mob do 300km

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AhmeT, Apr 13, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo doslo je vrijeme da basim svoj kladic tj. da ga prodam i dodam jos para za neto u boji sa kamerom

    sta bi mi preporucili? nemam puno para jer ... ipak sam ja jos osnovac (jos mjesec)

    mislio sam na se t630 li k500 ili k700

    koloke su im cijene (nemoraju bit novi)
    t630 je dobar alli ima samo 2mb memorije
    k500 je isto dobar i ima puno vise memorije, desetak mb
    k700 eh njega bi najradije al neznam imam li dovoljno para

    ili nesto trece (u ovom slucaju cetvrto:)) ali sa bluetoothom i infracrvenim
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tesko da moze K700i. Za te pare mozes jedino uzeti posten T630. Telefon je sasvim ok. A nemoj da te zabrinjava manjak memorije - fino je popunis, dodjes kuci prebacis na komp, i tako ispocetka. Mogla bi se naci i polovna Nokia 3650 ili 3660. Imaju sve ko i ovi gore a memorija im se moze prosirivati + imas Symbian OS. Samsung izbjegavaj, iako su privlacni za oko. Dobre Motorole su "malo" skuplje s tim funkcijama koje ti trazis. Ostaje ti SonyEricsson ili Nokia. U svakom slucaju, gledajuci koliko si star T630 je sasvim OK, a mozda ga mozes i novog naci za te pare kod nekog dilera. T610 ne gledaj zbog STN ekrana. Sretno.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zaboravih - Siemens ni pod razno. :|
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    siemens nikako, a t630 mogu samo pohvaliti jer me već 5 mjeseci služi bez greške i jako jako dobro se usklađuje s lap-om preko bt-a i određene aplikacije. zapravo imam ga u džepu i ni ne vadim ga, osim za pozive. sve ostalo ide preko bt-a. k500 je isto oke, ali nema bt i osobno mi je to veliki minus. k700 sumnjam da za te novce možeš dobit.

    s nokiama nemam iskustva, ali ako su nastavili stopama 3310 modela, onda samo naprijed.
     
  5. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Slazem se s IM, da sam na tvom mjestu isao bih definitivno na bilo koji mob sa Symbianom jer se stvarno ne mogu porediti sa "obicnim" telefonima... posto ovi rade na operativnom sistemu, nevjerovatno su "prosirivi" tako da ti Symbian mobitel moze koristiti (pored telefona) kao:
    - univerzalni daljinski (TV, linije, dvd playeri, za SVE uredjaje sa daljinskim)
    - daljinski za komp
    - MP3 player
    - DivX player
    - Word, Excel, Powepoint, Acrobat Reader preglednik
    - emulator (NES, SNES, Sega Genesis, GB i GBC... cak i Commodore)
    - web kamera (preko BTa)
    - walkie talkie (isto preko BT-a, ovo mi je posebno interesantno :D )
    i jos za more drugih stvari, da ne nabrajam previse.

    Ja prodajem Nokiu 3650 u super stanju, sa karticom od 16 MB (MMC), dva CD-a programa, igara, emulatora i ostalih dzidza (sav software sto sam skupio u ovih 6 mjeseci - sve ovo sto sam naveo gore) i dao bih je za 200 KM. Telefonu nista ne fali, ja sam "dobavio" sebi N-Gage (isto Symbian :D ) pa mi ovaj vise ne treba. Ako si zainteresovan, javi mi se na [email protected] (ja sam u Tuzli).E evo i slicica...

    [​IMG]

    Za tih 100 KM sto ti ostane mozes uzeti karticu od 512 MB da si rahat i jos ti ostane za cevape. ;)

    (Izvinjavam se zbog reklame, nadam se da ne smeta...)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    k700 nov "na crno" je oko 400 KM; iako nema symbian, ima java podrsku, http browser i sve ostalo - gotovo jednako aplikacija kao i za prosjecan "symbian mobitel".. ako mozes skupiti jos tih 100 KM, samo naprijed, ako ne, jako dobra ponuda je i ova od dj_vux-a..

    inace, imam k700 vec 3-4 mjeseca i mogu reci samo najbolje o njemu...
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    imam ja i stari mob koji mogu uvalit za pedesetak kmova

    ta 3650 imal bluetooth i kakva joj je kamera??
     
  8. Hells

    Hells Aktivista

    3650 ima i bluetooth i infrared, ali ima i 3660 ,ona ima 65k boja ,a 3650 samo 4k.
    Sad me interesuje jeli se vidi razlika golim okom,izmedu ova dva moba(mislim display),jer sam konto i ja sebi uzet jedan od ova dva.
    Kamera im je 640x480 ali ima programa pa povecas pa i na 1Mpixel(ali nije to kvalitet),jel tako ljudi!!!??????
     
  9. Blade

    Blade Novi član

    Nokia 3650 davno sam je promjenio zbog njenje velicine mobitel je velik a posto ces sad u srednju skolu ne bih ti preporucio taj mob... mislim telefon je stvarno glomazan al sto se tice opcija Nema nikakvih primjedbi nema sta ne mozes radit na njemu...u mene stari kupio k700i na crno za 50Eura i to je dao nako covjeku radi reda........
    al za 300 KM mozes uzet kooji hoces telefon (na crno)bukvalno koji hoces !
    Za 300 km ono "legalno" :oops: mozes kupi sebi T630 odlican telefon,odlicna kamera,sve naj naj...
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    3650 nem infrared ali ima bluetooth, isto kao i 3660
    jedina veca razlika je u tipkama koje su u 3660 "normalnije" i sto su u 3660 ispravljene neke greske u vezi stabilnosti
    obje imaju 0.33mpx (640x480) kameru i mogu snimat video 9sec sa ugradjenim softverom

    nego ja se pitam:

    moja tecisna za mjesec dolazi iz njemacke i zanima me dali su tamo mobiteli jeftiniji jer bi joj reko da mi sta nabavi!!!



    imal k700 xhtml browser ili samo wap2.0
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako mozes, reci nek ti zbavi recimo Nokiju 6630, 7610, 6600 [moja mala :] ili ako ces najbolje - SonyEricsson P910i.
     
  12. Blade

    Blade Novi član

    Tamo su ti mobiteli skuplji:u odnosu na vam al tamo je ja mislim ako si preplatnik neke mreze 4godine mozes u nekom periodu kupit za 1 euro neki noviji mobitel eno bilo je u onoj "O2" Simens SX1 za 1 euro al nisam skonto o cemu se radi al znam da se radi o nekoj preplati nesto 4,5 god ako si nesto al sigurno je to.....
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa t630 ima jednu od najgorih kamera ikad ugrađenih, nemoj lagat čovjeku.
     
  14. djambo

    djambo Aktivista

    kamere su kolko sam primjetio uvjek iste sve ovisi o rezoluciji ekrana na mobu koja je za t610,630 premala za takvu velicinu displeja da bi slike dobro izgledale,kad se prebaci na komp sve izgledaju isto t.j. odvratno pogotovo one sa CIF sistemom gdje slike izgledaju kao mozaik a ne slika
    ak nije vazna kamera birao bih motorolu mpx200 ili 220 i nadogradio software za nju ili nokia polovna 6610i ako mora imat kameru tu je jos i motorola v547 ako se nadje na crno
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    T630 mi je spor ^^ . Imam Nokia 6610 i on je spor ... ... ma Nokia 3410 rulzz :D ... za slike je bolji bilo koji digitalac od bilo koeg moba :)
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Nabavi nGage.
     
  17. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma 3650 i 3660 imaju infrared, ne znam gdje si pokupio tu informaciju, uglavnom nije tacna. Sto se tice snimanja videa, do 12 sekundi ide sa "defaultnim" programom za snimanje (ogranicenje je 100 kb - za MMS) ali imas vise programa za snimanje videa koji ti omogucavaju neograniceno snimanje - koliko slobodnog prostora imas na kartici, i to sa zvukom. Vec sam napisao gore - programa za Symbian ima milion. ;) Opet, da ne bude da prodajem maglu, preporucio bih ti da skoknes na http://www.my-symbian.com pa da pogledas kakvi se programi nude...

    Usput, 3650 mozes "flashovati" sa firmware-om od 3660 (mada ne vidim potrebe za tim).


    * za Hells
    Da, 3650 ima 4k display ali se razlika stvarno ne vidi toliko (nije reklama, majke mi :) ) - uporedi samo display na Siemens M55 i 3650 pa ces vidjeti (oba imaju 4k display a razlika je ogromna). I da, za Symbian postoji program koji moze praviti slike 1280x960 i rezultati nisu uopste losi. Zao mi je sto nemam sad nijednu sliku u toj velicini da uploadujem... nema veze, imam ovih u 640x480 - kamera je DOBRA, ako se pravilno koristi. Eto vidi slike.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Eto, nijedna od ovih slika nije NA BILO KOJI NACIN "optimizirana" poslije slikanja. Slikano sa default-nom kamerom, postavljeno na high quality, "danski" mod :D (mislim "dnevni", standardni).
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    pa t610/630 i imaju cif kamere.

    mpx200 ima podosta problema koliko čitam na netu.

    @crazy... spor?! ne bi se baš složio... t610 je recimo očajno spor (da li je to do ekrana ili sw-a - ne znam).
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    @dj_vux

    na http://www.mobilereview.com sam pokupio sa 3650\60 nema infrared

    sad ste sve zakomplicirali

    mislio sam jednostavno k700 i eto
    skupicu pare

    nego to vase "na crno" ta mislite pod tim? jel ukradene mobitele ili kod nekih dilera, neovlastenih.

    jel ko gledo film "cellular"? koja je tu nokia? i usput film je sila

    bio sam na symbian.com i majko mila koliko programa

    koja je "series" TA 3650, TJ. KOJu VERZIJU SYMBIANA IMA
     
  20. Blade

    Blade Novi član

    Sony Erikson T630 ima bas dobru Sliku slikanu kamerom jest da je mala rezolucija al kad slikas sliku i gledas je na mobitelu nije toliko lose koliko ti govoris al kada prebacis na PC to je prica za sebe.

    nokia 3650 ti spada u series 60

    imam nokiju 6680 nemam nista negativno pridodat za nju probaj nju ako ikako mozes nabavit neces se pokajat!!!




    al ev vidim svi govorite o kvalitetnoj kameri Samsung SCH-S250 ima cak 5 mega pikselnu kameru!!!

    Ako mi ne vjerujete potrazite malo na interentu o tom modelu pa ce te vidjet


    da ne ispadne da opet Lagim :oops: