MMS postavke

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Feb 4, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    dali zna neko postavke za gprs i mms.. nece da mi posalju postavke, naravno, prijavio sa se i poslali su mi poruku da moram rucno podesti postavke i da potrazim na http://www.bhmobile.ba/portal/ a na ovoj debilnoj stranici ne mogu nac nikakve postavke

    u pitanju je bh telecom 061
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Osnovni parametri za MMS konfiguraciju:
    • Ime profila: BHmobileMMS
    • User Name: ostaviti prazno
    • Password: ostaviti prazno
    • APN: mms.bhmobile.ba
    • IP address (WAP): 195.222.056.041
    • Adresa servera: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post


    Manuelno podešavanje GPRS pristupa za mobilne aparate

    • APN: Zavisno od paketa koji koristite (za pretplatu to su: active.bhmobile.ba, smart.bhmobile.ba, max.bhmobile.ba; a za ULTRU to je active.bhmobile.ba)
    • IP Adresa: 195.222.056.041
    • PORT/PROXY: 8080 ili 9201 u zavisnosti od mobilnog aparata
    • Username: Ostaviti prazno
    • Password: Ostaviti prazno
    • Home page: http://wap.bhmobile.ba

    Ako ne pomogne, javi koji je model telefona u pitanju pa da ti napisem konkretne podatke.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    k750 je u pitanju
    nema mi za IP adresi ni APN a na engleskom mi je nema ni srpskog ni hrvatskog...
    kako god postavim nece
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo za K700/K700i. Valjda nije velika razlika. Za K750 nema podesenja.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I ne znam kako ti ne radi ovo za automatske postavke. Ja sad probao i evo dobio poruke sa postavkama.

    Za narudžbu putem SMS-a, pošaljite poruku sa ključnom riječi POSTAVKE na broj 061/867 000 i dobit ćete GPRS postavke za vaš telefon, u zavisnosti na koju uslugu ste se prijavili.

    Jesi li uopste prijavio usluge?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @Dog, moze li onda i za SE V600(tj. K600) kad vec drugi pitaju za K700? Vidim imas toga na kile :mrgreen:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    ma davno nekad sam bio prijavljen i kazu da su mi vec slali postavke, nence ponovo, kad sam se odjavio pa opet prijavio kazu neznaju koji je model (valjda telefona) pa da moram manuelno

    hvala ti prijatelju puno.. ali nije isto, jest slicno... ma uzecu ove postavke sto si mi dao pa cu ja to veceras dok budem raspolozen sad sam nanerviran pravo.. sat vremena se sjeba...

    hvala hjos jednom, snacisu se

    poz
     
  9. drdamir

    drdamir Aktivista

    Uzmi Eronet. Pošalju ti 2 sms-a i isve radi i to koliko god puta želiš.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma prvo se treba prijavit za te usluger (PRIJAVA i PRIJAVA MMS) na 0611100

    nakon toga samo odes na taj bhmobile portal i ides tako "mobilni insternet" i "automatske postavke" i kliknes posalji... doalkzi 100%... ja sam par puta slao... a ako nebude hjtelo (meni npr mms iako sa dobim postavkama nije radio) nazovi podrsku i trazi centralu i onda se zali i aktivirace ti... a mogu ti i oni poslat preko podrske... uglavnom sta god ti neradi zovi ih i zali se... :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U mene to ne moze. Ja sam na pretplati. :D Valja ih zvat.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    hehe.... pretplata... pa sta ce ti to bolan? :D

    a nista onda... mislim da se za GPRS prilikom pretplate mora preko saltera prijavit (ili moze i na 1423)... uglavnom uzmi lijepo sutra mobitel i nazovi ih.. dzaba je :D

    i neznal dal se i vama javlja al obicno tokom dana ja njih dobit NEMOGU... stalno pusti onu glupu pjesmu nakon sto kaze sda su svi operatori zauzeti.. tako zna pjevat pola sata i nista... nije valjda da ih tolko zove svijet?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma meni je to mrsko zvat...svejedno mi i ne treba taj GPRS, koji ce mi vrag? :D
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma stari to ti je ljepota... kad se jednom naviknes neces moc bez toga... npr ja eto saljem poruke preko toga (bihnetov wbeb2sms te bhmobile) preko opere mini, pa mozes ogame otvarat, bitefight, bug, ovaj forum... ukratko SVE... jest da je poskupo al vrijedi :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    pa sta ja pricam, jesil cito.. pa nisam plavusa, fino sam rekao da sam vec jednom bio preplacen i kako saqm promjenuo mob trebaju mi ponovo postavke...

    morao sam se prvo odjavit pa onda poslat prijava, i rekli su mi da ce mi poslat postavke ali medjutim dosla mi je poruka da ne mogu prepoznat uredjaj te da mora rucno postavit. .. .
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu je kvaka.