Koliko ste zadovoljni uslugama vaseg ISP-a?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SamiRX-8, Sep 7, 2010.

?

Koliko ste zadovoljni uslugom vaseg ISP-a?

  1. Prezadovoljan

    10 vote(s)
    12.8%
  2. Veoma zadovoljan

    10 vote(s)
    12.8%
  3. Zadovoljan, ali moglo bi bolje

    35 vote(s)
    44.9%
  4. Nisam zadovoljan, no nemam drugog izbora

    16 vote(s)
    20.5%
  5. Rijec "zadovoljan" ne postoji kod mog ISP-a

    5 vote(s)
    6.4%
  6. Nista ne stima, planiram potraziti drugog ISP-a

    2 vote(s)
    2.6%
  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jos jedna anketa, bez svih onih tema, da vidimo ovako sve skupa kakvo nam je stanje u drzavi :) , ja sam prezadovoljan bihnetom. MojaTV Net paket, kablovske kod sebe u naselju nemam, sa dreamboxom mi se ne da baratati, ovako sam rahat i nemam prekida sto se tice konekcije i gledanja TV-a, sto mi je najbitnije, stabilnost. Da vidimo ostale :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ne bi bilo lose i da se napise neki odgovor gdje bi se argumentirao anketni izbor.

    Ja sam na BIHnetu od kako su poceli sa komercijalnom Internet uslugom, koristio sam u medjuvremenu usporedno jos par lokalnih wireless i kablovskih opcija. Ne smatram da su cijene paketa adekvatne, i to bez ulaska u raspravu o flatrate opcijama, a uslugu koristim jer ima daleko najveci "up time" i kvalitet usluge, a ono sto me iritira je automatski disconnect nakon odredjenog broja sati.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vidim i ja ljudi glasaju a nista ne pisu :mrgreen: , taj auto disconnect se ne bi trebao ni osjetiti. Znam cesto pogledati status u routeru, stoji da je recimo 6 sati konektovan, pogledam za pola sata, pise da je konektovan 10 minuta. Taj renew IP adrese kod nekoga radi dobro, kod nekoga nikako, ali po pravilu se ne bi trebao ni osjetiti sada, a drugo je prije para godina kada je bila zamjena IP adrese svakih 7 sati pa se moralo paziti :) , da ne pisem dalje, nek nastave ostali pisati svoje misljenje :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Takodje sam na BihNetu,vozim uporedo ADSL 8G i MojaTV najjeftiniju opciju samo tv i telefon i ne mogu se pozaliti ni na sta,o cijenama bi se dalo polemisati satima ali kvalitet usluge je na nivou,stabilnost je maksimalna a to sto Enis spominje diskonekt polije odredjenog broja sati je prestalo od kako sam u modemu postavio pppoe konekciju al eto ovako ne koristim usluge freezone.

    Sva ta kukanja na BihNet koja procitam ovdje i na drugim mjestima nisam nikad dozivio a njihov sam pretplatnik vise od 4 godine.Mozda je trik u tome sto sam naseljen u manjem gradu gdje njihovi kapaciteti nisu prepunjeni.

    Glasao sa prezadovoljan.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Dakle, trenutno sam na Bihnet ADSL 20G (isto sam korisnik ADSL-a od pocetka, cak sam bio odselio na Grbavicu zbog nedostupnosti iste konekcije u Vogosci), sto se tice same konekcije sam zadovoljan sa uploadom i nisam bas ali eto sta je tu je, alternativa mi je kablovska koju vec 3 godine izbjegavam jer sam jednom dobio po nosu od njih kad je grmilo a njihova infrastruktura tada nebi uzemljena i meni cio PC biva spaljen, a njihov odgovor kad sam upitao ko ce mi ovo nadoknadit je bio samo zasto nisi iskljucio iz struje, istina je da jesam, ali ko bi se nadao da ce preko antenskog kabla unjet belaj u kuciste ( govor je o ELOB-u ), na sta bi istog trena presao da imam mogucnost, je XDSL od logosofta, uz istu brzinu down/uploada za duplo manje para nego bihnet i uz 150GB download limita, meni vise nego dovoljno! Nadam se da ce uskoro prosirit infrastrukturu prema Vogosci, da nas malogradsku raju obraduje...

    Glasao sa : Nisam zadovoljan, no nemam drugog izbora!!! (jedini je razlog ogranicenje Downloada i cijena, a sve ostalo je zadovoljavajuce)!!!
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam na wireless-u, nisam bas nesto pretjerano zadovoljan, zna bit prekida veze u zadnje vrijeme, iako godinu prije toga nije bilo gotovo nikakvih problema. Ne uvodi mi se adsl jos dok ne bude povoljniji :)
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    stavih zadovoljan, ali moglo bi biti bolje, bihnet(moja tv full) korisnik samo zbog toga sto nema boljeg providera na mom podrucju, konkurencija su im samo wireless provideri koji i nemaju nesto posebno dobar odnos sa korisnicima i kod kojih je stabilnost veze dosta losa(bio korisnik jednog dok nije bilo logosofta, sa flat paketom koji nisam mogao koristiti veci dio mjeseca)
    sto se tice usluge moja tv, nakon pocetnih problema koje sam rijesio stalnim pozivima na broj 1422, nemam problema sa radom i prekidanjem konekcije, pppoe konekcija traje 24h
    ono sto bi moglo biti bolje je svakako prespora konekcija od 1mbps
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Logosoft cable - kvalitetom usluge prezadovoljan. Jos da mi puste xdsl i pocnu slati racune kao sve normalne firme, bio bih prezadovoljan.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    na bitchnetu sam...
    zadovoljan sam pingom i stablinosti...
    ali nisam zadovoljan limitom od 8Gb to je stvarno za danasnje aplikacije, web stranice sa flesh aplikacijama, i ostalo cak premalo za surfanje a kamoli za neki streaming ili nesto ozbiljnije...neki limit bi bio da se bez brige surfa bar jedno 12 do 15 Gb koji you tube video i tako to...

    za gaming nije losa konekcija ali za sve ostalo je lose...sa obzirom kakvo je stanje sa dsl u komsiluku ili cak kod jednog Logosofta ovo je vise nego jadno...


    sta da kazem nemam drugog izbora ovo ili neki wireless provajderi kod kojih je konekcija klimava ko babin zub...

    ja mislim da moj ISP ima mnogo vece mogucnosti da pakete sa vise limita ili jeftinije flat pakete..
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Telekom i ADSL 8G. Da se ne ponavljam, sve sto su Dino i Enis rekli, isto vazi i za mene. Zato mi je tesko preci na neku drugu alternativu. Surfam sa telekomom nekih 6 godina.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    usput juce gledah SDP-ovu kampanju liberalizacije telekomunikacionog trzista umjesto prodaje telecoma i izdavanje postojece infrastrukture svima na prostoru Federacije jer imamo najbolje uslove i kadar da postanemo najjace IT trziste na Balkanu, samo nemamo ono glavno komutacione sisteme...
    ....da ne bude ono politicki orijentisano politika me toliko ne zanima ali svoj glas smatram vrijednim..bar je neko u ovim predizbornim kapanjama nudio bilo kakvo rjesenje pogodno za razvitak IT-a


    kako god bilo ja cekam taj flat od 1 Mbit sa ovakvim stanjem konekcije za 30 KM to je vise nego realan zahtjev
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    bez uplitanja u njihovu kampanju, da li si ti cuo slucajno za t3 telecom:D, da jesi vjerovatno bi ti bila jasnija ova "kampanja" liberalizacije tk trzista
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    "Veoma zadovoljan" a nadam se da cu uskoro biti "Prezadovoljan" :mrgreen: GO Telemach :smt004

    Umalo zaboravih argumente: Otkad sam uveo Business paket (1,5mbps/256kbps) nisam imao ozbiljnijeg prekida a tako ni razloga da zivkam support, dok sam na prethodnom ADSL 3/5G-u imao dosta nekih problema, manje sa prekidima i brzinom koliko sa monstruoznim racunima zbog pređenog limita, sto je postalo toliko ucestalo da na kraju nisam mogao dobiti racuna bez pređenog limita, a sada, kada sam jednom osjetio cari FLAT interneta...ma jasno je :smt003
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zadovoljan, ali moglo bi bolje, je moj glas.

    Trenutno sam na Zoninom bezicnom internetu. Nemam nekih vecih zamjerki radi "prirode" mog pristupa sada. Ne igram se skoro pa nikako u zadnje vrijeme, tako da mi poveci ping ne smeta. Napocetku mi je smetalo pri Doti/Honu ali se moglo u sitnim satima igrati (inace smo i igrali tada) pa nije bio problem, ali od podne pa do ponoci skoro je neizvodivo bilo kakvo igranje. I brzina nije standardna i zagusenja cu cesta ali kao sto rekoh, skoro pa nista mi to ne smeta, mogu normalno surfati, Yt ide i dl isto kada nije guzva tako da se ne bunim previse. Moglo bi bolje znaci sto se tice pinga i sto se tice nacina placanja i pustajna u promet, jer zna proci i po nekoliko dana dok ne prime tamo uplatu u banci (ili sta vec uzrokuje da ne aktiviraju odma) pa se zna deseti dan-dva bez neta kada je kraj obracunskog perioda, ali eto za 25km 20gb je taman za sve moje potrebe.

    Prije sam bio na ADSLu i da sam i dalje na njemu stavio bi da sam veoma zadovoljan, ali su portovi zauzeti te sam morao ovaj zonin uvesti. I nedostaje mi ADSL ali eto :)
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Samo se nemojte razbacivati politickim parolama. Podrzavam otvaranje odgovarajuce teme gdje bi se o tk trzistu raspravljalo argumentovano, a ne na osnovu predizbornih parola.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma vjeruj nije mi bila namjera...
    zalosno je sto IT niko ne spominje ni u Predizbornim kampanjama a kamoli u postizbornim
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Definitivno Bihnet jos uvjek koristim, zbog svoje stabilnosti te same podrske koju daju. Jest da se ceka par dana, al se dodje, ispostuje, odrade i odu. Rijetki su padovi, ali onda trpi cjela drzava a ne samo ja. Za sada ne vidim bolje solucije, da prelazim na neke od providera koje imam u gradu. Dosta njih uzima net od bihneta... a neki sa strane, ali na kraju krajeva sve je to vishe manje isto.
     
  18. becke

    becke Aktivista

    Elta-MT/TX-TV (dvije firme, isti vlasnik, istu mrezu koriste) kablovski internet, zadovoljan sam ali moglo bi i bolje.
    Trenutno sam na nekom starom paketu jer mi nije trebao flat rate, pa imam 7 GB download limita uz jadnu brzinu.
    Sad mi treba vise limita pa cu ih zvati slijedece sedmice da me prebace na neki flat rate paket.
    Gledacu da predjem na flat rate sa brzinom od 1.5 mbit/s koji kosta 29 KM.

    Ponekad dolazi do prekida koje ISP objasnjava prekidom kod nadprovajdera.
     
  19. GV

    GV Komšija

    Logosoft xDSL, Beta, 150 GB prometa za 30 KM (moj modem) 4 Mbps (max) mada nisam nikada imao ovu brzinu, mislim da je odnos cijena/promet/brzina najbolji trenutno. Imam ponekad manjih problema sa konekcijom ali se riješe ponovnim konektovanjem, LOL free ne koristim jer i ovako nisam nikada ugrozio limit. Po mome jedini internet provajder koji trenutno gleda u budućnost, optika do ulaza u zgradu, a u budućnosti vjerovatno i do stana.
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I bihnet provlaci optiku u donjem dijelu Tuzle, do svake zgrade, ali proci ce jos dok bilo ko od nas bude imao optiku u stanu :)