisi čuo, a tulafiš nam o podlogama?
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sta ces kad nisu svi pametni kao ti :wink: , ja bar uostalom nedajem nepotrebne postove koji nikome ni pomazu niti ista ;) kao ono "Razlika je u kurČenju ni u cemu vise" gdje uopste ne stavis "*" da bi bar ispao malo kulturnije :smt002
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam stavio "Č" jer mi je patnja bila kucat ga sa telefona, inače bi stavio, jesam li te uvrijedio? Izvini.