Kupovina graf. i preporuka

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ZeuS7, May 26, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Looney

    Looney Komšija

    Re: Banchmark

    To je to :)

    http://www.tomshardware.com/2005/07/05/ ... index.html
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

  3. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

  4. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    evo nekakav mi je ponudio 9500 pro 128mb za 110km, pa vas pitam vrijedili toliko... 8)
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    ZeuS7, nekakav? misliš Bahamut_Zero? kao da su "Oglasi" na marsu pa nismo vidjeli ko nudi grafičku.

    I zašto na tom topicu, gdje se prodaje grafička, nisi jednostavno upitao "hej raja, vrijedili ova grafička ovoliko para"?

    Kao da smo šaka debila, operisana od pameti i pamćenja, čim kliknemo nadrugi link zaboravimo šta je bilo na prethodnom.. "ooo vidi tema za raspravljanje, daj da napišem ŠTA MISLIM".

    Grafička ATI Radeon 9500 128MB - 110KM, prodaje je "NEKAKAV", koji je slučajno moderator HWB foruma :D.
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=8499

    Naravno dagrafičke nema na Tomshardware stranici, kada je grafička napravljena negdje ~2002 godine, a lista grafičkih je za,akonisi primjetio, 2007. godinu. Grafička ima 8 pixel. cjevovoda i 128bit mem. magistralu, ako ti to šta u životu znači.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Benq

    Benq Komšija

    Graficka je povoljna i vise nego odlicna za tvoje potrebe tipa CoD2 etc..
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Ode ovo u OT ...

    @iskusni na tom linku nema starijih grafa ;) na linku koji sam ja dao ima :p

    @Zeus7 sva 9xxxpro/xt serija je izmedju 90-150km pa sretno sa kupovinom
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    OK, my bad nisam primijetio :p
     
  9. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    No comment :(
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    definitivno no coment!!!! A 9500pro graficka ti je u rangu 9600xt pa cak i jaca kada se obje klokaju! Imas ovdje poredak grafa pa malo pogledaj dole pri kraju stranice http://users.erols.com/chare/video.htm
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    clockana 9500 pro lako preskoci sve 9600 kartice i priblizi se 9700 pro po performansama.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Definitivno! Imadoh jednu :)
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Da li se ja varam ili 9500Pro ima 8PP? Ako je tako onda je to razlog zašto je bolje kada se clockaju.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, 8 pajpi. R300 je fenomenalan clocker btw. Nikad necu prezaliti tu arhitekturu. :mrgreen:
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ja sam imao 9500np koja se modala u 9500pro i isla na 370MHz, jos da sam imo L shape memoriju isla bi u 9700pro :) . Da nikada nisam imao isplativiju kartusu, kupio za 330KM koristio 3 godine i prodao za 130KM :)
     
  16. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    Hvala na linku :D, ipak izgleda da je ova 9500 bolja od ove 9600pro/xt, ja bih kupio ovu 9800pro 256mb ali se nema polovna gdje naci :cry: :cry:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma nemas potrebe ici na 9800pro ako ne mislis igrati na vecim rezama od 1024x768, ako mislis onda ima smisla!
     
  18. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    naravno ne bih isao vecu rez, nego nasao sam 9800 pro 128mb, neznam dali da kupim jer bih radije neku od 256mb. :smt002 :smt002 neznam koliku ulogu igra memorija
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Obicno su kartice sa manje rama brze, jer proizvodaci na njih stavljaju brzi ram. Ali vram ti je bitan kada zelis da se igras u malo vecim rezama, da palis AA i AF i sl. Npr. Quake 4 je nemoguce igrati na Ultra postavkama 1280x1024 2xAA i 4xAF bez karte sa 320 MB ili vise rama, igra se ponasa kao da imas 512 MB obicnog rama a ne 2 gige i zastajkuje identicno kao kod swappa :wink:
     
  20. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    evo nasao sam i 9550 pro 256 mb 128 bitna ....pita me lik za cijenu pa sta mislite
     
Thread Status:
Not open for further replies.