Koliko cesto formatirate Disk

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Chem, Apr 29, 2006.

?

Koliko cesto formatirate svoj HD

  1. Vise puta u mjesecu

    53 vote(s)
    100.0%
  2. Jedan put mjesecno

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Jedan put u 6 mjeseci

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Godisnje

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Chem

    Chem Komšija

    Ja to radim svaki mjesec po dva puta iz dosade :lol:
    znaci radim jednom u 2 mjeseca, :p
    zelim usput da vidim koliko je to zdravo za Hard i pravi li kakva ostecenja na njemu ili ne,posto moj drug tvrdi da nije dobro nikako cesto raditi.
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Formatiranje?

    Sta je to? :mrgreen:
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja se ne mogu ni sjetiti kad sam to zadnji put uradio 8)

    znam samo da sam jednom morao da formatiram Windows 2 puta u roku od 24h...bio mi se totalno #!@$# computer Management, jednostavno je nestao onaj spisak sa servisima :mrgreen:
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam formatirao preko dvije godine. Doduše jesam reinstalirao Windowse dva puta ali to je to.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ja sam prije 3 sedmice u 24 h 3 puta formatiro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: racunal se to u prosjek ???
     
  6. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    jednom u pola godine, pokusavam sistem odrzavati sto zdravijim, ali kad popusti onda moram pribjeci formatu
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Cesto. Cesto se petljam u sistem. Sada zelim nabaciti xp bez ikakvog sp jer mi ne radi ms access baza sa asp pravilno.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Obicno svakih 7-8 mjeseci medjutim kako koristim acronis nema potrebe vishe za reinstalacijom.

    Diferential backup rullez,restore c particije od nekih 7gb traje tacno 11minuta sa svim podesavanjima
     
  9. Eustace

    Eustace Aktivista

    godisnje. mada cesto vratim back up image prve instalacije, da se ne zajebajem s instalacijom vecine programa ponovo...
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja po potrebi a osjecam da mu je sad potreba.... samo mi mrsko...
     
  11. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Re: Koliko cesto formatirate Disc

    Jednom u tri mjeseca je dovoljno,osim ako nešto ne zašteka prije toga...osvježeni windowsi nisu na odmet...ja tako radim...a glede hard diska...nemože mu ništa biti..kaži kolegi da je nije dobro čuo...slobodno ti formatiraj hard kad misliš da je potreba za to... :mrgreen:
     
  12. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    6-8 mjeseci nista al kad me krene po tri puta zaredom. :mrgreen:
    doduse samo format particije ne cijelog diska ako se to racuna :mrgreen:
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    svakih 7-8 mjeseci
     
  14. Chem

    Chem Komšija

    Re: Koliko cesto formatirate Disc

    ma to sam i mislio al eto nije lose pitati :p
     
  15. Eustace

    Eustace Aktivista

    jedna opaska na naslov teme:

    disC se odnosi na opticki disk. a disK je hard disk.
     
  16. Chem

    Chem Komšija

    evo ide edit
     
  17. Eustace

    Eustace Aktivista

    to sto je neko cuo da ne valja formatirat... nema nikakve veze ako se radi quick format. jedino ne valja full format cesto radit.
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Prije mozda godinu dana,kad sam se poceo baviti registryem bilo je padanja i po 4 puta uzastopno,pa malo prckanje po sistemskim fajlovima i tak...Kad sam malo usavrsio znanje sistem nije padao,pa eto ni danas.Znaci nije bilo formatiranja jedno godinu dana :wink:
     
  19. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Svaki mjesec,jer software sa nakupi od programa koje instaliram a njiha ima previse..
     
  20. xp3rt

    xp3rt Novi član

    hahaha slabi ste ja svake sedmice obavezno formatiram hehehe :D i opet sve radi ok a dugo vremena to vec radim ja licno nevjerujem da steti hardu ako se formatira... :)