Konfiguracija iz NTCHS-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by GV, Mar 27, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. GV

    GV Komšija

    Evo nešto gledamNTCHS prospekt i interesuje me i vaše cijenjeno mišljenje o slijedećoj kombinaciji:

    Intel Core 2 Duo E6400
    Asus P5PL2
    1024 DDRII MB PC 533
    ASUS ATI Radeon X1950 256 MB VIVO
    Maxtor 200 GB sata2
    monitor LG204WT

    Cijena za gotovinu je 2370 KM ali se daje na dugoročnu kredu (5 god centralna i sića i monitor 3 god) tako da bi izašlo negdje oko 55 KM mjesečno na malo duži niz godina, sa kešom ne raspolažem odmah da se deklarišem
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tu samo procesor i graficka valjaju. Skupo i lose. Ploca je ocajna.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Preprepreskupo. Za te pare se moze uzeti mnogo jaca konfa ala E6600, Aus P5B itd..
     
  4. GV

    GV Komšija

    a ova druga sve je isto sem AMD x2 3600+ sa ASUS M2N4-SLi (oko 2100 KM kreda 5 godina)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    3600+ nikako. 3800+ i jaci moze.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moze i 3600+ ako je brisbane. On ima 512kB cachea isto ko 3800+ i dobro se clocka. ALi sumnjam da je taj.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja sam neki dan bio kod lika kaze kupio u NTCHS-u najjaci komp ovo ono kao dugovao mu neko para pa mu uzeo taj komp i fakat ja kod njega 19'' onaj LG wide. Z3e logitech i mis i tastatura cordless logitech nije lose na oko :)

    ja okrenem kuciste...nema graficke, gore integrisana, nema PS/2 portova ima SAMO 4 USB-a (nisam napomenuo da se tastatura i mis spajaju preko USB/ PS/2 tako da mis nema gdje da se ukljuci) a to sto nema paralelnog porta ili 6CH zvucnu da ne govorim.. ja se shebo... a kao doslo preko 2k KM...
     
  8. woland

    woland Aktivista

    nisam nista licno kupovala u ntchs-u, ali sam cula od ljudi koji se bas razumiju u racunare da su jako losi za pare koje uzimaju...isto sam cula i za it computers, pa i njih u sirokom luku zaobilazim :p
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Ti si djevojka :D Nisam znao da ih ima na HWB forumu :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dvije-tri koliko znam... :mrgreen:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, garant je stari 90nm sa 2x256 cache-a. Svejedno, dobar proc, ako nista drugo, manje se grije nego modeli sa vise cache-a. Razlika: do 5% u odnosu na one sa 2x512 cache-a.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    e vala stivi j aga ne bih uzimao... razlika i u cijeni je 5% haman...


    a koje su to ostale dvije :D
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    mnogo oni kupaca privuku tim svojim kreditima bez ziranta, kao i IT Computers...ipak bi prije kod njih uzeo nego kod IT-a, sta znaci da su oni predzadnji kod kojih bi uzeo konfiguraciju. pogotovo sad kada istu mozes na kredit uzeti u granapu. :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa veca je razlika. Npr. u HR je 3600+ 666kn :)twisted:), dok je 3800+ preko 800kn. cca 150kn razlike, to ti je jedan CM HyperTX cooler.

    EDIT: Evo u i Genelecu je 3600+ 195KM, a 3800+ 236KM. Solidna razlika. :D
     
  15. woland

    woland Aktivista

    ja sam ovdje dosla iz ciste zelje da sta god naucim, jer mi vise dosadilo da za svaku sitnicu zovem jednog prijatelja koji se bas razumije u racunare...a, vjerujem da je i njemu laknulo koliko-toliko :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    daj nemojte se na svakom threadu fascinirat tim otkricem 8)
    nadam se samo da ce kolegica woland preporuciti i ostalim zainteresovanim kolegicama da ukljuce u neke diskusije pa eto da se vise toliko "ne iznenadjujete", hehe.
     
  17. vnm_

    vnm_ Komšija

    mislis na onaj fazon: "haj' nas upoznaj sa kakvim jaranicama" :)
     
  18. GV

    GV Komšija

    što se mene tiče ja sam odgovor dobio, a djevojke barite na PM :wink:
     
Thread Status:
Not open for further replies.