Ma koji kukac?!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Angelus, Jan 24, 2007.

  1. Angelus

    Angelus Novi član

    Riječ kukac,zbog dvje stvari,neobične sličnosti riječi koja označuje spolni organ i jasno,jel,buga.

    Dakle moj komp je trenutno tako topal,a NEMA RAZLOGA ZAŠTO.

    hlađenje mi nije bogzna što,ali ćete shvatiti da nit ne treba biti.

    Dakle Core 2 Duo E6300 nije clockan,prosječno 39 stupnjeva(mislim narode dragi WTF?!),poslje toga 2 na ljestvici 41,pa onda sve ispod
    Nforce 6600GT HTD PEDESET I ČETRI VRAŽJA STUPNJA,ali to je nažalost razumljivo jer je teški pasivnjak,tako kad naguramo aktivnog jednog(čitaj dalje,sobni ventilator,čitaj dalje,nemam para)se spusti na nevjerojatnih 37 stupnjeva što je za mene DIVOTA.
    matićna je oke 24 stupnja,abitica,mogu isto reći divota

    Znaći glavno pitanje.
    ZBOG KOJEG SE KUKCA c2d tako grije :?: :?: :?: .Pitanja,prijedlozi narode,otvoren sam
    Hvala!
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nema sanse da ti je 6600gt sa pasivnim hladnjakom i sobnim ventom na 37.
    Kod mene VF700 na 12V ne silazi ispod 44.
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    Osim ako mi se ne mjesaju brojevi, to je sve za ocekivat, silikon u grafickim karticama moze dogurat i do troznamenkastog broja, tako da nema razloga za brigu, a i C2D ima temperaturu kakvu bi se ocekivalo od njega. Ne znam sto ocekujes, to je ipak procesor koji radi, ne obicna plocica metala.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je 7300GT na 48C u idle-u. Hladi je Antec na 700rpm. U 3D ubrza na 1500rpm i temp ide oko 60-65C u kucistu koje nije ventilirano uopce. Zasto je tako? Zato sto su to normalne temperature. Ja mogu Anteca u 2D stavit na 2500rpm pa da imam 35C ali zasto da to radim?

    Ti zapravo imas vrlo niske temperature s tom 6600GT, eto vidi u Dog-a je sa VF700 na 12V na 44C...

    C2D na 39C? Ko je rekao da ploca ne laze?

    Nemas se zasto nervirat. ;)
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    [​IMG]

    GPU idle, stock cooler reinstaliran. NI 37 niti 54C nema smisla, obje temperature su nemoguce za idle s zracnim hladjenjem. S vodenim hladjenjem sam imao 38 idle temp. Za sve NV grafe od 6600GT od 7800GT zavisno od temp kucista, idle bi trebao biti izmedju 41-47C. Ako zavrnes radijator, situacija je drugacija :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto to se slaze s ovim mojim :D
     
  7. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    daj nam malo vise detalja: na koliko se vrti cpu vent, imas li dodatni vent na kucistu, koja je ploca i sl...

    btw evo stanja konfe iz potpisa(c'n'q ukljucen, cpu vent @1500rpm...):

    [​IMG]
     
  8. hellboy

    hellboy Novi član

    da se nadovezem da ne otvaram drugu temu...

    Da li je ovo normalno? :roll:

    Smanj sliku pa stavi ponovo! Dog_Father
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OMFG ne nije normalno puknut tolku sliku :shock: :shock: :shock:

    Da, tih 71C je normalno ako je grafa opterecena i pasivno hladjena. I ktomu i ocana.
     
  10. hellboy

    hellboy Novi član

    Nije pasivno hladjenje.
     
  11. Angelus

    Angelus Novi član

    valj si htio reć očajna,daleko od očajnog

    http://www.pcstats.com/articleimages/20 ... TS_rad.jpg

    dakle vidite sad da to nie obični pasivnjak...doduše,3 godine zaredom osvojio nagradu za naj hlađenje po izboru toms hardwarea...ugl..

    konfa je
    Abit IL9PRO
    C2D E6300
    Asus NForce 6600GT HTD Extreme
    Chieftec 350W

    daljniji info valj nie važan,ako nekog ipak zanima...cim cim... :lol:

    neznam koe napisao "procesor ne komad metala" ali dečko DALEKO je od normale za c2d 39,pitaj onoga dečka,reko tie dorro da mu se c2d vrti na oko 26 stupnjeva

    1638 RPM,proc vent,normalni box,ne zalman itd.
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    ocana=overclockana
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, rekao sam ono sto sam i mislio. OCANA. Overclockirana.

    Dobro, jasno nam je. Nije obicni. Al ako Dog ima VF700 na 12V(osobno ne mogu trpit vise od 5V na tom cooleru) i ima 44C, tih 54C su odlicni.

    Sto se tice procesora ti bi temperaturu manju od sobne? Ili ne?
    Ako nekom pise da mu radi na 26C, PLOCA LAZE. Ili ta osoba laze. Svejedno. Vidis i sam da ti se box vrti na 1680rpm, da treba vrtio bi se i brze.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    [​IMG]

    Evo trenutno sistem se hladi sa dva Silent Blade venta(120), ulaz-izlaz, VF700 na grafi, Freezer 64 Pro na procesoru (sempron),NBF-47j na northbridgeu, sve default, otvoren prozor. Kontam da je tem zraka u sobi nekih 23.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Glasno. Ja to ne bih mogao trpit. Prvo, sta ce ti ta dva GT-a? Zasto je freezer na 1700rpm? Zasto je proc na 1.4V? Sta je ovo na 2800rpm :mrgreen: Mora da je dobar izvor buke.

    Puno toga mi nije jasno. :D

    Cek, velis da si ubacio Zalmana pasivca na chipset? Kako je uspjelo stat? Pretpostavljam da si grafu prebacio u donji slot.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zalman pasivni je na northbridgeu, a zujalica na 2800 je na southbridgeu. Na 1700 radi vent na freezeru. Stock je, nisam ga jos zamjenio. Tek sam prije neki dan kupio freezera. Ova dva GT-a rade na nekih 750-800rpm.

    Voltaze nisu ispravne, odnosno ovaj prog ne cita dobro. Pa vidis da su sve .000. Proc je na 1.25V.
    Nije pretjerano glasna masina, ali ovo je sve onako na brzinu sklepano. Nisam ja to jos sve uredio. Cekam da nabacim pravi procesor pa ce freezer na poliranje.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa pusti poliranje, nego smanjuj taj proc na 1.1V il koliko ide...:D
    Freezer ce ga tad laganini hladit na 800rpm. Jedan GT komotno izbaci.
    Zujalica ne moze sporije? Ili si je vec usporio pa nasao kompromis hladjenja/buke?

    Jao sto puno pitam :D

    I da, nema razloga da Zalman radi na vise od 5V.

    Kod mene se nijedan vent(a ima ih ukupno 4) ne vrti na vise od 1000rpm pa zato velim da bi mi to bilo glasno. Baska sto je kuciste puno spuzve :D
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Kod mene ima samo vent na procesoru, box nije glasan i napojna ona malo kolje. Ostalo je pasiva mrtva.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba ti. Nije tise od mog. 8)

    Box nije glasan? Boga ti, na koliko se vrti? :lol:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ne cuje se nista od ove zujalice tako da nema fajde da smanjujem. Dok nadjem rjesenje za zujalicu sve cu ja to utegnuti. Inace zujalica je kontrolirana od maticne u ovisnosti od temp tako da joj ja nist ne mogu.

    Dok nadjem kakav prihvatljiv hladnjak za southbridge, sve ce doci na svoje. Ovako nema sta.

    Odosmo u OT. I

    Zakljucak je da matična ne moze biti na 24. Ne moze se ohladiti zrakom ni vodom na temp nizu od sobne, pa ni na jednaku sobnoj. To se protivi fizickim zakonima.
    A ni 6600GT ne moze raditi na 37 sa pasivnim hladnjakom i sobnim ventom.