Memorija problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MeNtalaC, Feb 7, 2008.

  1. MeNtalaC

    MeNtalaC Novi član

    Kupih naime memoriju za svog rodjaka. U pitanju je TakeMS 512 DDR1 - genelec. Ploca mu je asusova sa nforce 3 chipsetom. Jednostavno sam propustio jednu bitnu sitnicu prilikom kupovine a to je stara ploca - nova memorija. Memorija naravno nije htijela u plocu.
    Ajd dobro, moci ce u moju plcu, kod mene je n-force 4 sli chipset. Ustekam tu nece. U kucistu vec imam takems memoriju ali razlika samo u zadnjem slovu kodnog imena. Nova ima F na kraju a stara L. Nekako dignem memoriju nakon sto plocu uspijem dici na onoj memoriji sto radi. Dignem na staroj onda izvadim staru i stavim novu. Dodje do windowsa plafon i to je to ili se restartuje racunar i ugasi monitor ili win zakuje. Flashovo sam bio nista. Problem kompatibilnosti ocito. Odem kod jarana n-force2, upali racunar pri ucitavanju wina kaze error neki ntfs.sys fali disketu zamjeni il sta vec. Probam na jos jednom racunaru nista. Odem u genelec ostavim memoriju dodjem sutradan kazu memorija radi testirana radi. Ja sam dosao do zakljucka da cudo radi samo na nekim jako novim plocama. Aj vi meni sad recite heheh koja budala se usudi prodavat ddr1 a da se pri tome zna kakve probleme ista pravi. Sta vi predlazete al molim konstruktivno :).
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    reci im da ti zamijene memoriju za identicnu plocicu, iako je navodno ispravna.
    slobodno reci da neces da kritikujes njihove nacine testiranja, ali da memorija u tvojoj masini ne radi.
     
  3. MeNtalaC

    MeNtalaC Novi član

    Palo mi je na pamet da lažu... No kakva bi to poslovnost bila.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    ne tvrdim ja da lazu, ali tebi memorija koju su oni testirali ne radi...
     
  5. MeNtalaC

    MeNtalaC Novi član

    Konto sam doplatit i uzet Kingmax al nemaju pa mi valja cekat. To da zamjenim za identican modul ne vidim kako bi mi pomoglo ali i to je opcija.
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    pomoglo bi ti tako, da bi ti svojim ocima i rukama zakljucio da je i prva plocica memorije bila ispravna.
    kad to uradis, i ako nova plocica ne bude radila, mozes svakako otici da zamijenis za kingmax...