Microsoft Office 2010

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Alibegovic, May 6, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

    Office button > word options > save > save files in this format > odabereš koji ti format treba i on će ti po defaultu spašavati u taj format > ok
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Outlook predobar, konacno cu zamijeniti Live mail.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Interesuje me kako se rijesiti ove poruke sa certifikatom, to mi se javlja sa adresama na jednom domenu,
    iako instaliram taj ceritifikat i sve to, uvijek na send/recieve na tim adresama javlja mi ovu poruku:

    [​IMG]

    Postoji li nesto kao u IE trusted sites da uvalim taj certifikat da preskace provjeru?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Jesi li siguran da si dobro-precizno podesio sve opcije za mail server?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, sve je podeseno u redu, kada kliknem Yes na toj poruci on sasvim normalno preuzme i posalje poruke
    sto znaci da su serveri i portovi te sigurnosne postavke u redu. Medjutim nervira me sto uvijek moram ici
    Yes na toj poruci da mi preuzme postu. Ovo mi se nije desavalo sa Live mail klijentom.

    Vjerujem da postoji negdje u postavkama samog programa da se te provjere preskacu, ali ne znam gdje.
     
  6. GV

    GV Komšija

    Jedno pitanje, čisto iz sigurnosnih razloga, zašto šalješ atačmente u Wordu? Svatko ga može editovati, mijenjati, raditi s njime šta hoće, staviti svoje ime, promijeniti cifre...Ja lično sve što je koliko toliko važno, a specijalno ako je vezano za posao šaljem u PDF-u i to zaštićenog, dopušten samo print i da se pogleda. Ima par besplatnih konvertera Word u PDF koji funkcionišu kao ,,printer'' i još dodaš ,,vodeni žig'' na papir... Mislim da je ovo obavezno, lopova neće spriječiti ali će ga barem malo namučiti ali za prosječnog kancelarijskog korisnika više nego dovoljno.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    U pitanju su ne potpisani dokumenti (niti rucno niti elektronski), kojih jako puno saljem, za koje mi nije potrebna neka extra sigurnost jer na osnovu njih se u principu nista ne moze, a word mi je najlaksi za prepravke nekih dodatnih uslova. Svi dokumenti od znacaja naravno da idu u PDF.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa imas u opcijama da ti je default save as office 2003
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Rijeseno