Malo shopinga :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SamiRX-8, May 22, 2006.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Šta mislite da uzmem dva diska od 120GB i napravim RAID0 polje :?
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Čime se baviš?
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hmm...ArchiCAD,AutoCAD :) . Ma komp ce bratu nego neko mi dade prijdelog za to, a posto znam da bratu nece nesto posebno koristiti onda mi je to bezze, jedino sto ce igre modza koristiti nesto od toga :) , eh sad koje bi bilo dobro napajanje do jedno 100KM :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzmi chiefteca 410W, 101KM u plusu.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh hvala ti, ili da možda uzmem Asus-a od 450W za približnu cjenu. I znaš li možda gdje mogu naci UV neonke :?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemoj asus napajanje uzimati. Ako neces chiefteca radije uzmi LC.
    Neonki imas u plusu.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    a stavi raid0 ako ti je nužan... samo se bojim da sa ovim diskovima danas nećeš daleko stići :wink:
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma nije nužan, a inace ne bih imao koristi neke jer ni sam necu koristiti taj racunar svaki dan za svoje potrebe. Onda Chieftec napajanje, sve će me ispasti oko 3 milje :), no bar cu se zabavljati dok ga budem sastavljao. Nema boljeg osjecaja kada dodje novi stroj i odmah se uhvatiš stvari koje su ti štekale na staroj kanti. Kao F.E.A.R kod mene :)
     
  9. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Kad planiras kupovinu? Je li to bas hitno? Ako nije, mozda bi bilo bolje da krenes od pocetka tj. Intel CPU i MB...
    Moj savjet: Sacekaj jos malo i uzmi nizu Conroe konfiguraciju. Ili ako si AMD fan koji nece mjenjat' religiju, sacekaj dok Conroe sroza cijene X2 cipova...
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Onda nemoj. Jedino ćeš povećati šansu da izgubiš podatke. Ako jedan disk otkaže idu svi podaci.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma ne žuri se meni, nego brat hoce sljedece sedmice za sebe kompjuter :)