Moze li se lova podic sa moneybookersa?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by fipi, Feb 24, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    redman09, ..pogledaj ovde viewtopic.php?f=31&t=19198

    Dole nize koji post, pise "Kako podic novac". Da se ne ponavljam.

    Da.. problem kod verifikacije je taj, izvod u markama atreba ti tacno u cent.
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Odakle vam to? Na izvodu od RBA imaju tri stavke: Valuta transakcje; Iznos transakcije i Uplate i troskovi preracunati u KM.

    Tako da ce definitivno biti iznos u eurima na izvodu.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nema, i kao sto sam govorio, receno mi je kratko-jasno: nije moguce dobit izvod nikako drugo osim u KM-ovima.
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    Valjda kao korisnik banke znam sta mi stize, ne bih pricao napamet.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    ..isto tako i JA koji sma ganjao. Govorili su mu i drugi da bi trebao dobiti u valiuti kojoj je radjen transfer. Uposlenica me blijedo bpogleda i ono.. nije moguce. Sam sam' izvukao izvod i na njemu je pisalo sam ou KM-ovima.
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Evo ide slika za par minuta, posto sam kupovao Skype impulse imam izvod u €.


    Edit: Kao sto sam rekao dobije se u €


    [​IMG]
     
  7. redman09

    redman09 Novi član

    NAILS, hvala na iscrpnim uputama. Ne svidja mi se to sto cu morati preracunavati i "pogadjati" iznos (nadao sam se da se moze dobiti direktno) ali sta je tu je. Samo sto cu na MB-u za default valutu uzeti €, kurs sa KM je stabilniji, za razliku od $. Valjda ce upaliti...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema na cemu.

    Kada si radio verifikaciju ? Da znas vrijednost dolara taj dan da bi znao preracunati.

    Iance kao sto sam govorio, ak odobiojes vrijednost primjera radi 2.50 i nije tacno. Drugi put probaj 2.49 ili 2.51 jer ne mozes puno pogrjesiti. Al prvesntveno provjeri vrijednost dolara taj dan posto ga gledam i svaki dan varira.


    h2o, ..neka si postavio sliku, takodjer kada budem dizao novac, maksuz cu ak one zaboravi izprintat izvod da vidis da mi samo stoji u KM-ovima.
     
  9. redman09

    redman09 Novi član

    Nisam jos ni otvorio MB account. Ja cu za default valutu uzeti € tako da mi $ nisu bitni.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na izvodu Unicredit banke vidi se tacno koja valuta je skinuta i iznos, te protuvrijednost u KMovima, tako da nema nagadjanja. Medjutim, uncredit visa electron kartice MB je odbijao prije godinu dana, ne znam dal sad rade sa njima.
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    na izvodu sto mjesecno dolazi na vasu kucnu adresu pise u km i valuti u kojoj si platio , e sad taj neki izvod sto vi vadite u banci ne znam..
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam platio u KM-ovima. Placa se u dolarima ili kojoj vec valuti, ali uvjek stoji u KM-ovima.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stoji XXX funti/USD/xy valute ......... xxxx KM kod mene u Unicreditu.
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Unicredit kartice još ne rade na Moneybookersu, ja probao i ne može.

    Kao što NAILS reče, ni meni u RF banci nisu mogli dati iznose ni u jednoj drugoj valuti osim u KM, iako je plaćano u 3 različite valute.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sam oda kazem da mi je stigao mjesecni izvjestaj i, ima u dolarima. Sad tek nista ne kontam. Znaci kao sto sam govorio, receno mi je da ne mogu dobiti nista osim u KM-ovima. Printao sebi izvod i stajalo mi u KM-ovima. Al na ovome koji mi je sad stigao, pisu dvije transakcije u dolarima.

    Nista, onda stavrno treba cekat mjesecni izvod ako neko nece da se cima oko pretvarana valuta za verifikaciju.
     
  16. metallac

    metallac Aktivista

    Piše na izvodu iznos u KM i iznos u €
     
  17. redman09

    redman09 Novi član

    Mjesecni izvod obicno dolazi sredinom slijedeceg mjeseca. Morao bih pokrenuti verifikaciju krajem mjeseca pa cekati 15-20 dana na izvjestaj. A ne znam koliko ovi iz moneybookersa dozvoljavaju da traje proces verifikacije. Ako tolerisu duze vrijeme onda nema problema.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam da upozoravaju da se ne pokusava nasumice potrefiti verifikacioni iznos koji su ti skinulu. Takodjer nemam pojma koliko daju vremena da uneses verifikacioni iznos.

    Ja da sam na tvom mjestu, pogledoa bih stanje dolara/eura, koja ti je valuta na MB, i odradio verifikaciju. Poslije pretvorio te KM-ove u odgovarajucu valutu i pokusao. Jedino nemoj citat u Avazu jer kasne jedan dana a $ varira svaki dan.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da dignem ovaj topic ... NAILS nadam se da ćeš mi moći pomoći oko ovoga, poprilično je hitno :)

    Naime, zeznuo sam se i umjesto što sam išao Withdraw via credit card, ja izabrao Withdraw via bank transfer ... MB kaže da su mi uplatili 21/10/2010, dobijem ja izvještaj neki dan, nema nikakve uplate.

    Odem u banku, kažu isto nema nikakve uplate.

    Je li mi može neko objasniti o čemu se radi, pošto nemam pojma je li taj bankovni račun i kreditna kartica povezana, a valjda jeste? Odnosno, kad mi pare legnu na bankovni račun, treba da budu i na kartici ?

    Na izvještaju piše MAESTRO INC REG, pa može biti da to nije taj izvještaj koji ja trebam gledati ... ali, opet, nemam drugih izvještaja?

    Totalno sam se zbunio oko svega ovoga, valjda neko može pomoći ? :(
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ne mogu preko acc racuna jer ga nisam ni unosio. Smao kartica. Novac stize izmedju 5 i 7 radnih dana. Mislim da nisam dize cekao. Ako su tqacni podatci za racun onda bi novac trebao stici. Kontaktiraj suport.