laptop nece da se konektuje na wifi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by decodeSA, Dec 15, 2012.

  1. decodeSA

    decodeSA Novi član

    O cemu se radi,, u kuci vec duze vrijeme se koriste 2 laptopa na wifi mrezi, sve normalno, nedavno sam dobio navi laptop hp 650 je u pitanju, i poslije prvog pokretanja, nadje wifi mrezu, medjutim kad kliknem da se konektuje, upisem WEP kljuc, kaze konekcija nije uspijela, i sto je najgore, prilikom te konekcije restartuje router i izgubim mrezu na ostalim laptopima, i ne mogu se konektovati na net, sve dok je wifi na hp-u upaljen, cim ga izgasim, sve normalno radi, na hp-u je Win7 home premium sa svim hp-ovim softwarom, skinuo sam najnovije drivere za wifi i snimio ih ali problem je i dalje tu, adapter je Ralink RT3090.. Pomagajte :)
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Probaj staviti novi firmware na router. Da li imas isti problem kada nakačiš bilo koja dva uređaja?

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ako je neki stari ruter koji ne podržava novije wpa enkripcije, teško će taj laptop raditi sa njim.
     
  4. decodeSA

    decodeSA Novi član

    na ruteru se trenutno kace, hp 4530 , fujitsu neki, rade mi net i na mobitelu, ruter je trendner tew32BRP, do sada nisam imao nikakvih problema, nit u settingsima nesto mjenjao.. hp 650 , cim upalim wifi, ubija konekciju.
     
  5. decodeSA

    decodeSA Novi član

    instalirao zadnji firmware, nista i dalje..
     
  6. GW

    GW Moderator

    Probaj taj laptop na nekom drugom ruteru. Moguće je da na njemu ne valja wifi kartica pa ti obara wireles na ruteru.
     
  7. decodeSA

    decodeSA Novi član

    Probao laptop na drugi wifi u kaficu, sve radi kako treba, fkt mi nije jasno zasto rusi konekciju na mom ruteru, to znaci da moram da mijenjam ruter, probao sam sve, od reseta, firmware update, gasenja , paljenja, nista ne pomaze, ostali racunari i mob, rade normalno , kad je hp-u izgasen wifi, kad spojim kablom fercera.. svasta
     
  8. GW

    GW Moderator

    Vjerovatno imaš i bluetooth u sklopu tog wifi adaptera. Probaj ga isključiti, možda ti on zeza konekciju.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Sličan problem imao prijetelj iz nekog razloga se nije mogao konektovati na laptop.

    Pokušaj uninstall mrežne kroz device manager i restartuj laptop.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Budi siguran da si uopste ukljucio mreznu karticu, jer obicno bude prekidac negdje u vrhu tastature ili neka kombinacija F tipki i Fn tipke. Tebi ce uvijek u control panelu pokazivati omogucenu wlan karticu, ali dok je ne ukljucis preko tog switcha (ili te kombinacije F i Fn tipki), wireless ti nece raditi, odnosno vidis bezicne mreze, ali se ne mozes spojiti ni na jednu.