Konstantna PPPOE konekcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kuki, Nov 10, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vrlo je moguce da i tvoj provider ogranici vremenski konekciju. neki znaju to raditi i prema kolicini prenijetih podataka. npr. wireless provider cutuk d.o.o iz zepca prekida pppoe konekciju nakon 2GB download saobracaja. to je jedan vid zastite, da ti neki virus ne bi poskido sav limit....
     
  2. kuki

    kuki Novi član

    kume, ovo je moj internet znaci spajam se na svoj ADSL, tako da nemam nekog vele ogranicenja sto se toga tice...
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    svaki provider koji koristi radius server za autentifikaciju radi reconect , svakih 6-12-24h ovisno kako je podeseno, taj trendnet je ocito preglup da to provali .... gore sam naveo kako se to najelegantnije napravi
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    ^ nije tančno i dosta toga gore iznesenog nije tačno ali nemam sad kad...

    Ovo je objašnjenu i u manual

    10.0.0.2
    admin
    admin
    Sekcija wan
    conection type: PPPOe
    unesi user i pas
    Enable pppoe kip alive

    To je to, predostavljam da su ostale sekcije ispravno podešene...wireles i lan
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa rece cojk da je to postavio i da ne radi ta opcija :D

    Ako moras svaki put restartovat modem da bi se konektovao, bolje stavi na manualno konektovanje ili na connect on demand. Lakse je uradit par klikova nego da restartujes modem :D
     
  6. kuki

    kuki Novi član

    ovo sam kume vec postavio, znaci sve ok i sve radi, i kad restartujem wireless i kad se jednom konektuje radi nekih 12 sati i prekine se konekcija i moram ga opet restartovati da bi se konektovao...

    a i ja sam mislio da napravim connect on demand, jer to nije losa stvar kad se duze radi na netu konekcija nece pucati, napravi se vrijeme, npr. ukoliko za 10 min se ne uradi nijedna akcija na internetu, konekcija se ukine i nastavi se koristiti na prvu sljedecu komandu u web browseru:)
     
  7. kuki

    kuki Novi član

    Nadam se da ne dosadjujem, ali evo poslije dugog, ali bash dugog peglanja (svaki dan po jedno 15 puta) nasao sam rjesenje kako da napravim konekciju:) Naumpalo mi je, zasto ne bi ruter samo uzimao konekciju sa modema, znaci da se ruter ne konektuje na internet preko modema, i pokusao sam to uraditi i uradio sam preko DHCP-a, posto je modem vec prepoznao ruter i njegovu MAC adresu. Na prvi pokusaj konektovanja, konekcija je radila minut, pa se poslije toga modem sam restartovao jos 3 puta, nakon cega je konekcija pocela normalno raditi, i vidjet cemo kako ce se pokazati. Ako bude uredu, obavjestit cu vas jos jednom iz prostog razloga ako neko bude imao slican problem, da moze pokusati ovo rjesenje.

    p.s jos jedna stvar ovih problema jeste WINDOWS 7, jer ruteri nisu konfigurisani za njega pa se mora posebno ruter konfigurisati, a to nisam znao tako da sam se odlucio za drugaciju varijantu, i jos jedan moj savjet jeste ako iko bude uzimao ruter da uzme ADSL ruter koji automatski salje wireless mrezu:)
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne, samo je potrebno da neko uzme uredjaj pristojnog proizvodjaca

    sto se tice w7 mrezne opcije su identicne visti tako da nema nikakvog dodatnog podesavanja osim sto moras ugasiti ipv6 za dial up konekcije