Molex to Pcie adapter

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by crazyjoeno1, Apr 9, 2012.

  1. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Moze li neko mi pomoci oko nabavke Molex to Pcie adaptera

    [​IMG]

    Kao npr gdje mogu uzeti ovakvo nesto

    Hvala unaprijed :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pogledaj u pekari i u mesnici :D


    Pa svaka trgovina hardvera ima takvih stavrcica na stanju 3-5km kosta najcesce.Ako stavrno ne nadjes nigdje posalji mi adresu i ja cu ti poslat gratis.Imam ih 3-4 komada a ne trebaju mi.
     
  3. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    brate ja sam maloprije cuo se sa par radnji i sve govore da to dolazi samo uz graficke :)

    jos mi samo ostane sutra da probam u electronic centru da vidim :)

    ako ne nadjem javim ti se da mi to nekako sendas

    Hvala ti puno prijatelju
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema beda za slanje,ubacim to u kovertu i na postu,dodje za dan.

    Javi,pozzzz
     
  5. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    A ako neko zna tacno gdje u Sarajevu mogu ovo uzeti bilo bi super :)
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    treba sacekati da ti se ko javi dolazilo je to uz pakovanja grafickih, pa apeliram i ja da ako ko ima da joetu doda..
     
  7. techton

    techton Aktivista

    Imam ja
     
  8. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    joj brate hvala puno kako se mozemo naci da to preuzmem od tebe :)

    Hvala puno
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa dino ti nudi dzaba, zasto od njega ne uzmes?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam ja, ja mislim.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Za grafu (4870) trebaju 2 6PIN PCIE kabla, a napojna (Fotron 400PNF) nema ni jedan. I, da stvar bude zanimljivija, ima samo 4 molexa :) Ima i sata napojno kablo iz napojne, i imam sata disk, ali se potrefilo da grafa poklopi ove konektore za sata port, tako da ne mogu koristiti taj disk, a ne mogu ni one ugaone konektore nigdje naci, tako da moram ovaj IDE disk nekako upogoniti.

    Pa sad, da li je problem ako samo stavim po jedan molex u ovakav adapter, ili recimo da podijelim opterecenje i u jedan adapter da stavim 2 molexa, a u drugi adapter samo jedan molex, jer mi ovaj cetvrti treba za disk?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne razumijem najblje. U cemu je problem jedan molex za jeda 6pin. Ostanu ti dva molexa.
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    A da pogledas sliku u prvom postu (ili ova slika nije vjerodostojna?!)? Ja sam imao isti problem al sreca imao sam drugu napojnu a ove se rjesio.

    Ako moze raditi samo s jednim molexom, onda je to super.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Kao sto Ajdin kaze, sto se tice ovih adaptera, "zamisljeno" je da idu dva molexa za jedan 6pin, a posto imam samo 4 molexa i trebaju mi 2 6pin, onda ne mogu prikopcati disk.

    Radi ovako kako sam ja zamislio, u adapter umjesto 2 ubaciti 1, ali me brine ima li kakvih "rizika", u smislu da je to previse za molex da povuce i sl? Mogu znaci na jedan 6pinski prikopcati 2 molexa, a za drugi ostaviti samo 1. I ostane mi jos jedan za disk :)
     
  15. bug

    bug Aktivista

    Pozdrav svima, nisam dosad bio aktivan na forumu vec sam uglavnom pregledao HWB portal, ali da se javim da pomognem.
    Imao sam nekad slicnu situaciju, doduse to je bilo davno vrijeme AGP grafa i molexa, ali svejedno falio mi je dodatni molex na napojnoj za graficku.
    Ono sto tebi treba jeste ovo http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=50&cid=779 kupi dva ovakva, i rahat si ako je napojna dovoljno dobra za 4870.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    ^ovo ti htjedoh predloziti, kupis 2 ovakva kabla i ostat ce ti 2 molexa za ostale potrebe

    sad ne znam hoce li biti kakvih velikih opterecenja na napajanje ali mislim da nebi trebalo :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmmm.. ako dobro razumijem, kada se koriste dva molexa onda se koriste sa dva razlicita raila. Ali ako koristiš dva molexa sa istog raila, dodajes istu snagu bilo sa jednim ili sa dva molexa.

    Ako ti sta znaci, moja karta koji je veci potrošac koristi jedan molex. Ne samo to, uz nju mi je dosao jedna ženski to 6pin. Ne dva. Takodjer imam negdje kablove 6pin to molex ali je jedan muški a jedan ženski. Da se taj molex izlaz opet moze iskoristiti.

    Znaci zavisi od napajanja, koliko daje po +12v railu. Kod mene 18A/216W. Jos nesto, ako bi koristio dva molexa sa dva razlicita raila na nekoj karti, 4 moleksa nece nista promjeniti. Molexi su samo izlazi. Ne sabira se snaga ako ide sa jednog raila.


    Mislim de je sasvim ok da koristis po jedna molex sa tim napajanjem.

    Znaci nema svrhe da redate molexe ako su sa istog raila.
     
  18. bug

    bug Aktivista

    :mrgreen:

    Tacno je sve sto si napisao, naravno da se koriste sa razlicitih railova, ali ima svrhe da reda molexe jer mu trebaju. Jedan cetvero pinski molex ima jedan +12V pin koji se koristi za napajanje graficke, sto bi trebalo teoretski biti dovoljno ali u praksi bi trebalo biti samo privremeno rjesenje.
    E sad kod mene je bila malo drugacija situacija, trebao mi je molex za graficku i preko ovog splitera sam razdvojio jedan molex za opticke uredjaje (DVD i CD u to vrijeme) i oslobodio molex za graficku.
    Moja ideja je bila da stavi dva molexa za jedan pcie (kako bi i trebalo), treci podijeli sa spliterom i spoji na pcie i cetvrti podijeli sa drugim spliterom i spoji na HDD i ostane mu jedan viska za ventilator ili sta vec.

    E sad pitanje je samo moze li ovo raditi ovako duze vrijeme.
    Ili mozda da taj sata konektor pretvori u molex (ne znam gdje se kod nas moze nabaviti) http://dx.com/p/moles-4-pin-male-to-15- ... ngth-91841 i oslobodi sva cetiri molexa za graficku.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema druze svrhe da on ubode dva molexa na jedan 6pinski utor ako su oba sa istog raila. Dobit ce istu snagu i sa jednim i sa dva. To bi isto bilo da kazes da ako napajanje ima duplo vise kablova, da ce davati duplo vise snage. Nece. Davat ce uvijek deklarisanu snagu a kablovi su tu samo za "raznovrsnost". Ne sabiraju se ako su na istom railu. Znaci trebao bi jedan molex za jedan 6pinski i trebalo bi da bude sve ok.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Navodno se koriste dva molexa da ne dodje do pregrijavanja na samo jednom ako povuče max 75W po 6pinskom ulazu.

    [​IMG]

    Ako racunas da PCIe daje 75W, jedan molex moze dati max 75W, drugi 75W, to dodje 225W limita. Ako ta karta traži MAX 150-170W, mislim da bi 6pinski ulazi bili opušteni sa po jednim molexom.

    Mozda se neko javi sa konkretnijim informacijama.