kupovina mob preko telekoma/pretplata

Discussion in 'Igre i konzole' started by Almir, Nov 26, 2014.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Da skratim imam gotovinu za novi tel, ali bi tu gotovinu preusmjerio u nešto drugo :) pa sam počeo razmišljati i istraživati o kupovini preko telekoma tj. mtela, telefon od interesa je note 4...

    Ono što je ? jeste da nisam nikad bio na pretplati pa da se posavjetujem sa vama jel ok kupovina note 4 preko mtela, ako uzmem u obzir da je mob sad teško naći ispod 1250km (+ zajebancija garancije na divlje) i potrošnja telefona sad koristim oko 20km u verziji bez pretplate na bhtelekomu :)

    - telefon otplaćujem za 1g u dva paketa koja sam gleda 25 i 40 +pdv telefon bi me izašao 1199 i 899km
    - pretplatom bi bio vezan 2g tj 2 godinu plaćam samo pretplatu a to je 30 i 46 km sa pdv

    Ono što dobijam je
    30km 60min prema svima 100poruka i 1gb
    46km 100min prema svima 250poruka 2gb

    ps jako mi je bitan taj internet on je uslov :)

    Ostali telekomi nemaju note 4 pa nisam ni detaljno gledao, da li je ovo gore ok kupovina i šta mogu da očekujem :)
     
  2. pac

    pac Komšija

    Ako se možeš kontrolirati sto se potrošnje tiče bolje je nego ultra. A svakako je takve telefone bolje kupovati kod operatera nego kod dilera jer je cijena manje vise ista. Lično manje telefona plaćam sa pretplazom od 15km+6km net+rata mobitela+200% vise kod telekom-a. Mjesečni račun mi je oko 30km
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    ima stranica bas napravljena za takvo sto,
    tarife.ba
    :D ako se ne kosi sa pravilima foruma :)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Evo danas sa prolazio pored SSC-a i sjetim se da mi je poznanik jedan tražio "štelu" za note 4.
    Ušao u BHT prodajno mjesto, imate li note4, kaže djevojka imaju 3 , 2 već rezervisana.
    Pa eto raspitajte se u najbližim radnjama
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    tražio u tuzli, i osbolje sa šaltera mi kaže sledeće da do sada nisu imali ni jedan na tk područiju da je sve u banjaluci i da se dole rezerviše....govorim o mtelu
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da ne otvaram novu temu, pošto već ima ova.
    Naime, skoro sam postao korisnik Student Plus 1 paketa u BH Telecomu i razmišljam o kupovini telefona na rate. Kolega mi je rekao da moram sačekati 3 mjeseca od pristupanja usluzi i tek onda mogu uzeti telefon. Sad me interesuje sljedeće:
    Telefon koji namjeravam uzeti je Xperia Z2. Bez obaveznog trajanja sa PDV-om cijena iznosi 827,10. Iznos rate na 12 mjeseci je 56,42. Eh sad je trik da piše za iznos rate da je bez PDV-a. Ako dodam PDV na to izađe 66 KM. Hajde neka i to. Nego danas taj kolega je uzeo isti telefon, ali na 24 mjeseca, i kaže na računu piše totalni iznos je oko 880 KM, a iznos rate je 29 KM, dok tamo piše 26,96, a kad se doda PDV izađe 31,54 KM. Može li meni neko pojasniti po kojoj se ovo računici vodi, ima li veze koliko dugo si korisnik itd. Jer ovo mi sad baš nema logike :D

    Evo i link: https://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detal ... fd786.html
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam uzimao telefon na student paket. Da, ceka se da platis 3 racuna uredno i onda mozes uzeti nesto. Sto se cijena tice, cijeli PDV placas u prvom racunu. Znaci rata + PDV. Tako je bilo i na pretplati studnet, min15 i ono preko kućnog telefona.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala puno na informaciji.
    A ovo za prvi račun, je li to znači da će rata manje iznositi u narednom računu?
    Još godinu dana bih trebao imati studentski status (aBd :D ) pa zato i uzimam na godinu, nakon čega planiram se vratiti opet na običnu ultru.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Rata ce ti iznositi kako na stranici stoji. Racunas cijenu bez pdv-a jer kako rekoh, pdv posebno placas, sve odjednom. Na racunu bi trebalo stajati posebno rata, promet i taj cijeli PDV.

    A ne vidim razloga zasto ne bi mogao na dvije godine. Otkud oni znaju hoces li ti obnavljati ili ne a koliko se sjecam, na onoj potvrdi od faksa meni nije pisalo koja sam godina.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Aha, sad mi je jasno, hvala.
    Nisam znao to, mada vjerovatno i jeste tako. Recimo u m:telu je bitno da nemaš 30 godina. Tj. do 30te možeš biti na studentskom paketu, jednom im pokažeš indeks i to je to :D
    Nije ni kod mene pisalo, samo u svrhu regulisanja ... pa nešto.
     
  11. becke

    becke Aktivista

    Mozes uzeti na 2 godine. Prijatelj je tako uzeo L630 na student paketu. Doduse, ne znam sta se desava kada istekne ugovor i prestane vazenje student paketa, ali dace ti da ga kupis 100% (ako se nesto nije promjenilo od prosle godine).
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Super da može i to. Imaću u vidu i tu opciju. Hvala.
     
  13. kio

    kio Komšija

    Kako vam se cini student plus 1 paket? Mislio sam preci sa ultre, da li moram cekati 3 mjeseca da bi uzeo telefon preko telecoma? I da li ti vazi za sve ostale pakete, tj ko uzme mini 15 da li mora cekati 3 mjeseca da bi uzeo telefon.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam na student paketu i na min 15 ili kako li se vec tada zvao, morao cekati da platim treči racun da izaberem telefon. Samo, davno sam se zezao oko toga pa sam zaboravio ali je ovisilo i gdje radis. Ako je labava firma onda traze placen treci racun a ako je ugovor bio za stalno, mislim da su tada davali odmah telefon. Sumnjam da se nesto promjenilo ali opet ti vidi s njima.