Moj izbor nova usluga u Bhtelekomu

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ibran, Aug 7, 2014.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Jeli neko sa foruma objedinio sve u moj izbor i kako bi to funkcionisalo,ako neko ima iskustva prije nego što odem do centra Bhtelekoma svoja viđenja i iskustva cijena iste usluge i mogučnosti.
    Dosta je toga rečeno na portalu o toj usluzi ali postoji opet ono "ali".
    Moj primjer ukljućio bih fiksni + xDSL + 3 ultra broja jeli isplativo.
     
  2. black

    black Komšija

    Koliko sam skontao promjeni se obracunska jedinica na 60 sekundi.Ako pricas 1m i 2s platis 2m.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Stavi na list papira i izračunar. Na fiksni i xdsl dobiješ 5-7% popusta.
    Za ultra broj doplatiš 4km po broju i unutar grupe pričaš džaba. Fair use je cca 25h mjesečno.
     
  4. ibran

    ibran Aktivista

    Skužio sam to za razgovor unutar grupe, ali šta je sa ostalim fiksnim i mobilnim pozivima jeli se naplačuju ili ima i tuu neki popust.
    Pošto su sada najavili fiksnu pretplatu 15.km + 20.km xDSL + 3x4=12.KM to je 47.km sa popustom od 2.km to je 45.km * 3x5.km za dopunu ultra brojeva to je cirka 60.km. Dvoumim se i ovako mi je trošak prema Bhtelekomu negdije iznad 50 do 60. km na sve usluge.
    Idem sutra do centar bhtelekoma da vidim još kako tvari stoje, mada stihoklepac ima prave informacije.
     
  5. ibran

    ibran Aktivista

    za sad fiksni + xDSL za ostalo ostavićemo vremena, ako se pokažu bolji uslovi za korištenje istih.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam ne znam sta radim, na ultri sam, volio bih imati mobilni internet ali me izvlaci ova ultra fun tarifa sa djevojkom, barem tako mislim. Imam jos pravo godinu dok radim master tezu priliku da uzmem student paket, kakva je situacija sa besplatnim minutama? Mogu li se potrositi? Ova na ultra fun tarifa ko sto rece kolega ako predjes minutu zaracunati ko dvije. Zakla...
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pogledaj taj student paket dok još možeš. Drug je na tome, mislim da je nekih 15 mjesečna pretplata koja ti ujedno dođe kao da imaš 15 maraka na računu. Kad to ispucaš, onda možeš opet da nadopunjavaš kao što i sada radiš. Imaš uračunato 200MB prometa za mobilni internet, te možeš odabrati 3 najbroja prema kojima plaćaš samo uspostavu poziva a 1000 minuta imaš prema svakom od ta 3 broja.

    Davno mi je ovo pričao, pa pogledaj opet, moguće je da sam negdje pogriješio :)
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nije 15 nego imaju paketi od 10 i 20 (plus PDV doduse, znaci 11.70 i 23.40). Jako fina stvar radi neta i tih minuta.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Taj fazon postoji kod drugih vec neko vrijeme i uvjet je 7 km+pdv mjesecne pretplate. Prednost je i kupovina bilo kojeg telefona iz ponude za 50% cijene unutar ciljane grupe, kes naravno, ali 50% na 1000 KM = 500 KM ustede i to jos uvijek nema na BH Telecomu.

    Moji roditelji su decenijama na BH Telecomu i pokvario se fiksni telefonski uredjaj. Prvo sto ga nema na stanju, drugo ne mogu dobiti na rate jer imaju "novi" ugovor manje od godinu dana. Znaci, najmanje dvije decenije ili 20 godina bacis u vjetar. Jedini razlog zasto moj otac nece promjeniti usluzioca je covjek koji radi u BH telecomu i idu u ribe zajedno - ti ribari meni nikad nisu bili jasni !

    Zbog toga se treba dobro raspitati sta neces dobiti, na sto neces imati pravo, sta gubis itd-itd...

    Sa jedne strane djeluje ispravno i to samo ako neko pada na listi korisnicke potrosnje.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nekad riba sa pravim čovjekom vrijedi više nego sastanak sa 10 direktora. :) Što se tiče telefona, svima savjetujem da ako vec moraju imati fiksni da ga gurnu u najjeftiniji mojatv paket, ili da ga prebace na senior paket ako imaju uslove.
    Ima jedna futava stvar za moj izbor, može se u isti ubaciti samo postpaid iz nolimit serije paketa. Evo ja prvi mislim da to nidje veze potez.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator