moj desktop

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Oct 30, 2005.

  1. civil

    civil Aktivista

  2. NaLe!

    NaLe! Aktivista

  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    odlican desktop :)
     
  4. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    ^ malo "nešto novo, nešto divlje" :D

    Koji WM je to gore ko tebe?
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Kad postavljate ove stvari fino stavite naziv "teme" i widget-a uz to i link,tako kome se sviđa odmah da može preuzeti.

    Ovaj što je Reznor postavio je plaho,slično ko kod mene samo što su kod mene haman ovako ikone raspoređene. :)
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    @NaLe! hehe dobar :D
    @sumeir imas pravo, trebao bih. mada iskreno, vecina stavlja win desktope i 95% korisnika foruma su windows korisnici, tako da mislim da im Linux nije zanimljiv, a posebno WM. Cak i mnogi Linux pocetnici WM gledaju "prijeko" :D
    Ovo je onako cisto malo radi previewa.

    Svejedno, WM koji vec duze vrijeme koristim je dwm, distribucija Arch Linux, a ove ikonice se ne mogu dobiti uz "standardni" dwm iz sourcea. Postoje dva nacina. Jedan je patchati dwm i ubaciti font s ikonicama, a drugi je pipe-ati dzen2 i conky output u dwm statusnu traku, sto sam ja koristio. Medjutim, mana je sto dwm prepise svoju traku preko dzena, i tu sam morao malo "hackovati". Ali je ovo drugo lakse za baratanje, jer se u prvom slucaju dwm mora ponovo rekompajlirati. Po pitanju potrosnje resursa i efikasnosti u radu tiling wmovi su zakon (iako na prvi pogled se ne cini tako)
    Evo par meni prelijepih dwm desktopa s Arch foruma, mozda ko nadje inspiraciju :D

    zen ftw: http://postimg.org/image/edogg5fu3/
    http://i.imgur.com/ZmuLr.jpg
    http://dl.dropboxusercontent.com/u/1051 ... -04-06.png
     
  7. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    @sumeir: Nemam druže linkova, sem da sobom uploadam sve. Pozadina je s wallbase-a, gdje navratim jednom u 2-3 sedmice, poskidam sve što mi se svidi i to tako stoji par dana na disku, pa kad se sjetim da promijenim. Nema teorije da ja nju pronađem više na stranici.

    Ostalo je Crunchbang Waldorf, zajedno s mojim Conky, tint2 i OpenBox konfiguracijama, koje se usput rečeno mijenjaju svako malo, po potrebi.

    @Reznor: Hvala, vidiš, još ni jedan tiling wm ne probah. Tamam da imam čime ubiti dosadu.
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    [​IMG]

    rainmetter
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Govorim generalno,kad se ovako fina teme i widget-i postave jazuk sa rajom ne podjeliti linkove i to... :)
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: moj desktop

    Eto ja sam svoj conky i ostalo stavio na github iz siga, koji updatujem rijetko, samo kad ima nekih vecih izmjena :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    evo opet malo artworka na Linuxu od mene, ponovo dwm i isti configovi kao i prosli put, jedino sto je promijenjen wallpaper i boja fonta u conkyju:

    clean:

    [​IMG]

    dirty:

    [​IMG]
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    [​IMG]
    Može li mi neko pomoć da nađem ovo u većoj rezoluciji? Baš mi treba ova slička.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Nevalja ti link.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ne mozes linkat sliku iz privatne poruke sa fb-a.
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zar se jos koristi BS Player pored VLC playera :mrgreen: :p
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ma pravo da ti kazem uopće ne obraćam pažnju na te playere, slučajno mi je na desktopu jer mi još nije ni izbrisan...

    A nisam ni znao da će mi neko stalkati ikone, zato ću sljedeći put dobro pripaziti šta mi je na desktopu. :lol: :oops:
     
  19. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Šta fali bs playeru? (ne, nije skraćenica za "bullshit player") :D Ja ga koristim od 2000.neke, nikad problema, sve formate pušta. VLC je prvi izbor mnogima, ali ja sam npr navikao na BS, ništa mu ne fali.

    evo da ne bude offtopic totalni:

    [​IMG]
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sorry

    [​IMG]

    [​IMG]

    Te dvije mi trebaju u što većoj rezi. Ako ih je neko upratio negdje bilo bi super.